Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Banjul, Jul Brew

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Banjul, Jul Brew

    Butelka 0,33 litra zielona, alkohol 4,7 %, kapsel dedykowany piwu
    Brak kontry i składu piwa, browar z m. Banjul, stolicy Gambii
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - chmielowo-słodowy średni
    Gaz - ok
    Smak - średni słód, średni chmiel, średnio słodkie, lekkie nuty ~ ryżowo-kukurydziane (cholera wie co tam uprawiają), lekka goryczka.
    Poprawne piwo. Schłodzone, na afrykańskiej ziemi musi smakowac o niebo lepiej.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2961 - moje 1492 nowe piwo na forum

    P.s Wielkie dzięki Krzysztofowi K. za "totalną egzotykę"
    Last edited by sibarh; 14-05-2010, 13:29.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • beny
      Senior
      • 03-2001
      • 984

      #3
      jakie roczniki są na kalendarzu ?
      Z piwnym pozdrowieniem
      Radosław Kwiecień

      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
        jakie roczniki są na kalendarzu ?
        Trochę to trwało ale :
        Attached Files
        Last edited by sibarh; 31-07-2010, 20:49.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Benemu chodziło o roczniki na kalendarzu a nie daty na medalach . Z tego co widzę po zdjęciu to są to 09,10,11 .
          Piękny płyn , egzo śliczne. Kiedyś gdy zbierałem egzotyki ta konkretnie marka piwa/eta i ten malutki kraj ostro mnie kręciły
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • beny
            Senior
            • 03-2001
            • 984

            #6
            Dzięki - na szczęście ten rocznik mam w kolekcji !
            Z piwnym pozdrowieniem
            Radosław Kwiecień

            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              Dziś mam afrykański wieczór piwny. Po rażącym sztucznością piwie Flag Speciale z Senegalu, gambijskie Jul Brew, choć słabsze bo 4,7% alk, wydaje się trochę lepsze. Kolor jest jasno złoty, utworzyła się nawet piana i pozostała nawet jakieś 2 minuty.
              Zapach niezbyt przyjemny, sztuczny miód z mokrą tekturą.
              W smaku jest słodowość ale kukurydziany (chyba) posmak mocno daje się we znaki. Jest lekka orzeźwiająca owocowość ratująca całokształt. W Afryce by się pewnie sprawdziło w ich okolicznościach przyrody. Butelka jak na fotkach powyżej, etykieta ciekawa i miła dla oka, co dziwi to brak kodu kreskowego. W moim egzemplarzu także nie ma kontry - widocznie tak ma być. Beny, na mojej etykiecie są już roczniki do 2013 roku.
              Przywiezione przez kumpla z afrykańskich wojaży - dzięki Jacku za "łyki egzotyki".

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Zdecydowanie najpopularniejsze i moim zdaniem najsmaczniejsze piwo gambijskie, chociaż wybór ograniczony jest łącznie do 3 miejscowych lagerów i Guinnessa. Jedyne, które spotkałem lane z beczki. Przyjemnie kwaskowe, orzeźwiające z niewielką goryczką, co świetnie się sprawdza w tym klimacie.
                Attached Files

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Skoro piłeś lane w knajpie było zajrzeć za ambonę czy na podpiętym KEGu nie ma etki.
                  Mógł by być to sztos dla kolekcjonerów choć podejrzewam że raczej było zwykłe plastikowe zamknięcie z datą warki tak jak jest w większości piw koncernowych w Europie i tam pewnie też.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Skoro piłeś lane w knajpie było zajrzeć za ambonę czy na podpiętym KEGu nie ma etki.
                    Mógł by być to sztos dla kolekcjonerów choć podejrzewam że raczej było zwykłe plastikowe zamknięcie z datą warki tak jak jest w większości piw koncernowych w Europie i tam pewnie też.
                    Widziałem dowożenie beczek do lokali i na żadnej nie zauważyłem etykiety.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎