Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Boyne, Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Boyne, Lager

    Lager, a dokładnie dortmunder z browaru w Droghedzie. Piwo nagradzane na wielu konkursach, w tym srebrem na World Beer Awards 2016. Skład podany w sposób podstawowy. Alkoholu jest tutaj 4,8%.

    Barwa wysyconego złota. Przejrzysta, choć jakaś taka mętnawa jakby.
    Biała, niezbyt okazała piana, o różnej teksturze. Szybko redukuje się do niezbyt ciekawej szumowiny, jednak dosyć mocno oblepia szklankę.
    Zapach stonowany, lekko mineralny. Nieznaczna słodowość i trochę chmielu, odrobinę DMSu. Szału nie ma nawet jak na styl.
    Smak to mariaż goryczkowego chmielu i słodkawego słodu. Goryczka wygasa w ustach długim, trochę cierpkim finiszem. Słody mają w posmakach odcienie nieco kartonowe.
    Nagazowanie średnie, nie zwraca na siebie uwagi.
    Butelka 500ml z wytłoczeniami. Niebiesko-czarna etykietka, z zarysem sylwetek jakichś wojów bojowo zachęcanych przez wodza. Na owijce znów nawiązania do celtyckiej mitologii. Kapsel firmowy.

    Lager z Boyne to piwo, które nie zapada w pamięć. Ot, dość solidny sesyjny dolniak. Za powiedzmy piątaka wypić można, za prawię dychę (cena z jednego z warszawskich hipermarketów) już warto się poważnie zastanowić. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Proszę o info gdzie kupione.
    Last edited by Cooper; 24-03-2019, 00:23.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      E.Leclerc Warszawa Ursynów.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎