Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Fakty są takie, że to nie jest ich wina, a miesza się ich tu z błotem. .
    No jakie są fakty, dowiadywałeś się drugiej strony?

    Comment

    • BrowarKormoran
      PiwBiz
      • 07-2011
      • 63

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Ten bar to sam naklejał te etykiety? Kupili 20 skrzynek bez etykiet i naklejali?
      Dużo mniej. Browar Kormoran nie miał nic wspólnego z tymi etykietami.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
      I daliście mu zielone świtało na zawartość kontry, o której piszę powyżej?
      Poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię, bo to nie zielone światło, tylko raczej brak możliwości dopilnowania co klient zrobi z naszymi piwami po zakupie, a de facto to nasz wizerunek cierpi na tym najbardziej (pomijam pub, który sam "nawaŻył sobie piwa" i nie pozostało mu nic innego jak... ).
      Ponadto z tego co piszesz wynika, że treść na kontrze jest kopią treści na kontrze Warmiaka. Nie jesteśmy tego pewni bo nikt w naszym browarze nie widział tych etykiet na żywo.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      No chwila, a jakby napisał na etykiecie "Siki Weroniki" to też browar ma nie wnikać, w co nalewa swoje piwo? Przecież na kontrze jest napisane, że piwo uwarzono w Kormoranie, a nie np. uwarzono w UE. W swoim interesie browar powinien się interesować pod jaką marką, etykietą sprzedaje swoje piwo.
      Jeśli ktoś chce mieć piwo z własną etykietą PUBU, Wesela, czy swoją podobizną to nie jesteśmy w stanie go powstrzymać. Jednocześnie zgodnie z Polskim prawem na etykiecie musi znaleźć się informacja po polsku zawierająca nazwę producenta, nazwę towaru i inne oznaczenia wymagane na podstawie odrębnych przepisów.
      Poza tym, że prawo mówi wprost, iż etykieta nie może wprowadzać konsumenta w błąd, to chyba nikt nie jest tak naiwny by zmienić dane producenta i wziąć tym samym na siebie odpowiedzialność za "fałszerstwo"?
      Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
      www.BrowarKormoran.pl

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        Chciałem się dowiedzieć jaka hurtownia dystrybuuje Państwa piwo do Tesco?

        Comment

        • BrowarKormoran
          PiwBiz
          • 07-2011
          • 63

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Chciałem się dowiedzieć jaka hurtownia dystrybuuje Państwa piwo do Tesco?
          Faktycznie, umknęło nam to pytanie.
          Nie znamy kontrahentów hurtowni. To pytanie raczej do TESCO.
          Z ciekawości - czemu pytasz?
          Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
          www.BrowarKormoran.pl

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi

            Poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię, bo to nie zielone światło, tylko raczej brak możliwości dopilnowania co klient zrobi z naszymi piwami po zakupie, a de facto to nasz wizerunek cierpi na tym najbardziej
            No ale moglibyście się chociaż jakoś zabezpieczyć, zobowiązać taki podmiot do przekazania drogą elektroniczną do wglądu takiej etykiety, to nie jest kłopotliwe, a element kontroli jest.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Chciałem się dowiedzieć jaka hurtownia dystrybuuje Państwa piwo do Tesco?
              Darku jak już do nich napiszesz, to daj im do zrozumienia, co myślisz o tych złodziejskich cenach
              Tzn. co myśli taki klient ja.
              Last edited by Pendragon; 17-08-2011, 12:58.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • sienioo
                Senior
                • 12-2008
                • 177

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Chciałem się dowiedzieć jaka hurtownia dystrybuuje Państwa piwo do Tesco?
                Można inaczej tą kwestię ustalić. Może: Która hurtownia nagle zaczęła więcej zamawiać towaru do Browaru Kormoran i nastąpiło to w okresie gdy piwa pojawiły się w Tesco - może takie pytanie darekd? Tesco może zasłaniać się tajemnicą handlową i nie udzieli takiej informacji:P

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dużo mniej. Browar Kormoran nie miał nic wspólnego z tymi etykietami.

                  Jeśli ktoś chce mieć piwo z własną etykietą PUBU, Wesela, czy swoją podobizną to nie jesteśmy w stanie go powstrzymać.
                  Te etykiety zapewne przeszły przez browar, bo etykietujecie te piwa. To, że nikt nie zwrócił na to uwagi to niechlujstwo.

                  Nie warzymy „piw dla każdego”! To cytat z Waszej strony:



                  Jak stwierdziliście sami jesteście otwarci na puby i wesela. Zatem WaRZycie. Tłumaczenie, że nie macie z etykietami nic wspólnego to mijanie się z prawdą /jak pisałem wyżej/. Jeśli zamówię od Was piwo pod nazwą np. "Zdechły Ptasior" to też nie będziecie mnie mogli przed tym faktem powstrzymywać?

                  Wystarczyłoby napisać:

                  1. Kontrahent postawił nas w trudnej sytuacji bo bez konsultacji z nami przygotował takie ety, lub

                  2. Doszło do przeoczenia

                  W obu przypadkach wystarczyłoby przeprosić za potknięcie i byłoby po sprawie. Domyślam się, że w sprawie słowa "przepraszam" musiałaby się zebrać jakaś "rada starszych"...

                  Nie chodzi mi o sam błąd jako taki. Browar ma aspiracje, jego właściciel szefuje stowarzyszeniu, które w założeniu powinno dbać o należycie warzone piwa.
                  Za popełnioną przez Państwo pierwszą warkę ciemnego piwa, która nie oszukujmy się była nieporozumieniem też nikt nie przeprosił. Tu widzę problem. I w pokrętnych odpowiedziach.

                  Czemu pytałem o sprzedaż do Tesco? Skoro sugerujecie, że nie wiecie jak odbywa się sprzedaż do Waszego największego odbiorcy, to zaczynam wierzyć, że nie jesteście zapanować nawet nad poprawną polszczyzną na Waszych produktach
                  Last edited by darekd; 17-08-2011, 13:54.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Można inaczej tą kwestię ustalić. Może: Która hurtownia nagle zaczęła więcej zamawiać towaru do Browaru Kormoran i nastąpiło to w okresie gdy piwa pojawiły się w Tesco - może takie pytanie darekd? Tesco może zasłaniać się tajemnicą handlową i nie udzieli takiej informacji:P
                    Moje pytanie było prostsze i nie dostałem jasnej odpowiedzi. Po co zatem komplikować dalej?

                    Comment

                    • Promil03
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2833

                      Myślę, że darekd doskonale ujął problem 2 posty wyżej.
                      Obejrzałem jeszcze raz dokładnie krawatkę, etykietę i kontrę. Gdyby nie nieszczęsna krawatka, piwo mogłoby uchodzić całkowicie za wyrób Kormorana. Zresztą oceńcie to sami.

                      Specjalnie dla użytkownika BrowarKormoran zdjęcie kontry:
                      Attached Files

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        A skąd ta pewność, że etykietowali w browarze? Z wypowiedzi BrowaruKormoran odniosłem wrażenie, że etykietowanie nastąpiło poza browarem. Bo jak inaczej mogli nie widzieć na żywo etykiet?
                        Last edited by delvish; 17-08-2011, 20:05.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          Moje pytanie było prostsze i nie dostałem jasnej odpowiedzi. Po co zatem komplikować dalej?
                          Darku, Twoje pytanie dotyczy spraw handlowych, trudno oczekiwać że jakikolwiek producent będzie udzielał odpowiedzi na takie pytania (Czesi także )
                          Last edited by ART; 17-08-2011, 20:07.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            (Czesi także )
                            top secret a jakże

                            Comment

                            • Maremali
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1953

                              Nie wydaje mi się, że komuś w browarze chciałoby się datę przydatności do spożycia ręcznie wpisywać. Dlatego skłonny jestem uwierzyć, że te ety zostały naklejone przez zleceniodawcę. Jakby nie patrzeć jest to okaz kolekcjonerski nie pierwszy i nie ostatni taki błąd nieuka a może "dys-kogośtam" z drukarni. Ale kontrolę nad treścią etykiet firmowanych przez browar piw mogliby zacząć sprawować.
                              http://maremali.web-album.org/

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi


                                W obu przypadkach wystarczyłoby przeprosić za potknięcie i byłoby po sprawie. Domyślam się, że w sprawie słowa "przepraszam" musiałaby się zebrać jakaś "rada starszych"...
                                Ja bym przeprosiny zmieniła na podziękowanie za zwrócenie uwagi i wyciągnięcie wniosków na przyszłość, ale póki co mamy chowanie głowy w piasek

                                Mam wrażenie, że Browar Kormoran nie potrafi potraktować tego tematu jako dialogu. Albo osoby wypowiadające się tutaj muszą każde wypowiedziane tu zdanie konsultować i dlatego to tak długo trwa. Oj, porozmawiamy już niedługo, porozmawiamy na żywo
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎