Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szklarska Poręba, 1 maja 7, Bar na winklu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #16
    W barze na całe szczęście wszystko po staremu - wybór piwa jest jaki był, ceny na szczęście też nie wzrosły (a to plus, bo w każdej praktycznie knajpie nawet tychacz kosztuje co najmniej 6 pln). Wnętrze nieco się powiększyło, pojawiła się lemoniadka z beczki, reszta bez zmian
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • SADUS
      Junior
      • 02-2002
      • 3

      #17
      Potwierdzam Skalaki wyśmienite, 2 dni tam piwkowałem i leciałem z drugiego końca Szklarskiej żeby tmave dziabnąć Za każdym razem będę tam wpadał na czeskie piwko, a i prawie w kazdym sklepie butelkowy Skalak cenka od 2,70 do 3,30

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #18
        Flagowy przybytek Skalaka w Szklarskiej Porębie odwiedziłem 31 lipca - z kranów : svetly 11 - 4,5 zł, svetly i tmavy 13 - 5,5 zł. Jak wynika z menu zamieszczonego na zewnątrz leją też inne skalaki ( rotacyjnie ). W lodówce obecny był butelkowy svetly 11 i tmavy 13 ( cen nie pomnę ). W ramach "piwnego wystroju" na parapetach butle z kaliskiego "Złotego Rogu". Stali bywalcy są przysłowiową "kopalnią wiedzy" bezcenną dla każdego odwiedzającego to miasto turysty.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #19
          Byłem tam przelotem w maju. Choć wizyta nie trwała nawet 20min, to wśród stałych bywalców znalazło się kilku kompanów do rozmowy.
          Świetne miejce. Następnym razem wygospodaruję więcej czasu niż na jedno szybkie.
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • Swiecz
            Civil Protection
            • 03-2004
            • 123

            #20
            Byłem tam dzisiaj (08.07.2013) i
            Niestety w barze chyba jest remont. Wnętrze zrujnowane, materiały budowlane w środku porozrzucane ale żadnej aktywności nie widać a ogródek pusty (brak stolików i parasoli).
            Za dobrze to nie wygląda
            Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

            Comment

            • bayern71
              Senior
              • 06-2006
              • 1004

              #21
              Lokal się przeniósł na ul. 1 maja (między 5 a 9, z tym że do 7 aspiruje kilka budynków - jak otworzą niech ktoś poprawi). Lokal będzie otwarty w sobotę. Na razie leją w ogródku. Są Skalaki i Konrady w różnych konfiguracjach. Jasne po 5, ciemne po 6. Klimat ten sam. Przyjemne miejsce.

              Comment

              • bomba_z_wrocka
                Senior
                • 07-2007
                • 222

                #22
                Bylem w nowej lokalizacji dwukrotnie, po przebierzkach karkonoskich z plecakiem.
                Sam lokal jeszcze nie chulal, tylko na zewnatrz pod parasolami. Fajna ekipa miejscowych, dobra gieta i kaszanka z grila.Konrady i Skalaki na kranach.Fajne miejsce zeby klapnac i odpoczac. Mozliwe ze sie nie dlugo kopne w karkonosze to zapodam co slychac obecnie. A jeden kran w lokalu bedzie polewal lemoniade.
                Haniu, Kochanie jajeczniczka na sniadanie.;)

                Comment

                • Guest's Avatar

                  #23
                  Obecnie jest w Szklarskiej Porębie na urlopie i jeśli na piwo to tylko do Baru na Winklu. Na razie piłem Skalaka i Konrada. Nie wiem czy mają jakieś inne lane czeskie. Na razie jedzenia nie próbowałem bo czytałem jakieś niepozytywne opinie o nim. Ale na tym forum znalazłem też pozytywne. Może dzisiaj się skuszę na kwaśnicę bo ma być

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #24
                    Krany nadal podzielone między Skalaki i Konrady, ceny nadal 5-6 zet za 0,5l.
                    Godzin otwarcia na miejscu nie sprawdziłem, ale FB podaje : czynne pon.-niedz. : 10.00 - 06.00
                    W Szklarskiej - miejscówka obowiązkowa
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #25
                      Lokal znowu zmienił miejsce postoju, obecny adres to : Jedności Narodowej 16. Aktualna nazwa to : Karczma Stary Winkiel. Gabaryty znacznie powiększone plus ogródek nad szemrzącą Kamienną, oferta piwna praktycznie bez zmian, godziny otwarcia też.
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #26
                        Byłem dwa tygodnie temu. Chyba najlepsze miejsce na piwo w mieście. Blisko głównej ulicy, acz schowane w podwórku, z oddali robi wrażenie miejscowej spelunki, więc turyści raczej omijają.
                        Gdy w innych lokalach tłok był i kolejki, tutaj zawsze można było liczyć na wolny stolik. Co nie znaczy że są pustki. Frekwencja za duża też nie może tam być, bo jak jest więcej stolików zapełnionych niż połowa, to właściciel już nie wyrabia z obsługą. Sympatyczny, luźny pan swoją drogą. Knajpa wzorowana na stare dobre hospody czeskie, surowy dość wystrój, drewniane ławy i stoły z obrusami. Dbałość o podstawki do piwa i "czeska" obsługa, czyli karteczka i podliczanie przy wyjściu. Znam to i lubię Na kranach nic ze Skalaka nie było. Trzy Konrady - 11, 12 i ciemny, do tego Krakonos 12, Holba i ciemny Litovel. Wszystko bodaj po 6 zł.
                        Przyjemne miejsce w którym można się zasiedzieć, oby działał jak najdłużej.
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2292

                          #27
                          Obecna nazwa to Karczma Stary Winkiel. Mają prawdopodobnie najtańsze czeskie beczkowe piwo w Szklarskiej- widziałem w lipcu na kranach Holbę, Krakonosa i Konrady- wszystko nadal po 6 zł. Jest także lana czeska oranżada.
                          Kuchnia polska + trochę czeskiej ale na swojską modłę. Knedliki to jednak polecam zamawiać kilkanaście km dalej u naszych południowych sąsiadów. Za to nasze dania całkiem smaczne, duże porcje.
                          Przy stolikach na zewnątrz jest szansa trafić na miejscowych przychodzących na same piwo.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎