Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo krok po kroku?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ZbylR
    Junior
    • 07-2016
    • 6

    #31
    No, to chyba wiem już jak zrobić swoje pierwsze piwo krok po kroku.


    Wysłane z F-16 przy użyciu AIM-9 Sidewinder

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sredstvom Wyświetlenie odpowiedzi
      . Do tego leczysz swoj kompleks Kopyra - moze i sie przy Tobie uczyl, ale sie przynajmniej nie zatrzymal w rozwoju na stacji "jestem mega". I o nim piwowarska Polska uslyszala. A kto Ciebie zna, Profesorze, poza uzytkownikami wiadomego basenu?. Na haslo "Krzysiu" 99% poczatkujacych piwowarow odpowiada "Ibisz" - niech to bedzie miara Twej wielkosci.
      Kopyr poszedł dalej i wylądował w Genialnym Umyśle . Jeśli to jest miarą "wielkości" to nie mam więcej pytań
      Powiem krótko, ucz się od Krzysia.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZbylR Wyświetlenie odpowiedzi
        No, to chyba wiem już jak zrobić swoje pierwsze piwo krok po kroku
        A jakbyś jednak nie był pewien to zanim zaczniesz wołać ratunku jak kolega
        poczytaj to co mam w podpisie a najlepiej zacznij właśnie od tej czytanki. Brak elementarnego przygotowania teoretycznego to nerwy a często strata czasu i pieniędzy.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • ZbylR
          Junior
          • 07-2016
          • 6

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
          A jakbyś jednak nie był pewien to zanim zaczniesz wołać ratunku jak kolega
          poczytaj to co mam w podpisie a najlepiej zacznij właśnie od tej czytanki. Brak elementarnego przygotowania teoretycznego to nerwy a często strata czasu i pieniędzy.
          Dzięki, zabieram się za lekturę.
          Chociaż moja wypowiedź była z przekąsem.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #35
            Wiecie co jest śmieszne, że ja się z Krzysiem zgadzam w kwestii 7+7. Lekkie (tak do 15 blg) piwo górnej fermentacji jak najbardziej polecam fermentować 7+7, oczywiście korzystając z areometru. Za to zresztą jestem odsądzany od czci i wiary na piwo.org. Natomiast nie zgadzam się w temacie granatów. Powodów może być co najmniej kilka, jednym z nich niefofermentowanie, ale najczęściej przy mocnych piwach, słabych drożdżach itp.
            Wesołych Świąt całemu browar.biz życzę.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • bazyl987
              Junior
              • 03-2017
              • 6

              #36
              Pierwsza warka

              Moja warka jest po tygodniu fermentacji burzliwej. Zmierzyłem BLG i spadło z 11-11,5 do 3. Z punktu teoretycznego mógłbym już przelewać na cichą (blg spadło do 1/4 blg początkowego) ale obecnie raz na niecałą godzinę w rurce fermentacyjnej jeszcze bulka. Czy według Was - bardziej doświadczonych jest to juz fermentacja cicha ? Z tego co poczytałem w piwach o niskim blg fermentacja burzliwa przebiega dość szybko 2-3 dni. U mnie fermentacja bardzo dynamiczna trwała 5-6 dni. Z góry dzięki za info.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #37
                Tak jak pisałem. Ja bym nic nie ruszał tylko potrzymał do 2-3 tygodni jak całkiem sklaruje i wtedy w butelki. Ale nie musisz mnie słuchać, bo nie jestem bardziej doświadczony inż większość z nas.
                Last edited by e-prezes; 19-04-2017, 07:41.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #38
                  Jeśli przez 2-3 dni ekstrakt nie spada, to znaczy, że burzliwa się skończyła. Bulgotanie świadczy tylko o ulatnianiu się CO2, spowodowanemu np. przez wzrost temperatury w pomieszczeniu.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • ob1wan
                    Junior
                    • 04-2017
                    • 4

                    #39
                    Kurdę, śmiech mnie trochę złapał (spokojnie - z siebie się śmieję), bo ktoś tu napisał, " że najpierw trzeba się przygotować teoretycznie". No może i tak, ale teoria bez praktyki...Dość powiedzieć, że do pierwszej swojej warki przygotowywałem się tak ze 2-3 dni, aż mi żona lapka zabierała( pozdro Kopyr) bo już miała dość wszystkich wykładów. Podczas warzenia też stałem nad garem z tabletem i instrukcjami Jutubowymi i .....nie zrobiłem przerwy dekstrynującej. Z przejęcia żeby nic nie spierniczyć - spierniczyłem. Może i nie za bardzo, bo skrobii nie było, ale... Pomimo tego piwko wyszło nader zacne, właśnie jesteśmy w trakcie rozpracowywania tematu English IPA - coś pysznego. A wcześniej dałbym sobie łapę odrąbać, że najlepszym piwem jest Staropolskie. Teraz fermentuje IRA, skubnąłem troszkę przy przelewaniu na cichą i śmiem twierdzić, że będzie lepsze. Suma summarum: Z każdą warką człek nabiera właściwych nawyków i umiejętności. Ja w życiu zrobiłem dziesiątki win, za piwo zabrałem się niedawno, i o ile wino potrafię zrobić jak to się mówi - ze wszystkiego i z czapy - tak przy piwie głównie jadę na instrukcjach. Ale do czasu. W końcu każdy dojdzie do tego, jak, co i kiedy.

                    Comment

                    • sredstvom
                      Senior
                      • 10-2015
                      • 362

                      #40
                      Nie wnikaj, to tylko klasyczna wojna plemion, czy tez koterii jak kto woli.
                      Jestesmy jedna wielka piwowarska rodzina, wiec trzeba jechac po kolegach. Zwlaszcza, jezeli osmielili sie byc bardziej znani od nas, najlepszych piwowarow pod sloncem.

                      Szkoda zdrowia, lepiej zacierac
                      Czy napija sie panowie piweczka?

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎