Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdański Browar WaRy, Wyngiel, wyngiel je we wiosce (#19)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Gdański Browar WaRy, Wyngiel, wyngiel je we wiosce (#19)

    Americanski stout, E: 15% A: 6.1%, dostałem od piwowarów na zlocie. Tylko on mie się ostał po najściu teścia na moją lodówkę do piwa.

    Czarna czarność, piana ładna, równa i długa, beżowa.

    Oczywiście mocno palony, jak to stout, super wytrawny, a do tego spora goryczka, dobrze ułożona, przyjemna. W zapachu tylko ślad tej ameryki, bo przede wszystkim czuć tę kawę mocną. Na finiszu goryczka szybko ustępuje gorzkiej kawie.

    Bardzo przyjemnie się piło ciemną nocą, bardzo dziękuję!
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #2
    Na zdrowie
    Dla uzupełnienia link (i etykieta)
    American stout 15 blg Nazwa: Wyngiel! Wyngiel je we wiosce! Warzone: 10 kwietnia 2017 r., na cichą 24 kwietnia, butelki:  4 maja  Piwo jest to, więc nie będę się tu za dużo rozpisywał, ale z kronik…
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Piwo otrzymane od piwowarów. Butelka 0,5l. Moc 6,1%, ekstrakt 15Blg. Piwo prawie czarne. Pod światło nic nie prześwituje. Piana beżowa, duża, bardzo duża. Drobniutka i trwała. W zapachu, moim zdaniem, chmiel wyraźny, wręcz dominujący. Miałem nawet skojarzenia z cascadian dark ale. Ciemne słody jakby w tle. W smaku american stout. Paloność umiarkowana, ciemne słody i wyraźny chmiel. Piwo wytrawne. Goryczka chmielowa. Posmak średni. Wysycenie niskie jak na stouta przystało. Opakowanie z etykietą, na której można znaleźć wszystkie interesujące dane. Kapsel z numerem warki. Bardzo podobało mi się chmielenie w tym piwie. Intensywnie i świetnie uzupełniające się z „ciemną stroną piwa”. Chyba to nie najłatwiejsze, bo rzadko spotykam tak chmielone ciemne piwa.
      Dzięki Rycho_128, KapitanWagner
      Attached Files
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎