Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Carpio

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Nepomucen, Carpio

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    W zapachu słód, melanoidyny i nieco karmelu, w tle słabiutko jakaś dziwna nuta coś między dms, a fenolami, ale nie przeszkadza specjalnie.
    Smakowo głównie melanoidyny, słód, stosunkowo wytrawny, średnio pełny, goryczka średnio-niska chmielowa(skojarzenia mam z klasycznymi odmianami)

    Warka do 07.03.2019. Całkiem przyjemne, smakowo nie mam nic do zarzucenia, 3,5/5.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Koźlak holenderski (górna fermentacja)

      Alk. 6,7%

      Aromat - wspomniane melanoidynowe słody (tony podpalane)
      Piana - średnie, zwarta, umiarkowana trwałość
      Barwa - esencja ciemnej herbaty/ciemny rubin
      Wysycenie - łagodne, minimalnie musuje. Na finiszu już go nieco brakuje
      Smak - podpalane słody, łagodna mleczna czekolada (bez słodyczy), odrobinę suszonych owoców (na czele ze śliwką, ale jest też kwaskowe muśnięcie innych owoców), bardzo łagodna podpalana goryczka
      Treściwość - pełne piwo

      Przydałoby się nieco wyższe wysycenie i treściwość. Choć piłem oryginalne koźlaki z Holandii i niektóre też były takie lżejsze. To nie jest styl ze sztywnymi zasadami.
      Przyjemne, łagodne, sesyjne piwo, które zawdzięczamy ich dawnemu piwowarowi - Jacerowi (miłośnikowi tego typu piwa i osobie, dzięki której w ogóle się pojawiło u nas), a który kontynuuje warzenie tego stylu obecnie w swoim browarze w Miliczu:

      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


      W bezpośrednim porównaniu to piwo jednak trochę ustępuje tamtemu. Cechą wspólną jest praktycznie taka sama barwa piwa.


      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Click image for larger version

Name:	P1100395.JPG
Views:	52
Size:	24,0 KB
ID:	2323720

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎