Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Yavo warzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yavo
    • 03-2009
    • 909

    Nooo, nie było mnie tu pięć miesięcy...

    Melduję, że żyję - a warka numer dwieście tuż-tuż!

    Comment

    • yavo
      • 03-2009
      • 909

      No dobra, tak dawno mnie tu nie było, że nie jestem w stanie nadrobić zaległości z dokładnymi przepisami. Trudno, dane zostaną gdzie indziej w necie i na papierowych kartkach.

      W telegraficznym skrócie więc:
      Warka #159 - Posłuchaj Ultravox 2023 - wiedeńskie ale, zestaw z CP
      #160 - Trzy piosenki i znowu piętnaście minut reklam... - new zealand wheat apa, PW (przepis własny)

      #161 - Czy tu się głowy ścina? - Amora Preta summer ale (zestaw z homebrewing)
      #162 - ctrl+J - wheat apa single hop zula (zestaw z homebrewing, przeskalowany z ipy na apę)
      #163 - ctrl+K - wheat apa single hop nectaron (j.w. - fizycznie ten sam zestaw, z dołożonym słodem)
      #164 - Kenio na żateckim - koelsch, CP - tyle że na żateckim, a nie na lubelskim
      #165 - Idziemy na dół - monachijskie jasne, CP - nie chcecie znać genezy tej nazwy
      Szósty cydr z kartonika - 10.02.2023

      #166 - Waniliowy szejk - waniliowy milkshake, za dużo wanilii (na jakieś 14l piwa dałem dwie laski wanilii)
      #167 - B jak Bardzo dobre amerykańskie żytnie - wiadomo; przepis oparty na zestawie z CP; chmiel: Ahhhroma
      #168 - Mandaryna w USA - sh mandarina bavaria PA - PW
      #169 - Jedenaste zwykłe piwo - wiadomo; Iunga+Lubelski
      #170 - Wysładzałbym Cię trzynastoma litrami wody - mango milkshake IPA, zestaw z homebrewing przeskalowany z 15.6° na 14°

      #171 - shift+A - amerykańskie żytnie SH Amora Preta
      #172 - Dziewczynka nie ma imienia (edycja 2023) - dzikie na Galaxy
      #173 - Frau RIbbentrop 2023 - witbier, zestaw z CP - genialny, acz trzeba dać więcej kolendry i więcej pomarańczy
      #174 - Dyskietka 3.5' - dunkelweizen, zestaw z CP - mniam
      #175 - shift+B - amerykańskie żytnie na Iundze

      #176 - Dziewczynka nazywa się Amora Preta - dzikie na Amorze Precie
      #177 - Dwunaste zwykłe piwo - Styrian Golding
      #178 - Kwas jeżynowy [tu przestałem mieć pomysły na nazwy piw] - kwas z sokiem jeżynowym
      #179 - Chcę to zapamiętać - końska APA na Cascade. O nazwę nie pytajcie
      #180 - Poproszę dokładkę - session IPA, CP

      #181 - Zarażony Kenio - koelsch, ale potraktowany końskimi drożdżami
      #182 - shift+C - amerykańskie żytnie na kveikach, na Iundze i Mandarynie Bavarii
      #183 - Najlepszy zębomyj osiedla vol. 4 - APA, CP
      #184 - Kenio Ozdrowieniec - koelsch, CP
      #185 - Frau Ribbentrop powraca - witbier, CP

      #186 - Ważka, ważka, ważka - monachijskie jasne - niemal cała warka od 19 września siedzi w piwnicy
      #187 - Dżem 2023 - APA Cascade+Pacifica
      #188 - Trzynaste zwykłe piwo - Pils czeski, CP (oczywiście na górniakach) - świetny, poszedł w moje urodziny
      #189 - Papierowy księżyc z nieba spadł - hazy new zealand apa (Nectaron) - żona twierdzi, że to moje najlepsze piwo
      #190 - Pływający pajączek - kveik session ipa: Citra+Mosaic

      #191 - Mandaryna powraca 2023 - sh kveik Mandarina Bavaria
      #192 - Kenio - koelsch, CP
      #193 - Jasna pszenica - weizenbier (mówiłem, że brakuje mi pomysłów na nazwy!)
      #194 - Simcoe Ale (czyli Simcoe lager z CP na górniakach)
      #195 - Urodzinowe piwko - zestaw belgian blonde ale (brewmonkey), otrzymany od Przyjaciół z naprzeciwka w urodziny - nadal się gazuje

      #196 - Amerykańskie żytnie, czyli shift+D na przykład może się nazywać, zestaw z CP - świetny, jak już wspominałem nie raz i nie dwa
      #197 - Ciemna pszenica (dunkelweizen, CP) - gazuje się
      #198 - Session IPA Nectaron
      #199 - Mleczak kontratakuje - milk stout, zestaw z CP, gazuje się

      I proszę, zaległości nadrobione .
      Last edited by yavo; 09-01-2024, 14:18.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎