Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Budapeszt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wojtekfeduni
    Senior
    • 09-2010
    • 133

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Karpackie
    To ja jednak podziękuje

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Karpackie
      i inne wyroby Van Pura. Poza tym praktycznie tylko koncernówka.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
        Kilka uwag odnośnie list sporządzonej przez duvell88. Większość miejsc godnych polecenia
        Ale proponuję:
        - zamiast adresu Rizmajer na Szebeni u. ( bo tam jest tylko produkcja w typowym domu jednorodzinny) odwiedzić firmowy lokal na Táncsics Mihály u. 110, dosłownie 2 przecznice bliżej idąc od linii kolejki podmiejskiej
        - zamiast Mister Söröző, Thörköly út. 20 (typowa tania piwiarnia, a czasami nie ma gdzie usiąść) proponuje odwiedzić sam browarek na Régi Fóti út 31. Bardzo dobra węgierska kuchnia w umiarkowanych cenach. Na miejscu piwo lane jak i w butlach PET.
        Browary Lehman, ER-PE można sobie darować, to tylko miejsca produkcji bez wyszynku, a produkty nie zachwycają.
        Spokojnie można sobie darować minibrowar restauracyjny Kaltenberg Sörház & Étterem na Kinizsi u. Piwo przęcietne i drogie, restauracja również z mocno wysokimi cenami.

        Proponuję natomiast odwiedzić obowiązkowo mało znane miejsca:
        - Jónás Kézműves Sörház na Fővám tér 11-12 (charakterystyczny szklany budynek w kształcie wieloryba na Dunajem - firmowy lokal powstałego w ubiegłym roku browarku Reketye. Polecam stoliki na zewnątrz z widokiem na Dunaj i Budę. Do tego serwują piwa ze znanych węgierskich minibrowarów.
        - Monyó Café na Kálvin tér 7- lokal firmowy całkiem nowego mikrusa z Budapesztu . Sam browarek w przemysłowej części Budapesztu, tuż za browarem Dreher nie co odwiedzać. Na miejscu ciekawe piwo z Monyó plus dodatkowo z innych mikrusów
        - mało znane miejsce Skanzenclub na Köztelek u. 4/b. Pub gdzie można spróbować piw z mikrusów i browarów kontraktowych. Jeśli ktoś pali to miejsce wymarzone, bo jest to jednocześnie muzeum tytoniu i oficjalnie można palić.
        - no na koniec polski akcent w Budapeszcie. Gdansk Könyvesbolt és Büfé na Bartók Béla út 46. Polska księgarnia, bar ze specjalnym piwem Gdansk ( ciemne piwo jaglane) z jednego z węgierskich mikrusów. Do tego polski śledzik i smakołyki. Można mówić po polsku.
        Poza wspomnianymi natknąłem się na Neked Csak Dezső przy Dohány utca 7, gdzie mają rzemieślnicze piwa Monyo, Aprily, Beerd BP, Hara’Punk.

        A tu link do mapki z lokalami, gdzie leją (mogą być dostępne) piwa Aprily.

        Ale się tego narobiło przez ostatni rok, albo poprzednim razem coś przeoczyłem.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
          Myśłałem że chodzi Tobie o festiwal Főzdefeszt - festiwal małych i kontraktowych browarów - bo ten szczególnie polecam
          Ty natomiast piszesz o Buda Castle Beer Festival - niestety to przede wszystkim festiwal z dużymi browarami/koncernami, małe też są ale nie w takiej ilości jak na Főzdefeszt - dosłownie kilka browarków. No i jeszcze dużym minusem jest opłata za wejście 2000 Ft. ( 30 zł od osoby)
          Z tej listy wynika, że wcale tak biednie nie było.
          Na Fozdefeszt ceny są wysokie, tak przynajmniej mówił mi węgierski bloger piwny.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Karpackie
          Nie uświadczyłem, ale w delikatesach Roni Sunny Kft (Rákóczi ut. 6) niedaleko stacji metra Astoria było kilka kraftów. Więcej było w Roni ABC (Dohány ut. 66).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #20
            Kurka, węgierski trudna język Niech mi ktoś rozjaśni...

            Sörfõzde to browar
            Söröző to piwiarnia

            tak przynajmniej wujek google mówi
            a Sörház ?

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #21
              Dom piwa?

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #22
                Ci którzy się znają to już się nie udzielają (Dryx m.in.). Z autopsji Sörház niczym nie różni się od Söröző, ale myślałem, że ktoś wie dlaczego są dwa terminy na to słowo.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  #23
                  Być może tak jak "piwiarniia" i na przykład "gospoda piwna" czy coś w tym stylu.

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #24
                    Söröző powinno być mniejsze, a nawet dużo mniejsze niż Sörház, który ma być odpowiednikiem niemieckiego/austriackiego Halle, niestety oni sami używają tego wymiennie, bo mamy np. https://offbeatbudapest.com/places/szlovak-sorozo które jest właśnie w gatunku Halle, z drugiej strony np. to, co jest już ewidentnie po prostu małą piwiarnią: https://offbeatbudapest.com/places/krudy-sorozo-bar
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #25
                      Np. browar Mister na swojej stronie wymienia miejsca gdzie można się napić ich piwa używając nazwy Söröző lub bar. Zakładam, że bar będzie z jedzeniem, ale też tego pewnym nie jestem. Piwiarnia to dla mnie sam wyszynk. Bez jedzenia.
                      Last edited by e-prezes; 19-06-2019, 12:26.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #26
                        Gdzie w centrum, a jeszcze lepiej w okolicach dworca Keleti jest jakiś ciekawy sklep z węgierskimi piwami?

                        Tu wygląda:



                        Különleges, kézműves sörök a világ minden tájáról. Svéd, dán, holland, amerikai, észt és skót sörfőzdék különlegességei egy helyen. Rendeld meg ma és holnap már kóstolhatod!


                        że skupiają się na zagranicznych.

                        Jak wygląda oferta kraftu w popularnych sieciach?
                        Z góry dzięki

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #27
                          W Csak a jo sor mieli sporo zagranicy a mało krajowych, ale to było 4 lata temu. W Kezmuves Csemage o którym wspominasz było więcej tych drugich. Jednak od tego czasu jak tam byłem mogło się dużo zmienić.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎