Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Ostrava, U Zámku 42/1 (Zábřeh), Pikard (Zámecký pivovar Zábřeh)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #16
    Wpadłem z woosąą (heh) w kwietniu 2010 na jedno piwko. Nie było o czym pisać.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #17
      Dzisiaj odwiedziłem ten lokal. Jechałem w ciemno, bez mapy i jakoś udało mi się trafić bez większych komplikacji. Ze stacji kolejowej Ostrava Svinov dojechałem tramwajem 17 do przystanku Dolni a stąd już "rzut beretem".

      Lokal ciekawy, piwnice znajdują się na poddaszu Miła obsługa.
      Dostępne piwa na dzień dzisiejszy:
      Jasne, ciemne pszeniczne i pale ale 13-ka (jak to obsługa stwierdziła w stylu amerykańskim).
      Spróbowałem każdego. Ogólnie smaczne, ale każde miało jak dla mnie jakieś... ale.
      Pszeniczne - zbyt nachmielone, mocne banany ale końcówka taka goryczkowa ze aż nieprzyjemna.
      Pale Ale - piękny żywiczno - chmielowy zapach, smak bardzo goryczkowy, lecz mało "amerykański" brakowało mi słodowej podstawy, goryczka ostra i agresywna.
      Jasne - bardziej w kierunku marcowego, a może to taki efekt po degustacji poprzednich.
      Ciemne - za dużo kwaskowych posmaków.

      Mimo wszystko miło spędziłem tam czas.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #18
        Podczas naszych odwiedzin ( 20 lipca ) dostępne były następujące piwa :
        - Pikard pšeničná 11°
        - Pikard světlý ležák 11°
        - Pikard tmavý ležák 11° puškvorcový
        - Pikard medový speciál ( chyba 13° ? ).
        Trzy pierwsze to stała oferta ( 39/29 kc ), czwarte rotacyjne, występuje jako specjalne-sezonowe ( 50/35 kc ). Można zamówić próbki ( 4x0,1l ) w cenie 59 kc.
        Pszenica nieco bez wyrazu, ale pijalna; jasna 11-tka nie nadawała się do picia - smak kwaśno-octowy; ciemniak warzony z wykorzystaniem tataraku również zdradzał początkowe objawy infekcji; miodowe niezłe, miód występuje daleko w tle, nie dominuje jak w niektórych naszych "wynalazkach".
        Jedzenia, z uwagi na żar lejący się z nieba ( przybyliśmy "w samo południe" ) nie próbowaliśmy.
        Aha, dla kierowców niezły beczkowy Forman
        Lokal czynny w godzinach :
        Pon - Czw.: 12:00 - 23:00
        Pt. - Sob.: 12:00 - 00:00
        Niedz.: 12:00 - 23:00.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #19
          Browarek zlokalizowany w pobliżu blokowiska, jednak po przekroczeniu jego bram można odnieść wrażenie, że cofnęło się o kilkaset lat i trafiło do jakiejś średniowiecznej karczmy... no, może trochę przesadzam, ale chcę mniej więcej nakreślić jakiego klimatu można się tam spodziewać. Fajne miejsce, PETki można kupić na recepcji wraz z kosmetykami piwnymi. Żeby nie było tak kolorowo: jest to najdroższy ostravski pivovar, karta menu ma parę ciekawych pozycji, ale w cenach takich że głodomorom objeżdżającym okoliczne browary poleciłbym zjeść U Mateje albo w Garage.

          Co do piwa, to w czasie mojej wizyty były trzy:
          Pikard svetlý ležák 11°
          Pikard tmavý ležák 11°
          Pikard polotmavy medovo-sipkovy ležák 13° (uwarzony specjalnie na Świętego Marcina)

          Można zamówić też deseczkę piwną 4x0,1l. Ja tak zrobiłem i dostałem po jednym z każdego plus rżnięte. Piwo w porządku, ale żadne nie wywarło na mnie specjalnego wrażenia.

          W okolicach godziny 13-14 lokal był pełen. Miejsce bardziej nastawione na turystów niż lokalsów, co ma swoje odbicie zarówno w klimacie (na plus) jak i w cenach (na minus).

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #20
            -světlý ležák 11° 0,3l/0,5l 30,-/45,-
            -tmavý ležák 11° puškvorcový 0,3l/0,5l 30,-/45,-
            -pivní speciál 0,3l/0,5l 35,-/50,- nie było.

            Tak w sierpniu wyglądało menu piwne. Tanio nie jest, ale jak dla mnie svetly leżak to mistrzostwo świata.
            Wszystkie w/w piwa, plus miodowe można było zakupić na wynos w 1l butelkach pet. Piwa na wynos są do nabycia w recepcji hotelu, a nie w restauracji.
            Kapitalna miejscówka.
            Attached Files

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #21
              Svatováclavské slavnosti piva stały się okazją do podjęcia próby zobaczenia browaru. W sumie to browar na swojej stronie informował o możliwości zobaczenie browaru, ale jak się okazało, to wpis na stronie pozostał tylko sloganem reklamowym, a w rzeczywistości nikt o tym nic nie wiedział i nie miał na to czasu. Po godzinie 12 w celu zobaczenia pokazu walk rycerskich udaliśmy się na dziedziniec zamkowy (browarniany) i zajęliśmy miejsce przy jednym ze stolików stojących pod budynkiem browaru.
              Warzelnia jak wiadomo stoi obok wejścia do kuchni, a reszta sprzętu znajduje się w budynku stojącym na lewo od wejścia. Podczas odbywającego się pokazu pod drzwi browaru dotarło dwóch bardzo wesołych panów. Zapytany o możliwość zobaczenia co jest w środku, jeden z nich odparł, że jasne, ale musimy poczekać aż ten drugi przyniesie klucz. I jednak się dało !

              W dolnej, zamkniętej w tym dniu sali restauracyjnej odbywała się impreza dla specjalnych gości i dzięki temu pierwszy raz byłem w górnej sali mieszczącej się nad warzelnią.
              Tylko tam serwowano ich jasną 11-kę. Według mnie bardzo smaczne piwo, z tym, że na festiwalu można było napić się lepszych . Oprócz tego piwa ze stojącego na dziedzińcu straganu można było spróbować ich wybornej 13-Viden w cenie 30 Kc., oraz Medovej 12-ki w cenie 25 Kc. Browar obejrzany, piwa dalej trzymają poziom, więc cóż więcej chcieć?
              My udaliśmy się na dalszą degustację ciekawych piw z innych browarów .

              Zdjęcia:









              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #22
                W końcu 25.05 zrobiło się na tyle ładnie i ciepło, że można było posiedzieć sobie na dziedzińcu zamkowym i wypić smaczne piwko. W ofercie były cztery piwa:

                -Svetly lezak 11-ka 39/49 Kc.

                -Tmavy lezak 11-ka 39/49 Kc.

                -Medova 12-ka ceny nie pamiętam

                -Summer Ale 10-ka 45/55 Kc.

                Wszystkie piwka nam smakowały, a na przekąskę zamówiliśmy genialną króliczą wątróbkę, podawaną na grillowanej papryce wraz z pieczywem.
                Attached Files

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #23
                  Na kranach cztery piwa. Jasne i ciemne w cenie 45/54 Kc. w obu diacetyl z ciut przekroczoną smakową normą , Summer Ale 10-ka 49/59 Kc.
                  smaczny ejlik, oraz ipa, lub apa. Parametrów nie zakodowałem, ale było smaczne
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎