Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Frontaal, West 2018

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Frontaal, West 2018

    Frontaal, minibrowar z holenderskiej Bredy, upodobał sobie wyraźnie mocniejsze i ciemniejsze style piwne. Tym razem trafiła w moje ręce butelka ciemnego koźlaka z dodatkiem wanilii, ziaren kawy i kakao. Z chmieli wykorzystano niemiecką odmianę Perle. Piwo ma 6,5% alkoholu i goryczkę 30 IBU. Jest niefiltrowane i niepasteryzowane.

    Barwa ciemnego burgundu. Pod światło połyskuje rubinem i wiśnią.
    Drobna po nalaniu, jasnobeżowa piana o bardzo drobnej teksturze. Szybko umyka do dziurawego naśnieżenia i obrączki wokół szkła.
    Aromat ciekawy. Nuty ciemne, kawowe, czekoladowe mieszają się z suszem owocowym, rodzynkami i orzechami oraz wanilią. Ciemne słody i karmel uzupełniają bukiet.
    Smak zadziwiająco miękki i aksamitny. Piwo nie jest przesadnie treściwe. Dodatki aromatyczne spełniają rolę interesującej esencji smakowej, nie atakując jednak zbytnią intensywnością. Goryczka nieduża, słodycz także. Posmaki kawowe i czekoladowe łagodnie wygasają w ustach w towarzystwie waniliowych odcieni. Czuć delikatne grzanie w przełyku od alkoholu.
    Nagazowanie bardzo umiarkowane.
    Butelka 330ml z interesującym motywem. Kompas w kobiecej dłoni, gdzieś zagubionej w gąszczu drzew. Szkoda, że kapsel cały czarny. Ale może tam też jest gąszcz, tylko tak gęsty, że już nic nie widać...

    Fajne piwo do degustacji. Tych spodziewających się feerii aromatów i gęstego, wyrazistego smaku muszę rozczarować. To stołowy koźlak, który wypije i babcia i ciocia bez grymasu, zajadając popołudniową porcję keksu lub murzynka. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎