Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czat z Vaclavem Berką, piwowarem Pilzneńskiego Prazdroja - 2011.08.18, godz. 19:00

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    No ale przynajmniej SABMiller zadebiutował na browarze
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      My sobie możemy jechać. Tylko nic z tego nie wynika. Smutne to.
      Last edited by volodos; 18-08-2011, 19:38.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        Dziękuję za udział i radosne komentarze po Udaję się odpocząć, zaraz po weekendzie pojawi się zapis czatu uzupelniony o odpowiedzi naszego rozmówcy na pytania ktore nie trafiły do czatu. Jest tego mniej więcej drugie tyle.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • silvian
          Senior
          • 08-2008
          • 727

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          Dziękuję za udział i radosne komentarze po Udaję się odpocząć, zaraz po weekendzie pojawi się zapis czatu uzupelniony o odpowiedzi naszego rozmówcy na pytania ktore nie trafiły do czatu. Jest tego mniej więcej drugie tyle.
          W podobnej formie co poprzednie?
          "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Góra urodziła mysz - że tak podsumuję przysłowiem. Niestety - nie wiem czy z winy tłumacza, czy przyjętej formuły, czy samego pana Vaclava Berki - ale praktycznie w żadnym pytaniu nie wyszliśmy poza frazesy, które można przeczytać w folderze reklamowym.
            Moim zdaniem ani formuła ani tłumacz nie zawinili. Problemem była mała wylewność rozmówcy, który nie mia łochoty nam za wiele powiedzieć. Takie banalne pytanie: "czy lubi Pan piwa górnej fermentacji, jeśli tak to które?" praktycznie pozstało bez odpowiedzi. Tak lubię próbować, najbardziej lubię PU. Jeżeli ktoś nie jest w stanie odpowiedzieć nawet na takie luźne pytanie to cięzko oczekiwać by rozmowa gdzieś nas zaprowadziła.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Myślę, ze rozmowa w 4 oczy lub z małą grupą dałaby inne odpowiedzi. Miło wspominam wycieczkę po browarze z Martinem Zubrem w Paulanerze, odpowiadał na wszelkie trudne pytania.

              Tu widzę kontynuację akcji promocyjnej zapoczątkowanej poprzez wysyłanie drewnianych skrzynek z piwem i szkłem.

              Tylko co z tego jak w mojej knajpie już PU nie będzie, bo było po 7 zyla i nikt nie chiał oprócz mnie kupować. Wyleciało.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                Szkoda że spotkanie nie było w przyszłym tygodniu bo wpadłbym osobiście
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  No więc takie sesje reklamowe sensu nie mają. Albo jedziemy po bandzie, albo wcale.
                  Otóż to. Co to za czat jak nikt nie kazał przedstawicielowi browaru przepraszać. Lipa.
                  A te odpowiedzi na resztę pytań, to pewnie po jakichś konsultacjach z Radą Starszych będą
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1836

                    Co poniektórzy spodziewali się nie wiadomo czego, a otrzymali standardowy marketingowy bełkot koncernowego funkcjonariusza. Cóż, naiwnośc nie ma granic. Ja uważam, że np. nasz nieoceniony p.Tołwiński wypadłby równie rzeczowo
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      A jeszcze jedna rzecz mnie dręczy: co myślicie drodzy forumowicze o tym HGB? To możliwe żeby wszystkie Gambacze w Pilźnie trzaskali bez pomocy tej technologii?

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Mnie to lata. Prawda jest jednak taka, że KP/SABMiller/Prazdroj nie wykorzystał swojej szansy. Tylko tyle i aż tyle. To ludzie od tego projektu powinni teraz walić głową w klawiaturę, a nie my.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1836

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          A jeszcze jedna rzecz mnie dręczy: co myślicie drodzy forumowicze o tym HGB? To możliwe żeby wszystkie Gambacze w Pilźnie trzaskali bez pomocy tej technologii?
                          No jak to? Odpowiedź jest łatwa do przewidzenia: to nie my, może to "pivovar Gambrinus"
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            No mnie jest cięzko uwierzyć że u nas wszystko idzie dzięki jedynej słusznej metodzie zwanej HGB a tam miliony hektolitrów warzą w zgodzie z naturą No ale w Plznie nigdy nie byłem więc się niesmiało zapytałem.

                            Generalnie starszna gadka szmatka. No tekst że przez 170 lat nic się nie zmieniło połozyl mnie na łopatki. Nawety PZPN zdązy się zmienić przez 170 lat

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dziękuję za udział i radosne komentarze po Udaję się odpocząć, zaraz po weekendzie pojawi się zapis czatu uzupelniony o odpowiedzi naszego rozmówcy na pytania ktore nie trafiły do czatu. Jest tego mniej więcej drugie tyle.
                              Przykre, że - może z politycznej poprawności - nie znalazłeś czasu na zadanie tak podstawowego pytania jak moje - co sie własciwie stało z PU w 1999 roku?

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12118

                                Rozmowa z Berką jest jak rozmowa z Tołwińskim,ludźmi z Kormorana, może on tak łatwo się nie zakałapućka i nie walnie babola w stylu "nasze piwo ma wady? przecież bardzo dobrze się sprzedaje". Ale koniec końców jest to rozmowa o markach, trendach, wizerunkach, tradycji. Obawiam się, że jeszcze kilka takich czatów, wątków i dyskusji i zobaczą że nie jesteśmy ich target

                                Berka sprawuje stanowisko pod kuriozalną nazwą "obchodni sladek". Czyli piwowar ds. handlu Kiedyś warzył Gambrinusa, z tego co wiem przeszedł wszystkie szczeble kariery w jednej firmie i chyba przed emeryturą jest taką ikoną. Dba o image itp. Pokazuje jak nalać piwo, ale go nie warzy. Z tego co wiem nie była to też jego pierwsza przygoda z czatem
                                Z osobistego doświadczenia z Czech wiem, że z piwowarami można pogadać przy piwie. Formuła publiczna jak widać nie sprawdza się nie tylko u nas.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎