Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojkot Koreba i Ediego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukex
    Senior
    • 12-2005
    • 262

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
    Moim zdaniem akurat PU jest lepsze od wielu bezgoryczkowych lagerów z naszych małych browarów. A pogorszyć to się może każde piwo i z małego i z dużego browaru. Wystarczy prześledzić oceny piwa Żywe z Bielkówka, od euforii na początku po lament w ostatnich latach.
    1.Ja mysle że nie ma co porównywać pu z żywym.Pu próbuję ciągle być pilsnerem typu cz/sk a żywe to cos jak jasne pełne polskie. Zupełnie dwa rózne smaki. Pu porównuj np z innymi produktami lub piwami np z cz/sk/de. U nas królują jasne pełne i inne typy ale nie moje ulubione pilsnery cz/sk.Porównaj pu z Pardalem cz budvarem lub svijanami 10 ,czerna hora 12, policka 10 itd i zobaczysz że Pu to najbardziej przypominajace smakiem polskie hgbeki.
    2.Co do zmian w smaku PU-to nie piwo tylko marka więc oni zrobia taki smak jaki chcą a nie jaki im wyjdzie. W browarze natomiast może wyjśc na odwrot-bo to w końcu nie mega super komputerowa fabryka tylko browar.
    3.Mimo że KP nawet udało sie przelansowac przez browar.biz to nie wroże im sukcesu za ten hajs czyli 6 zeta przy tak małym woltażu. Pu w Pl padnie jak Lech free i tez tego życze temu produktowi-nie piwu tylko sterylnemu produktowi który nie ma nic wspólnego z dawnym originałem.

    Comment

    • lukex
      Senior
      • 12-2005
      • 262

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex Wyświetlenie odpowiedzi
      1.Ja mysle że nie ma co porównywać pu z żywym.Pu próbuję ciągle być pilsnerem typu cz/sk a żywe to cos jak jasne pełne polskie. Zupełnie dwa rózne smaki. Pu porównuj np z innymi produktami lub piwami np z cz/sk/de. U nas królują jasne pełne i inne typy ale nie moje ulubione pilsnery cz/sk.Porównaj pu z Pardalem cz budvarem lub svijanami 10 ,czerna hora 12, policka 10 itd i zobaczysz że Pu to najbardziej przypominajace smakiem polskie hgbeki.
      2.Co do zmian w smaku PU-to nie piwo tylko marka więc oni zrobia taki smak jaki chcą a nie jaki im wyjdzie. W browarze natomiast może wyjśc na odwrot-bo to w końcu nie mega super komputerowa fabryka tylko browar.
      3.Mimo że KP nawet udało sie przelansowac przez browar.biz to nie wroże im sukcesu za ten hajs czyli 6 zeta przy tak małym woltażu. Pu w Pl padnie jak Lech free i tez tego życze temu produktowi-nie piwu tylko sterylnemu produktowi który nie ma nic wspólnego z dawnym originałem.
      Nie free tylko lite, z resztą free tez mogło by zniknąc na amen - straszny wynalazek.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie free tylko lite, z resztą free tez mogło by zniknąc na amen - straszny wynalazek.
        Bardzo dobre piwo bezalkoholowe. Najlepsze co KP produkuje.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie free tylko lite, z resztą free tez mogło by zniknąc na amen - straszny wynalazek.
          A może kolega wieczorkiem pił by free
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #65
            1.Ja mysle że nie ma co porównywać pu z żywym.Pu próbuję ciągle być pilsnerem typu cz/sk a żywe to cos jak jasne pełne polskie. Zupełnie dwa rózne smaki. Pu porównuj np z innymi produktami lub piwami np z cz/sk/de. U nas królują jasne pełne i inne typy ale nie moje ulubione pilsnery cz/sk.Porównaj pu z Pardalem cz budvarem lub svijanami 10 ,czerna hora 12, policka 10 itd i zobaczysz że Pu to najbardziej przypominajace smakiem polskie hgbeki.
            Nie zrozumiałeś mnie - ja nie twierdzę że PU jest podobny do Żywego, zauważam tylko że degradacja smaku nie jest tylko charakterystyczna dla koncernu. Dotknąc może każdego browaru bez względu na rozmiar produkcji czego Żywe czy Srebrny Smok są najlepszymi przykładami. A z tego co wymianiłeś to Budvar smakuje obecnie dużo słabiej od PU. Pazdroj nie dorównuje Svijanom, Tamborowi czy Krakonosowi ale porónanie do naszej masówki jest mimo wszystko krzywdzące - PU ma coś czego nasze tysko-żywce nigdy już chyba nie nabędą - ma wyraźną goryczkę i smak chmielowy, który u nas występuje tylkow formie sloganów na etykiecie.

            Comment

            • lukex
              Senior
              • 12-2005
              • 262

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Bardzo dobre piwo bezalkoholowe. Najlepsze co KP produkuje.
              Fakt jest tak dobre ze mozna je tylko wylac w miejsce specjalnie do tego wyznaczone tak jak żarowki i baterie żeby nie szkodziło przyrodzie.
              Pilem sporo nealko i ten ulepek byl najobzydliwszy, oettinger free byl duzo lepszy a to już o czyms swiadczy. Nie wiem co Tobie w tym produkcie smakuje-woda kwasowo chmielowa na maxa nagazowana?

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex Wyświetlenie odpowiedzi
                1.Porównaj pu z Pardalem cz budvarem
                No porównuje i co?

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiem co Tobie w tym produkcie smakuje-woda kwasowo chmielowa na maxa nagazowana?
                  To co podkreśliłem najbardziej mi się w tym podoba.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Sokół83
                    szynkarz
                    • 12-2004
                    • 1598

                    #69
                    Po lekturze wątku nasunął mi jeden wniosek. Ludziom można wmówić zarówno to, że kiepskie piwo jest zajebiste (bo jest regionalne więc jest zajebiste samo z siebie), jak i to, że przyzwoite piwo jest do dupy i pod żadnym pozorem nie wolno go nawet dotykać w sklepie bo można od tego umrzeć, a od samego patrzenia na nie można sobie uszkodzić wzrok.
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • lukex
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 262

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Po lekturze wątku nasunął mi jeden wniosek. Ludziom można wmówić zarówno to, że kiepskie piwo jest zajebiste (bo jest regionalne więc jest zajebiste samo z siebie), jak i to, że przyzwoite piwo jest do dupy i pod żadnym pozorem nie wolno go nawet dotykać w sklepie bo można od tego umrzeć, a od samego patrzenia na nie można sobie uszkodzić wzrok.
                      Nie wiem czyja wypowiedz nakierowała ciebie na to stwierdzenie ale na pewno nie moja. Ja np fortuny czy ambera czy np jagielly unikam-zwłaszcza tego pierwszego. Warto jeszcze raz podkreślić fakt prawdziwy że lepiej pić niekoncernowe te ktore nam smakuja niz koncernowe marki(nie piwa) i mysleć że będą smakowały tak zawsze. Koncern to nie browar i zasadą jest że z czasem bedą psuli smak jezeli odbiorcy sie na to będa godzić. Koncern nie ma szacunku dla piwa a podkresle jeszcze raz browar.biz pomógł w promocji największego szkodnika w naszym kraju czyli KP.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23791

                        #71
                        Pozostaje Ci zadać sobie pytanie jak Ty pomogłeś BrowarBizowi żeby nie doszło do tej zbrodni.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          #72
                          Próbując wrócić do tematu: też mi wyczyn, bojkot Ediego czy Koreba. Trzebaby chyba specjalnie w tym celu podróżować na owe nieliczne jarmarki , a to mało sensowne zajęcie
                          Bojkot zaś np. owego PU - a, to już inna sprawa i wymaga pewnego wysiłku tym bardziej że wielu z dyskutentów uważa go za niezłe piwo.
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #73
                            Bo takim właśnie niezłym piwem PU po prostu jest. Mam uważać inaczej w imię jakiegoś antykoncernowego paradygmatu?
                            Last edited by delvish; 31-08-2011, 10:32.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #74
                              Lukex, na czeskim rynku to od PU mozna znaleźć kilkadziesiąt lepszych piw i tu się z Tobą zgodzę. Ale na polskim? Niestety ale tak jak zauważył Skitof to wciąż jedno z najlepiej chmielonych piw na naszym podwórku i tego nie zmienimy. PU ma przeszło 30 jednostek IBU - który nasz pils ma zbliżoną wartość? Zawiercie jasne, Kormoran, może Noteckie. Gdyby ten sam Pilsener był produkcji polskiej a nie czeskiej to byłby w rankingach browar.bizu w czołówce, tak przypuszczam. Mówisz że KP nie szanuje piwa - pewnie masz rację. Ale czy tak samo jednoznacznie potrafisz powiedzieć kto to piwo szanuje? Bo ja mam wrażenie, że jednak profanacji jest sporo i ciężko podzilić piwny rynek tylko na czerń i biel.

                              Comment

                              • rohozecky
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2008
                                • 1837

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                                Bo takim właśnie niezłym piwem PU po prostu jest. Mam uważać inaczej w imię jakiegoś antykoncernowego paradygmatu?
                                Toteż zasadnie napisałem, że niektórzy tak uważają.Chyba nie jestem w błędzie
                                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎