Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rumunia, Cluj-Napoca, Calea Manastur 2-6, Fabrica De Bere Ursus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Rumunia, Cluj-Napoca, Calea Manastur 2-6, Fabrica De Bere Ursus

    Browar Ursus w Cluju, to niejako ikona piwowarstwa w Rumunii.
    Któż by nie pił piwa z tego browaru, będąc tam nawet kilkanaście lat temu.
    Obecnie właścicielem marki jak i kilku innych browarów został znany z naszego podwórka SABMiller, i jak można się domyśleć, warzą coś co tylko przypomina piwo.

    Historia browaru warzącego piwo od 1878 roku, została zamknięta w 2010 roku, gdy zdecydowano się na jego likwidację i przeniesienie produkcji do trzech innych, które mają w posiadaniu.
    Wydawało się że to zupełny koniec, gdyż zostawiono tylko dwa budynki które odnowiono, natomiast całą resztę dosłownie zmieciono z powierzchni ziemi, a dzisiaj to już zupełnie pusty plac.

    Właśnie w jednym z budynków urządzono restauracje wraz z minibrowarem, którego urządzenia (cena 1.1 mln €) dostarczyła firma Joh. Albrecht z Monachium.
    Uroczyste otwarcie miało miejsce w lipcu 2011 roku.
    Moce przerobowe, to 1500 hl rocznie.
    Obecnie warzone jest ( i chyba nie było nigdy innego) piwo jasne Ursus Nefiltrata 5.2% alk.
    Jak to u dużych fabryk piwa, po najmniejszej linii oporu.
    Piwo to, nie tylko jest dostępne na miejscu, ale jest również dystrybuowane do Bukaresztu, do bodajże 40 klubów.

    Restauracja w Klużu-Napoce,( bo tak czytamy po polsku) cieszy się dużą popularnością i wieczorem trudno znaleźć jakieś wolne miejsce, a jest ich w sumie koło 300.
    W jednej z sal, siedząc mamy cały browarek za szybą jak na dłoni, dosłownie nic do ukrycia.

    Dostępne są w sprzedaży również i pozostałe piwa z koncernu, czyli jasny i ciemny Ursus.
    Menu jest obszerne, a ceny jak można się domyśleć powyżej średniej.
    Obsługa zrobiła fajne wrażenie, gdy poprosiłem o jakąś etykietkę z miejscowego piwa. Gość po przemyśleniu sprawy, przyniósł cały mokry jeszcze zestaw który odkleił z butelki normalnego ursusa.
    Poczciwy gość, dla klienta nawet z butelki odklei, chociaż nie o taką mi chodziło.

    Generalnie jak na koncern który jest niejako patronem tego przedsięwzięcia, to kicha straszna, bo jedynie kufle są firmowe, a podstawek i etykietek brak.

    A jeśli chodzi o miejscowe niefiltrowane piwo, to nie warto się przy nim zatrzymywać.
    Wypić i zapomnieć.

    Ceny piwa z kija:
    Premium (jasne) 5% alk. - 4.6, 5.6, 10.6 lei
    Nefiltrata 5.2%, i Black 5.0% alk. - 5.6, 6.6, 12.6 lei
    Za pojemności- 0.3, 0.4, 1 l

    Można się nie spieszyć przy stole z konsumpcją, bo otwarte jest codziennie w godz. 9.00 - 05.00 rano.
    Z centrum to główna ulica, którą praktycznie każdym środkiem transportu jadącym w tym kierunku, podjedziemy na miejsce.

    Mają swoją stronkę:



    W galerii dodałem tylko kilka zdjęć, co by nie powielać tych samych które dodał Dryx.



  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Obecnie tylko miejsce dystrybucji piw z browaru przemysłowego.
    Na miejscu nie ma warzenia piwa.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      #3
      W Kolosvarze są cztery małe browary plus chyba trzy kontrakty, więc chyba nie warto zaprzątać soie głowy Ursusem. Mam nadzieję, że wkrótce zwizytuję przynajmniej część z nich.

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1117

        #4
        Są cztery.
        Brew-pub Klausenburger
        Oraz rzemieślnicze:
        Kutuma
        Bere A La Cluj (sąsiedzi przez ścianę)
        Hophead

        O kontraktach nie wiem, bo to dla mnie nie browary.

        Przygotuj się na większe wydatki za crafty niż w Polsce.
        Last edited by bastion; 16-05-2019, 20:47.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Dużo większe? Jak mniej więcej procentowo to wygląda?

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎