Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nadchodzi koniec Brackiego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #46
    Odwiedziłem w ubiegły weekend browar w Cieszynie, więc była to doskonała okazja, żeby zasięgnąć języka co i jak z tym Brackim. Po rozmowie z ludźmi zorientowanymi w temacie, wywiedziałem się tyle, że oni też nie bardzo wiedzą, co z tym Brackim Piwo jest wciąż produkowane w Cieszynie, ale jest go mniej i jest gorzej dostępne - w browarze są tego świadomi i nie udają, że tak nie jest. Odkąd cieszyński browar został wyodrębniony przez Grupę Żywiec, prawa do marki Brackie pozostają w Żywcu właśnie - stąd zmiana nazwy z Bracki Browar Zamkowy na Browar Zamkowy Cieszyn; żadne piwo sprzedawane pod egidą Browaru Zamkowego Cieszyn nie ma też w nazwie "Brackie". Brackie Pils i Brackie Žatecký Pils są w całości produkowane w Żywcu i Zamkowy nie ma z nimi nic wspólnego. Toteż logicznym z korpo-punktu widzenia wydaje się ciche zastępowanie Brackiego - produkowanego w wyodrębnionym Cieszynie - "swoim" Brackim Pils.

    Natomiast na rynku lokalnym, czyli Cieszyn i okolice, następcą Brackiego ma być Noszak. I tu pocieszam: Noszakowi bliżej do naszego ulubionego Brackiego, niż do Pilsa, więc chociaż koło komina będzie można się raczyć podobnym piwkiem, kiedy/jeśli GŻ ubije do reszty Brackie.

    Comment

    • miras-t
      Member
      • 07-2012
      • 41

      #47
      Witam wszystkich!W dniu 19.10.2018 otrzymałem odpowiedż od admina fanpage'u na facebooku Browar Zamkowy Cieszyn dotyczącą Brackiego.Więc butelkowanego ma już nie być a jedynie pozostanie lane w pubach czy restauracjach.Niestety.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #48
        Piwo Brackie może być po cichu likwidowane. Podejrzenie takie pojawiło się, ponieważ najpierw zlikwidowano puszkę, a teraz z półek sklepowych znikają również butelki! W obliczu rosnącej obawy o los

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #49
          Ha, ha, apele to sobie można pisać. I protestować do u... śmierci.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika miras-t Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam wszystkich!W dniu 19.10.2018 otrzymałem odpowiedż od admina fanpage'u na facebooku Browar Zamkowy Cieszyn dotyczącą Brackiego.Więc butelkowanego ma już nie być a jedynie pozostanie lane w pubach czy restauracjach.Niestety.
            Tutaj więcej na ten temat https://dziennikzachodni.pl/piwo-bra...ch/ar/13650885 .

            Comment

            • miras-t
              Member
              • 07-2012
              • 41

              #51
              No właśnie to napisałem;pozostanie lane w pubach i restauracjach!

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #52
                Tak na dobrą sprawę, to w zasadzie Lager Cieszyński jest tak naprawdę następcą dawnego Brackiego.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎