Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobre, lekkie, niedrogie piwko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi

    My nie umiemy zrobić ? Amber za 1.99 zł jest dwa razy lepszy od Perlenbachera .
    Ile kosztuje kraft u Niemca ? No nie jest najtaniesz . Aż Stone musiał się zwinąć bo bogaty Helmut stwierdził , że za drogie .Wypłaty mają fajne a na piwo skąpią ale to ich problem .
    Ceny kraftów możesz sobie sprawdzić, w stosunku do naszych zarobków nie ma żadnego porównania. Stone kupił Brewdog. Porównania nie trafione i jak zwykle nie na temat. NIE NA TEMAT!

    Z lektury twoich postów wiem, że wiedzę o zagranicznych piwach czerpiesz tylko z marketowej półki. O Czechach piszesz "Pepiki", o Niemcach "Adolfy" i "Helmuty". Zesrałbyś się jakbyś musiał przyznać, że w czymś są dobrzy. Taki polski zawistny Zdzicho, co swoje wie. Nawet w temacie "lekkie, niedrogie piwo" włącza się w tobie "patriota". Z drugiej strony zdania nie potrafisz napisać bez byków? Ten śmietnik, który robisz jest nagminny.

    To jest forum o wszystkich piwach - przemysłowych, kraftowych, polskich i zagranicznych, tanich oraz drogich. Naprawdę nie musisz nas pouczać i traktować jak głupich kmiotków, którzy uważają, że zagraniczne jest lepsze i już, albo jaka cena jest odpowiednia dla ciebie. To jest nie na temat!

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi

      Taki znawca nie wie , że w Dino .
      jak głupich kmiotków - podkreślam

      Comment

      • LESNICZYy
        Senior
        • 01-2018
        • 950

        #48
        Darusiu jesteś niemiły jak zwykle . Po za tym jesteś cieńkim Bolkiem z wydumanym ego , więc się tak nie podniecaj bo żyłka Ci pęknie

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #49
          Darek jak zwykle jest konkretny i dokładnie Cię podsumował, znam go dobrze i wiem że nigdy nie jest niemiły. Ty sam się tu tak przedstawiasz. Już parę osób Ci zwracało uwagę lecz jak widać nie dociera.

          Comment

          • LESNICZYy
            Senior
            • 01-2018
            • 950

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            Darek jak zwykle jest konkretny i dokładnie Cię podsumował, znam go dobrze i wiem że nigdy nie jest niemiły. Ty sam się tu tak przedstawiasz. Już parę osób Ci zwracało uwagę lecz jak widać nie dociera.
            Mam wrażenie , że nie czytałeś całego wątku . Fagas może mnie obrażać a ja mam się nie odzywać !?! No sorry

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #51
              Wrażenie masz złe bo akurat czytałem cały, inaczej bym nie zabierał głosu. Jeżeli ktoś tu kogoś obraża to jedynie Ty wszystkich dookoła, co właśnie słusznie ci wytknął Darek. Tak więc najlepiej jakbyś uszanował jego prośbę i przestał nas wszystkich pouczać.

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                #52
                Co do zachowania to niestety Leśniczy jednak Twoje jest najmniej na miejscu, dlaczego - przeczytaj dokładnie temat, swoje posty i będziesz wiedział. Co do meritum - jeżeli miałbym napisać jakie lekkie piwo i niedrogie mogę kupić w Polsce to niestety przychodzi mi na myśl tylko Amber i Perlendbacher, ewentualnie Miłosławy na promocji. Reszta piw przekracza zdecydowanie 3 zł (nie mówiąc o 2 zł). Sytuacja w przywoływanych Niemczech czy Czechach jest zdecydowanie lepsza pod tym względem.

                Comment

                • LESNICZYy
                  Senior
                  • 01-2018
                  • 950

                  #53
                  Trochę dziabnięty byłem , sorry .

                  Comment

                  • kjaros
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 377

                    #54
                    Pils Bohemski z Tychów w Biedronce! Tyskie Pilzner. Zacieranie dekokcyjne i wyraźna chmielowa goryczka - IBU 6 !!! Jeszcze na pułkach nie widziałem, ale marketing na sklepach już jest. Może w trzech blachach się zmieści.

                    https://www.biedronka.pl/tyskie-pilzner/
                    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #55
                      Przecież już było Tyskie Pilzne, to nie to samo?

                      "Tyskie Pilzne to ukłon w kierunku lagerów pilzneńskich warzonych w Tychach w latach 20-tych ubiegłego wieku. Pilzne cechuje wyraźna goryczka oraz klarowna, złocista barwa. Do jego uwarzenia zastosowano dawną metodę zacierania: dekokcję." (cytat z roku 2019)

                      "Tyskie Pilzner to ukłon w stronę czeskich lagerów pilzneńskich warzonych w Tychach w latach 20. ubiegłego wieku. Obecnie warzony pod nadzorem browarników z Tyskich Browarów Książęcych.

                      Piwo cechuje wyraźna goryczka, obfita piana oraz klarowna złocista barwa. Do jego uwarzenia tyscy piwowarzy zastosowali tradycyjną metodę zacierania – dekokcję" (cytat z link'u)

                      Goryczka 6 to jest brak goryczki. Urquell jako przykład pilznera ma 40 (dwie cyfry), może chcieli napisać 60? Tamto Pilzne miało 28 przynajmniej.
                      Last edited by Petitpierre; 02-08-2022, 12:31.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #56
                        1. nie ma takiego słowa "bohemski", ani stylu piwa.Z kilkanaście lat temu wymyślił je sobie pewien "wszechwiedzący" forumowicz, który zajmował sprzedażą produktów do warzenia (nie Art). W Czechach jest bohemsky styl: https://www.yourfashionself.com/cs/bohemsky-styl/ u nas podobno "boho" i pochodzi od słowa "bohema" a nie Bochemia. Walczę z tym od lat
                        2. Urquell według różnych danych ma mieć od 30 do prawie 39 IBU
                        3. W tej ulotce to jest błąd, im chyba chodziło o jakąś skalę 1-10. Tam są inne kwiatki ciekawe. Pierwszy raz się spotkałem z jednostkami dotyczącymi piany
                        Last edited by darekd; 02-08-2022, 23:10.

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1301

                          #57
                          boho jest od bohemy
                          bohema od bohemusa
                          ten zasię od bohemii...

                          a piski tylzner był i będzie be
                          bochemia to, sama chemia
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #58
                            No coś na rzeczy jest:



                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                            a piski tylzner był i będzie be
                            bochemia to, sama chemia
                            w takim razie chodzi o pils bochemiczny !

                            Comment

                            • kjaros
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 377

                              #59
                              Ta bochemiczna "przyjemność" kosztuje 3,29 złotych polskich. Poziom goryczki to chyba te deklarowane 6 IBU. Dobrze że zdrowy rozsądek podpowiadał aby nabyć tylko jedną puszkę, a nie całą folię
                              Cytując Janusza Nosacza - Niby człowiek wiedzioł, ale jednak trochę się łudził.
                              Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎