Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Tenczynek - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
    Sporo tego naliczyłem obecnie na rynku: Tenczynek Lager, Pils, Za Ostatni Grosz, Świeże, Zamkowe Szlachetne, Fest Lager, Tenczyn Pils, Klasyczne Jasne Pełne i chyba widziałem jeszcze Tenczynek Cesky Pils.
    Český Ležák, dziś zakupiony.
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      #32
      Ten Za Ostatni Grosz Lager to nie ma składu pełnego, więc prawdopodobnie ma zasyp częściowo niesłodowany. Czyli pójście w kierunku różnych Namysłowów itp. Słabo.

      Comment

      • LESNICZYy
        Senior
        • 01-2018
        • 950

        #33
        Te lagery są dla Januszy . Ja cenię Tenczynka za serię "P" , sztosów nie piłem . Wiadomo czy warzą nowe warki "P" ? Bo u mnie ostatnio nie widziałem niestety .

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
          Te lagery są dla Januszy . Ja cenię Tenczynka za serię "P"
          Te są dla Kewinów

          Sięgnąłem po te ich lagery, generalnie są lekkie i przede wszystkim czyste w odbiorze (bez wad), co w naszych piwach dolnej fermentacji tej grupy browarów nie zawsze się zdarza.

          Nie piłem jeszcze Czeskiego Pilsa, ale reszta chyba z tego co pamiętam czymś minimalnie się różniła (a to minimalnie innym ekstraktem lub brakiem filtracji itp.).

          Natomiast ich polityka cenowa też z tego co wiem dość specyficzna. Na półkach niektórych dużych sieci ich piwa są tańsze niż w ofercie dla sprzedawców detalicznych. Ceny mogą być zatem zróżnicowane.

          Comment

          • Shedao
            Senior
            • 09-2007
            • 900

            #35
            Obecnie na terenie browaru działa firmowy sklepik, czynny od poniedziałku do soboty od 10 do 18. Odwiedziłem go w sobotę, 30.10. Łatwy dojazd, spory parking. Na miejscu ruch jak na dworcu wojewódzkim - ciągle ktoś przyjeżdża, kupuje, wyjeżdża... ciężko było wstrzelić się w chwilę, gdy nikt nie łaził, żeby cyknąć fotkę
            W sklepiku spory wybór alkoholi. Piwa, wódki, wina. Wszystko marki Palikota i Tenczynka, plus Doctor Brew. Kilka piw lanych z kranu do PETek, kilka kolejnych rodzajów - w PETkach w lodówce. Plus kolejne w zwykłych butelkach. Mają podkładki.
            Ceny bardzo dobre: lane po ok. 9,5 zł za litr, butelki szklane 0,5l. między 3 z hakiem a ok. 7 (dokładnie nie pamiętam - w każdym razie bez dramatu).

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎