Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Górczewska, Auchan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #16
    Ten automat jest od początku istnienia hipermarketu (ile to już lat,7-8,ktoś pamięta?).Jednak jest dość "kapryśny"-czasem się uprze i typowej butelki nie przyjmie.Ale zdecydowanie pierwszy był w najstarszym Auchan'ie na Puławskiej przed Piasecznem który istnieje już chyba ponad 10 lat. Mają też automat w markecie "Piotr i Paweł"w Blue City w Al.Jerozolimskich.Jest trochę inny bo butelki się stawia a nie kładzie jak w Auchan.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #17
      Do Auchan na Górczewskiej wróciły 2 rodzaje piwa z Gab'a. Jednak ceny są co najmniej dziwne i i najwyraźniej wzięte "z sufitu".
      - Stout 3.49 zł
      - Kamasutra 4,99 zł
      Obie ceny są razem z butelkami, których jednak w Auchan nie oddamy, bo choć to typowe ŻGB lub CP traktowane są tu jako niezwrotne. Można ew. zwrócić w innym sklepie...

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #18
        No i się ktoś dopatrzył. Kamasutra dalej jest po 4.99 ale Stout już po 5,49 zł.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #19
          To już wg mnie przegięcie cenowe Za taką kasę mogę śmiało już kupić (fakt że tani i raczej o niedużej voltyżerce) 0,5-litrowy lager puszkowy ale w Irlandii - jednym z najdroższych europejskich krajów.
          To że robimy małym browarom "dobry PR" i podkreślamy niekomercyjny smak ich wyrobów to nie oznacza że mogą sobie tak chamsko windować cenę. Nie sądzę ażeby koszt produkcji tych piw (nawet zakładając że to nie pilsy a koszt wyprodukowania piwa w malym browarze jest nieco większy od "hurtowej" produkcji) plus wiadomo inne oplaty tłumaczył tak wysokie ceny. No i pamiętajmy że są to ceny z wielkiego supermarketu który powinien mieć raczej atrakcyjne ceny. Ile w takim razie piwa te kosztują w małych sklepikach ?
          Może post nie na powyzszy temat ale musiałem to wyrzucić z siebie
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #20
            Proszę nie kontynuować tematu cen.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #21
              Dziś w Oszołomie wypatrzyłem i zakupiłem te 3 pozycje:




              po 6zł zamiast regularnych 10/11. Powoli zbliża się termin a na pólkach zostało im tego sporo. Dla mnie okazja do spróbowania, za normalną cenę raczej bym się nie skusił
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • lisiewski
                Senior
                • 12-2009
                • 459

                #22
                Podczas wczorajszej wizyty w tym przybytku udało mi się nabyć Bernard Světlé Pivo oraz Franziskaner Hefe-Weissbier Dunkel. Poza tym mieli sporo ciekawych piw niemieckich w całkiem rozsądnych cenach.

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  #23
                  W Auchan zaraz przy wejściu wstawiono ogromną piwną aleję! Przyzwyczajeni do dotychczasowej podstawowej (koncernowej) oferty piw mogą doznać szoku. Widziałem paru statecznych tatusiów z Warką i Lechem w wózkach wybałuszających gały. Oprócz niedawnej promocji z gazetki która jest opisana tu http://www.browar.biz/forum/showthre...t=90720&page=7 , pojawiła się niespotykana tu oferta piw z małych browarów czeskich:
                  - Jihlava: Prácheňská Perla 3,09 zł, Telčský Zachariáš 3,99, Grand 4,49.
                  - Černá Hora: Velen 4,59, Kvasar 4,59
                  - Vysoký Chlumec: Demón 3,99, Premium 4,29
                  - Protivín: Granát 3,99
                  - Uherský Brod: Comenius 4,99
                  - Hlinsko: Speciál 4,69
                  Oczywiście czeskie koncernówki ciągle obecne.
                  Ofertę polskich małych browarów uzupełniono o zestaw z Browaru Racibórz: Twierdzowe 3,79, Raciborskie 3,39, Ciemne 4,59, Miodowe, 4,59, Zielone 3,79. Ceny z butelkami, nie wiem czy przypadkiem czy tak ma być, ale kaucji mi nie doliczono, choć to normalne zwrotne ŻGB. Czyli chyba Auchan pozazdrościł Tesco oferty z małych browarów. Na szczęście ceny w miarę normalne a nie jak w Tesco z sufitu.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    #24
                    Byłem tam wczoraj wieczorem. Zasoby piwne już lekko przetrzebione, ale wciąż sporo dobra na półkach.
                    Z regionalnych czechów mieli jeszcze: Velen, Demon, Granat, Comenius, Prachenska Perla, Grand, Telcsky Zacharias, Rychtar.
                    Kupiłem m.in. pszeniczny Velen, który mimo że jeszcze długo na terminie okazał się być niestety kwasiżurem Ale z resztą wszystko raczej w porządku.
                    Z polskich regionalizmów jest Jabłonowo, Konstancin, Racibórz, Sulimar, BOSS, kilka marek już było wyczyszczonych z półek, m.in. Twierdzowe. Niektóre ceny całkiem atrakcyjne: Tradycyjne z Jabłonowa po 1.99, Weissbier z Tarczyna po 3.19.
                    Widziałem kilka rzadko spotykanych belgijskich piw.
                    Ogólnie jest w czym wybierać mimo że chaos na półkach duży.
                    Dużym plusem jest alejka piwna zaraz przy wejściu do sklepu. Od półki do kasy rzut beretem. Nie sprawdziłem tylko do kiedy będzie trwał ten oszołomski mini-festiwal piwny.

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4538

                      #25
                      No i niestety już od zeszłej soboty alei piwnej nie ma a z czeskich małych browarów zostały jedynie niedobitki. Z polskich regionalnych zostało jedynie Żytnie z Konstancina i Lubuskie Wiśniowe. Czyli to była jednak tylko jednorazowa akcja... Szkoda.

                      Comment

                      • Tapir
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 730

                        #26
                        W weekend robiłem tam małe zakupy, co prawda z Czech zostały tylko resztki ale okazało się, że znowu ktoś miło potraktował piwoszy:
                        Van Honsebrouck, Brigand
                        Van Honsebrouck, Kasteel Kriek / Rouge
                        Van Honsebrouck, Kasteel Tripel
                        Van Honsebrouck, Kasteel Cuvée Du Chateau w rocznikach 2010 i 2011
                        Van Honsebrouck, Kasteel Bier Bruin / Brune
                        w cenie 4,99zł za 0,33, 10,99zł za 0,75l.

                        Gdy kupowałem na półce stało jeszcze sporo butelek z każdego rodzaju. Oczywiście zrobiłem spory zapas
                        Co ciekawe w Auchan na Modlińskiej ceny już dużo wyższe (np. 28zł za 0,75l).
                        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #27
                          No proszę, a wczoraj Kasteel Tripel i Rouge kosztowały już 5,49 czy jakoś tak. I mało ich już zostało. Za to na półce pojawił się Wells Bombardier w cenie 6,99
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #28
                            Stwierdziłem dziś ciekawe promocje w Auchan. Amberowski Pszeniczniak 3,99 ale drugi już tylko za 2 zł, czyli za 5,99 mamy dwie butelki. Noteckie pasteryzowane luzem normalnie kosztuje 1,99 + 0,41 kaucji za bączek, ale w 6-paku tylko 9,99 i nie doliczają kaucji. Czyli po zwrocie butelki tylko 1,26 zł - rewelacyjna cena! W przypadku Eire 2,39 + 0,41, 6-pak 12,99 (też o kaucji kasa zapomina) więc po zwrocie 1,76 zł.
                            Promocja też na Lubuskie Wiśniowe 2,69 i Jagodowe 2,59.

                            W ofercie sporo piw z Konstancina:
                            - Konstancin Jasny Pełny 12,1°Blg, 2,39 zł
                            - Mazowieckie niepasteryzowane 2,49
                            - Dawne 2,89
                            - Starodawne 2,99
                            - Pszeniczne 3,29
                            - Żytnie 4,59
                            - Czarny Dąb 4,69
                            Do piw trzeba doliczyć 0,41 zł kaucji.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2291

                              #29
                              Z kaucją za piwa jest w tym markecie różnie.
                              Jak kupowałem ostatnio Konstanciny przez Kasę Miłą kasjerka, która weryfikuje pełnoletność nie dodawała żadnej kaucji, innym razem w standardowej kasie widziałem na paragonie doliczone 41 groszy.
                              Do powyższych atrakcyjnych cen dodam jeszcze pszenicznego Corneliusa- jest po 3,69 zł.

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2291

                                #30
                                W promocyjne alejce przy wejściu zagościło ponownie trochę różnych piw w atrakcyjnych cenach. Oto te które wpadły mi w oko:
                                Mazowieckie n/p - 1.99
                                Dawne- 2.39
                                Jasne Pełne- 2.49
                                Amber Pszeniczniak- 2.89
                                Łomża Niefiltrowane- 2.59
                                Na dziale z piwami dwa rodzaje sześciopaków Gnieowsza (jasne i ciemne) po 9.99.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎