Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Serbia, Belgrad (Zemun), Bežanijska 37, Pivopija Beershop

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kefir87
    Member
    • 09-2010
    • 70

    Serbia, Belgrad (Zemun), Bežanijska 37, Pivopija Beershop

    Nazwa nie powinna nas zmylić - owszem, funkcjonuje tutaj sklep, ale lokal to także pub. Podczas mojej wizyty lane były dwa piwa z Kabinetu oraz APA z browaru Kaš (którego nie widziałem nigdzie indziej; jak mówił mi właściciel Miner's to browar kontraktowy, warzący w różnych mniejszych serbskich browarach - Jagodinie itp.). Z butelki można było dostać chorwackie Zmajevo (drożej, niż w Miner's Pub) czy piwa z Pivary Milenković, czyli innego serbskiego mikrusa.

    Bar ogranicza się do trzech stołów i parapetu pod ścianą. Atmosfera raczej lokalna - Zemun to trochę inny świat, niż reszta Belgradu.
    Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
    http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Szkoda, że nie napisałeś tego dwa tygodnie temu, przez prawie tydzień byłem w Zemunie
    Last edited by WojciechT; 11-01-2015, 23:18.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      W Zemun swego czasu był browar restauracyjny Kej Pivara



      Nie opisywałem lokalu gdyż podczas mojej wizyty browar już nie działał, serwowali tylko jakieś koncernówki. Mieli jeszcze atrybutykę browarową.

      No ale to poza tematem, nie będę dalej zaśmiecać, wątku tej knajpy
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎