Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, 3 Fonteinen Zwet.be

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    Proef, 3 Fonteinen Zwet.be

    Porter na Brettach z browaru 3 Fonteinen
    7% alk

    Kolor ciemnobrązowy
    Piana średnia, brązowa, drobnopęcherzykowa, dość trwała
    Aromat dużo czekolady, słodowość, estry, morela, gruszka, sporo wiśni, rodzynek, trochę przyprawowych fenoli, bardzo lekka derka
    Smak sporo czekolady, owocowych estrów, sporo wiśni, lekko winny, trochę orzechów, kwaśność nie na poziomie lambiców ale dość wyraźna
    Goryczka niska
    Odczucie w ustach pełnia niska, wysycenie średnio-wysokie, lekko cierpkie

    Ciekawe piwo ale trochę mało pijalne, te nuty porterowe i dzikie tak średnio poukładane ze sobą.
  • baroN1
    Senior
    • 08-2011
    • 181

    #2
    ja to piwo kupiłem w 2013 roku w Belgii.
    Piłem na świeżo, pod koniec terminu i po terminie. Piwo bardzo mocno zmienia się w czasie. Na świeżo pachnie i smakuje tak jak u kolegi x57, tyle że u mnie jeszcze byla wyczuwalna kawa paloność i orzechy (jak było świeże). Pod koniec terminu czekolada dominowała, kawa palonosc i orzechy zniknely, pojawiły sie czerwone owoce (mocno wyczuwalne). Po terminie nie wiem co sie dzieje, ale wyszło coś podobnego do kanalizacji, chociaż moge się mylić, bo po otwarciu była, potem nie, pod koniec picia znów sie pojawiła...

    Generalnie piwo bardzo dobre, niepotwarzalne.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Aromat - kwaskowe tony wiśni łączą się z aromatami kakao
      Piana - dość wysoka i gęsta, umiarkowanie trwała, beżowa
      Barwa - smolisto-ciemnobrązowa, nieprzejrzysta
      Wysycenie -lekko musuje, ciut podszczypuje
      Smak - kwasek na pierwszym planie przypomina czerwoną porzeczkę, potem ciemna czekolada, kakao. Ale cierpkość owocowa dominuje. Fajny, wyraźny i długi finisz, znów kakao.
      Treściwość - pełne, nie ciężkie

      Nie jestem specjalistą od piw spontanicznej fermentacji, dla mnie to taka ciekawostka. X57 napisał, że nuty porterowe i dzikie średnio się spasowały. Coś w tym jest, ale chyba to tak musi być. A reszta to kwestia gustu

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Foto:
        Attached Files

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          KOLOR: bardzo ciemny brąz, nieprzejrzyste pod światło.
          PIANA: obfita, beżowa, średnio i drobnopęcherzykowa z większymi "okami".
          ZAPACH: słodowy, czekoladowy, lekko palony z nutą czerwonych owoców, śliwki i delikatną alkoholowością.
          SMAK: czekoladowe i lekko palone nuty połączone z czerwonymi owocami (porzeczka, jeżyny). Czuć treściwość, lecz piwo jest jednocześnie bardzo wytrawne, cierpkie. Lekko wyczuwalna nuta alkoholowa, dość niska, taninowa goryczka.
          WYSYCENIE: wysokie.
          OGÓLNIE: ciekawe, nietypowe piwo, w mojej ocenie smaczne i warte spróbowania. Butelka o poj. 0,33L, termin do 10/11/18.
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎