Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pilzner + mosaic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • malpitrzon
    Member
    • 07-2016
    • 33

    Pilzner + mosaic

    Cześć,

    za mną już ponad 10 warek z zacieraniem z czego dwie to był Pilzner z Browamatora i zarówno przeze mnie jak i znajomych te dwie warki były najbardziej chwalone więc teraz plan mam następujący: zrobić warkę Pilznera 40 litrową z czego połowę nachmielić tak jak zawsze a drugą połowę nachmielić mosaic'iem. No i tutaj pojawia się moje pytanie, jak tym mosaic'iem chmielić? Jaka ilość i jakie czasy? Ile na zimną i na jak długo? Chciałbym uzyskać tak intensywny aromat jak w Modern Drinking od Pinty. Jeśli chodzi o goryczkę to w sumie mi bez różnicy - może być gorzkie jak standardowy Pilzner albo mocniej.

    Co radzicie? Jak potrzebne są jeszcze jakieś dane to mówcie.

    Poniżej wklejam fragment artykułu, który znalazłem w sieci:

    "...Otóż, podczas wizyty chłopaków z Pinty w Stanach Zjednoczonych, zasłyszeli radę dotyczącą chmielenia piw w stylu West Coast IPA. Od piwowarów z Portland, miasta o największej liczbie browarów rzemieślniczych w USA, otrzymali wskazówkę, aby cały chmiel, który zamierzają użyć do uwarzenia piwa, wsypać na ostatnie 15 min. gotowania. Aby efekt był zadowalający, należy go wsypać w ilościach ekstremalnych. Potem oczywiście chmielić na zimno. Jak usłyszeli, tak zrobili. Modern Drinking został nachmielony podobno gigantyczną ilością chmielu Mosaic, dodanego w 6 porcjach na ostatnie 15 min. no i resztę na zimno. Podobno piwowarzy z Portland zdradzili jeszcze parę ciekawostek związanych z warzeniem dobrego, pijalnego i wytrawnego West Coast IPA, ale tego nam już chłopaki zdradzić nie chcą..."
  • malpitrzon
    Member
    • 07-2016
    • 33

    #2
    Żeby ułatwić to dodam, że wczoraj zamówiłem 180 g mosaica Myślę, żeby to zrobić tak:
    - 20 minut od zagotowania: 30 g
    - 65 minut od zagotowania: 60 g
    - 80 minut od zagotowania: zakończenie gotowania

    3-5 dni przed kegowaniem 90 g (na zimno).

    Będzie dobrze? Goryczka będzie pilznerowa lub większa? Aromat chyba powinien być w miarę intensywny?

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #3
      Poszukaj w sieci jakiś kalkulator nachmielenia, sporo tego w sieci, i przeliczaj goryczkę.



      Tam też, często, są podane widełki IBU dla poszczególnych styli.
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎