Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czat z Vaclavem Berką, piwowarem Pilzneńskiego Prazdroja - 2011.08.18, godz. 19:00

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Całość ukaże się dopiero z końcem tygodnia, znikam na kilka dni.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      To jak z tą całością? Będzie?

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        Czekam jeszcze na odpowiedzi na pytania które nie dotyczyły pracy naszego rozmówcy. Jak widać trochę czasu już na to zeszło...
        Last edited by ART; 02-09-2011, 13:16.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          Uff, trochę zeszło, niestety obsuwy terminowe nie zgrały się z zarezerwowanymi na ten cel mocami przerobowymi no i nie pozwoliły na wcześniejszą publikację.

          Zapis czatu oraz odpowiedzi pana Berki na resztę pytań (bez 4 czy 5):


          Zapraszam do klasycznie radosnego poznęcania się
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Uff, trochę zeszło, niestety obsuwy terminowe nie zgrały się z zarezerwowanymi na ten cel mocami przerobowymi no i nie pozwoliły na wcześniejszą publikację.

            Zapis czatu oraz odpowiedzi pana Berki na resztę pytań (bez 4 czy 5):


            Zapraszam do klasycznie radosnego poznęcania się
            Żałosne, po prostu żałosne.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              Parę odpowiedzi mnie rozbawiło.

              Docent: Ile czasu przebywa piwo w CK tankach?
              VaclavBerka: Wedle potrzeby.
              Gladiator: Jak ważna jest temperatura zacierania? Prosił bym ocenę od 1 do 10.
              VaclavBerka: Wszystkie części procesu warzenia są niezmiernie ważne. Wszystkim w zasadzie dałbym 10-tkę. Po prostu uwagę trzeba zwracać na wszystko.
              Pioter4b: Jakie jest IBU Pilsnera?
              VaclavBerka: Pilsner Urquell jest silnie goryczkowym piwem. Źródłem tej goryczki jest chmiel żatecki, który jednocześnie nadaje piwu wyjątkowy aromat. Goryczkę Pilsnera Urquella równoważy jednakże słód. Wszystkie składniki produkcji Pilsnera Urquella w połączeniu z tradycyjną recepturą i procesem technicznym, a także wieloletnim doświadczeniem i rzemiosłem naszych piwowarów dają idealnie zrównoważone piwo, które pije się z prawdziwą przyjemnością.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Kurde, jakby mu wgrali kilka odpowiedzi do pamięci.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kurde, jakby mu wgrali kilka odpowiedzi do pamięci.
                  Też mam wrażenie, że odpowiadał automat. Ot trybik w marketingowej maszynce. Źle mu tylko dobrali rozmówców. Może trzeba było go podpytać np. jakim jeździ autem...

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10737

                    To jakiś reklamowy bełkot
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      Nie żałuję przeprowadzonej akcji, żałuję natomiast że nasz rozmówca strasznie asekuracyjnie odpowiadał. Myślę że nasze pytania (dziękuję!) były wyważone, rzeczowe i poza kilkoma z nich zasługiwały na prostą, konkretną odpowiedź. Może to odległość, brak kontaktu w cztery oczy, ograniczony czas i pośrednictwo tłumacza (angielski!) stanowiły barierę lodową nie do przebicia. Ot, szkoda że potencjał tematu w BrowarBizie nie został specjalnie wykorzystany. Choć dla siebie i swojej wiedzy znalazłem tu przynajmniej jedną informację.
                      Last edited by ART; 21-09-2011, 22:26.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Może to odległość, brak kontaktu w cztery oczy, ograniczony czas i pośrednictwo tłumacza (angielski!) stanowiły barierę lodową nie do przebicia.
                        Nie tłumacz pana trybika. Mógł po prostu powiedzieć, że nie może zdradzać informacji na temat produkcji piwa i wtedy jakoś by to wyglądało. A tak na każde konkretne pytanie odpowiadał marketingowym bełkotem
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1836

                          Ja tam się dziwię, że w ogóle niektórzy się czegoś ciekawego po tym pajacu spodziewali
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎