Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrngiersdorf, Grantler Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Herrngiersdorf, Grantler Hell

    Ciekawe, że strona tego dolnobawarskiego browaru jest od dłuższego czasu nieaktywna, ale za to jest jest stronka dedykowana tylko i wyłącznie temu piwu:

    Ein Bier, an dem selbst ein Grantler nichts zum Granteln hat: Das Lagerbier aus der Schlossbrauerei Herrngiersdorf, der ältesten Privatbrauerei der Welt.


    Jasny lager.
    11,6% ekstr.
    4,8% alk. (na stronie), 4,9% (na etykiecie)

    Grantler to bawarskie określenie zrzędy, zgreda.

    Aromat - na pierwszym planie dość wyraźna chmielowa ziołowość, potem lekki słód
    Piana - umiarkowanie wysoka, opada do trwałego niskiego kożuszka
    Barwa - złota, klarowna
    Wysycenie - dość wysokie, trochę ostre
    Smak - ziołowa goryczka, leciutki kwasek, łagodny słód
    Treściwość - umiarkowana

    Brakuje mi ciekawszych akcentów słodowych i więcej treści. Pod tym względem jest nijako. Jak na hellesa trochę mocniej nachmielony. Z tego browaru piłem ciekawsze piwa. A może Grantler ze mnie
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Zdjęcie:
    Attached Files

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Strona już w ogóle nie działa a browar już dawno wszedł do holdingu Brauholding Bayern Mitte:

      Die Betriebsgröße erlaubt hohe Flexibilität und Anpassungsfähigkeit an sich rasch wandelnde Marktanforderungen und Konsumentenwünsche. Besonderer Schwerpunkt von Herrnbräu, deren Wurzeln bis 1882 zurückreichen, sind Weißbierspezialitäten. Das aktuelle Sortiment umfasst acht Weißbier- und acht untergärige Biersorten. Mit Bernadett Brunnen steht auch eine große Vielfalt an Mineralwasser und alkoholfreien Erfrischungsgetränken – 19 insgesamt – zur Verfügung. Alle Herrnbräu-Produkte haben eines gemeinsam: absolute Reinheit und Spitzenqualität.


      I jakimś "dziwnym" trafem wszystkie piwa warzone są w browarze Herrnbräu, który przejął wymienione tam browary a następnie przeniósł produkcję do siebie. Nie wiem czy tam obecnie coś w ogóle warzą.
      To piwo warzy Herrnbräu.
      Last edited by darekd; 01-01-2024, 22:56.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎