Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jędrzejów [ex. Strzelec], Faxe Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Jędrzejów [ex. Strzelec], Faxe Original

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    O, pierwszy jestem

    aromat-słód, ale nieciekawy
    barwa - taki półciemniaczek, miedziana
    wysycenie - w normie
    piana, początkowo gęsta, szybko opada ale pozostawia kożuszek
    smak - treściwe, ciężki słód, trochę mdły, lekko owocowy, niewielka goryczka.
    Mi nie podchodzi /ciężkie/, aczkolwiek może znaleźć swoich miłośników

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ładny złocisty [4.5]
      Piana: początkowo gęsta,z czasem tworzą się małe kratery,powoli opada przyklejając się do ścianki kufla [4]
      Zapach: charakterystyczny dla zielonych butelek,dodatkowo w oddali czai się "delikatna ścierka",minimalny aromat chmielowy [2.5]
      Smak: sztuczna i nachalna goryczka przebija się na początku,smak za bardzo surowy bez dodatkowych akcentów,trochę za mocne w smaku [3]
      Wysycenie: bardzo ładnie gazuje w kufelku,podczas spozywania prawidłowe [4]
      Opakowanie: zielona butelka,etykieta z kontrą podoba sie średnio,podana zaw.alkoholu,firmowy kapsel [3]
      Uwagi: piwko jakoś "ciężkie"do wypicia

      Moja ocena: [3.05]
      mb WOS

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty. [4.5]
        Piana: Urosła dosyć spora podczas nalewania do kufelka, jednak opadła w dosyć szybkim tempie nie zostawiając śladów. [3]
        Zapach: Zdecydowany słód, dosyć przyjemny zapach. [3.5]
        Smak: I tutaj zaczynają się schody, bardzo ciężkie piwo, goryczka, słód i coś kwaśnego. Nie polecałbym pić więcej niż jedno. [2.5]
        Wysycenie: Odpowiednie, dosyć często się odbija(akurat nie wiem czy plus czy nie). [3.5]
        Opakowanie: Srebrna puszka z czerwonymi elementami, co ciekawe zawleczka również w kolorze czerwonym, całkiem ładnie to wygląda, jednak odejmuję za brak podania ekstraktu. [3.5]
        Uwagi: Generalnie nie jest złe, jednak nie do zbyt częstego spożycia.

        Moja ocena: [3.1]
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: miedziany, lub złocisty z leciutka domieszka soku malinowego, nie za bardzo mi pasuje, nie wiem sam czemu [4.5]
          Piana: z początku prezentuje się ładnie, siedzi na piwie, oblepia szkło, jednak po kilku minutach zostaje jedynie cieniutka obwódka dookoła kufla [3.5]
          Zapach: wyraźny zapach słodowo-owocowy, dość miły [4]
          Smak: dość pełne choć do treściwości jeszcze brakuje, w smaku dominuje goryczka przeplatana słodkim posmakiem słodu, do tego lekko owocowy smak z którego można wyróżnić leciutką gorzkawość [3.5]
          Wysycenie: za duże, czuć ten gaz na języku podczas picia, piwo przez to jest lekko "kłujące" [3.5]
          Opakowanie: przeciętna szata graficzna etykiety, dedykowany do piwa kapsel [3]
          Uwagi: Da się spokojnie wypić ale na raz, na dwa to piwo może wydawać się zbyt słodkie

          Moja ocena: [3.7]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładny bursztyn. Wygląda na to, ze informacja o trzech słodach na kontrze nie jest bujdą. [5]
            Piana: Po nalaniu ładna, potem opada niezbyt szybko. Zostaje jej jednak niewiele, na ściankach również. [3.5]
            Zapach: Niezbyt silny. Czuć zieloną butelkę, lekką ścierkę, troszkę słodu i owocków. [3]
            Smak: Bardzo duża treściwość, wrażenie gęstości, do tego słodowość i lekka owocowość. Goryczka średnia, nie utrzymuje się długo. Nie jest to zbyt silne, ale daje się wyczuć zastosowanie innych słodów niż tylko jasnego. Finisz to leciutka chlebowość. [4]
            Wysycenie: Za wysokie. [4]
            Opakowanie: Bardzo podoba mi się srebrno-czerwona szata graficzna, jest oryginalna. Minus za kiczowatego "wikinga" i brak podanego ekstraktu, plus za ładny kapselek. [4]
            Uwagi: Spodziewałem się zwykłego jasnego lagera, a smak zaskoczył mnie naprawdę na plus. I pod względem koloru, i ekstraktu, i wrażeń smakowych bliżej temu piwu do maerzena. Być może nawet będę je pijał częściej.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miłe zaskoczenie. Ładny, lekko bursztynowy. [4.5]
              Piana: Drobnobąbelkowa, niezbyt bujna. Opada po chwili do kołderki, która dość długo zostaje. Później cienki pierścień. [3.5]
              Zapach: Miły, średniointensywny. Słodki i lekko karmelowy, po ogrzaniu lekko owocowy. Bez żadnych niemiłych akcentów w tle, choć zaraz po otworzeniu lekko skunksowy. [4]
              Smak: Z początku lekko słodkie, później słabo zaznaczona goryczka, a w tle lekka kwaskowość. Lekko pustawe, ale całkiem smaczne. [3.5]
              Wysycenie: Trochę za wysokie, jest lekko gryzące. Widać w szklance dużo bąbelków. [4]
              Opakowanie: Zielona butelka, ze srebrną etykietą z wikingiem. Nie pasuje do barwy piwa, ale ogólnie przyzwoite. Podano na kontretykiecie, że z trzech rodzajów słodów. Minus za kolor butelki oraz brak ekstraktu. [3.5]
              Uwagi: Przyzwoite, wypijalne piwo.

              Moja ocena: [3.75]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Tak się prezentuje.
                Attached Files
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Dawno tu nikt nic nie dopisał...
                  Przejazdem gdzieś przez jakieś wioski zauważyłem Faxe, które wcześniej jakoś nie wpadło mi w oko... i kupiłem za 2 zł z groszami... schłodziłem i poszło...

                  Barwa faktycznie zaskakuje ciemnym bursztynem...
                  Pachnie fajnie karmelowo, gaz średni i piana powoli opadająca do cienkiej warstewki...
                  Smak lekko karmelowy na słodzie... całkiem nienajgorsze... takie bardziej wytrawne polotmave... z goryczką na finiszu...

                  Kapsel do kolekcji, kontra to zlewające się litery w błyszczącym srebrze...
                  No i fajnie że butelka straciła paskudną zieleń...
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 05-06-2012, 08:51.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎