Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karlovačka Pivovara, Karlovaćko Svijetlo Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #46
    To pierwszy mój kontakt z chorwackim piwem. Jak ktoś pisał poprzednio Karlovacko jest jednym z dwóch najpopularniejszych piw w Chorwacji. Jeśli tak jest, to porównując do najpopularniejszych piw Polskich nie jest złe. Ekstrakt 11,6%, alkohol 5,0%. Nie jest to pilzner, ale lekki, solidny lager.

    Comment

    • kogoot
      Member
      • 05-2009
      • 47

      #47
      karlovacko

      spedzilem dwa tygodnie w chorwacji i to piwo naprawde pasuje do ich klimatu.Wersja butelkowa popularnie u nich zwana "rakietą" jest calkiem ok. Z kija tez dobre ale trzeba pic tam gdzie schodzi. ogolnie daje mu 3/5 jak na takie lekkie piwo.

      Comment

      • ElDesmadre
        Senior
        • 05-2010
        • 155

        #48
        Koncernowy sikacz, lepszy od polskich i od Ozujska, ale niewiele. Zapach raczej słodowy z elementami jabłkowymi, wysycenie zbyt wysokie, goryczka średnio-słaba, a smak ogólnie raczej słodowy, mało intensywny. W posmaku wyczułem też elementy podobne do orzechów włoskich. Jak ktoś jedzie do Chorwacji to polecam jednak piwa słoweńskie jeśli chodzi zarówno o ciemne jak i jasne lagery.
        http://thebeervault.blogspot.com

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #49
          Kolor: jasne złoto oczywiście [4.5]

          Piana: średnio albo drobnoziarnista (skupiłem się na robieniu zdjęć i zdążyła opaść), redukuje się do porządnego kożucha, który o dziwo trzyma się długo (pod koniec nadal mam w szkle dziurawą firankę) [4]

          Zapach: ledwie wyczuwalny (albo węch straciłem) słodowo-chmielowy, brak niepożądanych nut jak również brak aromatu zielska charakterystycznego dla lagerów w zielonych butelkach [3]

          Smak: lekki lagerek, delikatny ale pełny słodowy, ziarnisty z lekką chmielową goryczką; może i ma jakąś ziemniaczaną nutę ale na pewno dobrze gasi pragnienie w upalne dni i daleko mu do chemiczności wyrobów z pod znaku czerwonej gwiazdy z NL [3.5]

          Nasycenie: średniowysokie, musuje a nie pompuje brzucha [4.5]

          Opakowanie: jak na zdjęciu Arka 36; brak kontry, całe info na krawatce; kapsel firmowy [4]

          Uwagi: kolega przywiózł mi jedną flaszkę tego specyfiku, dzieki niemu mam na koncie pierwsze spożyte chorwackie piwo, dzięki Rafał;
          soundtrack: "Tales of Creation" by Candlemass

          PS bardzo moczopędne to piwo
          Last edited by GaryFisher; 28-01-2011, 00:23.
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #50
            Aha, piwko było 11 dni po terminie ważności ale nic mu się przez ten czas nie stało
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #51
              Piwko, którym zapijałem się parę ładnych lat temu podczas mojego pierwszego pobytu na Chorwacji. Na pierwszy rzut oka widać zmianę szaty graficznej z prostej i dosyć siermiężnej, na całkiem efektowną i elegancką.

              Kolor nieco zbyt blady jak na ekstrakt 11,6%.
              Zapach lekki, słaby, nieintensywny - słodowy.
              Smak również lekki, orzeźwiający, głównie słodowy, z akcentami chmielowymi. Na końcu lekka goryczka.

              Smaczne i popularne na Chorwacji piwo. Mam do niego duży sentyment, dlatego też mi smakowało i jednocześnie mnie nieco zawiodło, bo wtedy było jakby lepsze

              Jakby jednak nie było, to Karlovacko bije na głowę wszystkie nasze wiodące produkty.
              Attached Files
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                #52
                Bez rewelacji, ma taki dziwny posmak, chyba najtrafniej już ktoś tu to określił jako "ziemniaczany". Ożeźwia, ale dla mnie ustępuje Ożujsku.
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #53
                  Bo oni tam na południu ogólnie dobrych piw nie mają. W lodówce mam kilka bułgarskich flaszek, kumpel mi z wakacji przywiózł i podobno też nic specjalnego.
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bo oni tam na południu ogólnie dobrych piw nie mają. W lodówce mam kilka bułgarskich flaszek, kumpel mi z wakacji przywiózł i podobno też nic specjalnego.
                    Akurat co do Chorwacji i Słowenii nie mogę się zgodzić. Ich piwa ogólnokrajowe biją na głowę nasze koncerniaki. Co do reszty krajów południowych powyższa opinia zdaje się znajdować potwierdzenie (poza drobnymi wyjątkami).
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment


                    • #55
                      Dzisiaj miałem okazję spróbować. Niby nie ma się do czego przyczepić - wszystko smakowało poprawnie, ale brakowało mi tego "czegoś" - może goryczki, może bardziej chmielowego posmaku?
                      Inna sprawa - piłem je w domu, gdybym spożycie przeprowadzał na jednej z gorących, piaszczystych plaż, to moje wrażenia pewnie byłyby zgoła inne

                      Po szerszą recenzję zapraszam na mojego piwnego bloga

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #56
                        Wersja 0,25:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • dryx
                          † 1966-2017 Piwosz w Raju
                          • 04-2002
                          • 1735

                          #57
                          Piwo nadal trzyma dobry, wyrównany poziom. Smakuje idealnie w chorwackich warunkach.
                          Nowy wzór wydany na 160-lecie browaru. Standardowe etykieta jest bardzo podobna, tylko bez tego dodatkowego rocznicowego napisu.
                          Attached Files

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #58
                            I dla kronikarskiego obowiązku wygląd 4 etykiet jakie przygotowano na 160-lecie browaru.
                            Attached Files

                            Comment

                            • dryx
                              † 1966-2017 Piwosz w Raju
                              • 04-2002
                              • 1735

                              #59
                              Od jakiś 2-3 lat Karlovačko dostępne jest w bardzo szerokiej palecie opakowań: szkło 0,25 l. 0,33l. oraz 0,5 l; puszka 0,33 i 0,5 l; PET w wersji 1l. oraz 2l. oraz oczywiście beczkowe.
                              Cena PET 2l. to wydatek około 23 kun.
                              Attached Files

                              Comment

                              • AaLeX
                                Senior
                                • 07-2011
                                • 569

                                #60
                                Piwo naprawdę niezłe. Dostałem w prezencie od znajomych którzy wrócili z urlopu. Ładna słomkowa barwa, czuć goryczkę, niewielka ale jest, w zapachu wyraźny chmiel. Piana szybko znikła, ale trochę oblepiła szkło. Jestem pozytywnie zaskoczony, tym bardziej, że polskiego odpowiednika przy takim smaku i woltażu się nie znajdzie. Ocena 5/6.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎