Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porównanie - Jabłonowo, Porter podbity śliwką a Kormoran, Imperium Prunum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #16
    Wielkie starcie porterów ze śliwką!
    malepiwkoblog
    Postanowiłem sprawdzić, który z imperialnych porterów ze śliwką jest najlepszy porównując je ze sobą w ciemno! W szranki stają: Imperium Prunum I, Imperium P...
    Last edited by dlugas; 01-06-2017, 15:07.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Holy-Grail
      Senior
      • 06-2010
      • 320

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      Skoro było (i ciągle) jest parcie na Imperium Prunum, to pozwólcie, że porównamy je z innym troszkę tańszym, a podobnym.

      Jabłonowo, Porter podbity śliwką - I Warka 15zł/0,5l, 11% alkoholu i 26BLG
      Kormoran, Imperium Prunum - I Warka z 2016 22zł/0,5l, 9,9% alkoholu i 25BLG

      ...
      Chyba parametry pomylone.

      Niby szczegół, ale zawsze miło komuś wytknąć pomyłkę.

      Dzięki za możliwość

      Comment

      • Admirador
        Senior
        • 03-2015
        • 431

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
        No trzeba przyznać, że ciekawe wnioski. Najbardziej chyba zaskakujące, że IP-1 aż tak straciło na leżakowaniu.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
          No trzeba przyznać, że ciekawe wnioski. Najbardziej chyba zaskakujące, że IP-1 aż tak straciło na leżakowaniu.
          Wędzonka chyba stosunkowo szybko ulatnia się z piwa. PPŚ też warto pić teraz, choć nie ukrywam, że planuję dać poleżeć dłużej kilku butelkom.

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #20
            W tej recenzji Bartka Nowaka jest też mowa, że pierwsze Imperium choć smakuje świetnie to w aromacie mocno poszło w sos sojowy.
            A tak w ogóle to jednak zaskoczenie, że wychwalane po premierze, oceniane jako piwo na światowym poziomie (była taka videorecenzja u Kopyra) piwo w ślepym teście przegrało z Jabłonowem. Oczywiście zdaniem B. Nowaka.
            Ja porównania nie mam. Jabłonowo PPŚ rzeczywiście znacznie powyżej oczekiwań, Imperium nie próbowałem.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Holy-Grail Wyświetlenie odpowiedzi
              Chyba parametry pomylone.

              Niby szczegół, ale zawsze miło komuś wytknąć pomyłkę.
              Nie chyba a na pewno. Widocznie piwo swoje z koncentracją zrobiło
              Zdrów
              dzięki za czujność
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #22
                Porter Podbity Śliwką(warka druga - 05.08.2019): mimo trochę niższych parametrów, wydaje się być ciut bardziej alkoholowe, nieco ostrzejsze, no i przede wszystkim bardziej wędzone. Dałbym mu jeszcze trochę poleżeć, choć już teraz jest smaczne.

                Imperium Prunum(warka trzecia - 15.01.2019) zaś jest bardziej śliwkowe(ale mniej wędzone), trochę pełniejsze i łagodniejsze, gładsze, już teraz dobrze ułożone, ale niekoniecznie bardziej złożone.

                Po za tym te piwa mają wiele wspólnego, czekoladowo-palona baza słodowa, nie za słodkie, fajna porterowa goryczka.

                W tej chwili - czyli świeże, bardziej smakuje mi IP, ale w stosunku cena/jakość znacznie przegrywa z PPŚ, które według mnie jest niewiele słabsze(albo mniej ułożone).

                Przy okazji wspomnę jeszcze o porterze z Konstancina(warka 11.2018), który przynajmniej cenowo aspiruje do stylu "Premium Plum Porter". W tym przypadku śliwki jest najmniej w piwie, tym razem suszonej, a nie wędzonej, nawet wydaje się bardziej złożony, ale niekoniecznie lepszy, a na pewno jest nieułożony(bardziej niż PPŚ).
                Muszę tu też podkreślić, że jestem fanem wędzonych śliwek, więc to też pewnie miało odzwierciedlenie w końcowej ocenie. O ile PPŚ i IP odłożyłem sobie kilka sztuk do piwnicy, to porter z Konstancina sobie odpuszczę.
                Last edited by rafalek21; 25-01-2018, 00:57.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2292

                  #23
                  Mimo nieco inaczej sformułowanego tematu porównam Konstancin Porter (grudzień 2018) vs Porter Podbity Śliwką (sierpień 2019).
                  Zakup IP chyba sobie daruję, ze względu na cenę x 2 w odniesieniu do testowanych piw (a z tego co pisze większość piwoszy w necie nóg z dupy nie wyrywa).
                  W odniesieniu do PPŚ na plus kamionkowskiego portera:
                  - lepiej zharmonizowany, ułożony, bardziej aksamitny, dostojny bałtyk
                  - ma świetne akcenty wytrawnej, gorzkiej czekolady i kawy kiedy jest schłodzony
                  Na minus:
                  - śliwka wychodzi dopiero w miarę wzrastania temperatury, wędzonkę i to stonowaną wyczułem tylko w zapachu
                  - piłem kilka klasycznych bałtyków np. cieszyński, staropolski czy ciechanowski, które w ułożonych warkach są na poziomie portera z Kamionki, a kosztują kilka złotych taniej, te regionalne portery po utlenieniu nie mając w składzie śliwki miały mimo wszystko wyraźne posmaki śliwkowe, wędzonka w KP jest jedynie w smaku na granicy autosugestii, więc też różnicy nie robi
                  A teraz plusy jabłonowskiego portera w porównaniu do Konstancin Portera:
                  - buchnięcie wędzonki po otwarciu butelki aż ślinka cieknie
                  - przez całą degustację wyraźna wędzona śliwka, piwo nie zmienia swojego profilu czy jest chłodniejsze czy cieplejsze, cieszy że są wyczuwalne, jakby to napisała Fortuna, te "śmiałe składniki"
                  Minusy:
                  - piwo od razu podąża w stronę słodkiego ulepka, wędzoność i śliwka ratują je przez całą degustację przed staniem się okocimskim porterem czy amberowskim grandem
                  - alkohol gorzej ułożony, w KP tylko rozgrzewa, tutaj trochę daje po kubkach smakowych, ale z drugiej strony mierząc zawartość alkoholu PPŚ to 9,9% a KP to 8,3%
                  Reasumując, nieznacznie ale the winner is ... PPŚ, choć tylko dlatego że wędzonka i śliwka nie są tylko wyrazami na kontretykiecie.
                  Z drugiej strony nie miałbym od razu ochoty na drugiego ulepa PPŚ, a KP degustacyjnie znacznie lepiej się przyjmuje.
                  Last edited by kosher; 26-01-2018, 20:04.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                    porter z Konstancina sobie odpuszczę.
                    Oj muszę tu wyraźnie poprawić ! Konstancin Porter z Kamionki. ŚP Konstancin o ile pamiętam nigdy nie uwarzył portera.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4996

                      #25
                      Odswiezam stary temat, ktory wlasnie wpadl mi przed oczy, a byly tam pytania do mnie, ktore zostaly bez odpowiedzi.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak na USA to wiadomo że takie wydatki w stosunku do zarobków to pryszcz ale jeśli masz na tyle mocny dekiel że potrafisz takie zestawy, jak opisujesz, przyjmować regularnie co tydzień to z miejsca kłaniam się nisko czerepem i szczerze gratuluję kondycji. No i chyba już na amerykańską emeryturę przeszedłeś Latarnik bo coś nie wierzę że po takich wieczornych, jak zakładam, harcach idziesz nekst dej do roboty. Albo lepiej - jedziesz samochodem
                      Moja wątroba działa bez zarzutu i mam naprawdę wielka masę do wlewania, choć nie ukrywam, ze mój schemat konsumpcji nieco się ostatnio zmienił

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gary Wyświetlenie odpowiedzi
                      Najważniejsze, że weekend "czysty"
                      Latarnik - jak w USA z dostępnością innych polskich Porterów?
                      Żywiec, Black Boss, Amber Grand i Komes, te można tu znaleźć.
                      5400 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        #26
                        Moja wątroba działa bez zarzutu i mam naprawdę wielka masę do wlewania, choć nie ukrywam, ze mój schemat konsumpcji nieco się ostatnio zmienił

                        Zapewne duża cześć bb czeka na szczegóły
                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4996

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zapewne duża cześć bb czeka na szczegóły
                          Aktualnie tylko piwo, za to w rożnych mieszankach.
                          Wczoraj np zmieszałem portera żywieckiego z mocno kwiatowym pilsem.
                          Efekt rewelacyjny
                          5400 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎