Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnożółty, choć to już właściwie pomarańczowy, porządnie zmętniony. Dla mnie mieści się w granicach wzorcowego. [5]
    Piana: Niewysoka i nieburzliwa, ale gęsta i zbita, całkiem trwała. Mogłaby być jednak wyższa, bo lubię pszenice z czapiastą pianą. [3.5]
    Zapach: Bardzo ładny i intensywny. Drożdżowo-zbożowy. Bananki w tle plus trochę cytrusowości i goździków. Wszystko jest i bardzo ładnie się ze sobą komponuje. [4.5]
    Smak: Mocno kwaskowy i orzeźwiający, ale z silnym słodowym podkładem, dzięki czemu piwo jest lekkie i treściwe jednocześnie. Nie ma zbyt wiele słodyczy, bananki wycofane (choć wyczuwalne). Nie jest to zatem typowy niemiecki hefeweizen. Bardziej kojarzy mi się z pszenicami z Gościszewa. Osobiście cenię sobie kwaskowe pszeniczniaki, więc dla mnie bomba. Plusem są wyraźne akcenty chmielowe, co w pszenicach zdarza się dosyć rzadko. Piwo jest świetnie zbalansowane, czuć w nim wszystko co potrzeba, a na końcu pozostaje świetna goryczka. [5]
    Wysycenie: Odpowiednie, choć może wyższe pomogłoby stworzyć bardziej okazałą pianę. [4]
    Opakowanie: Butelka NRW, etykieta taka trochę jakby zbyt surowa, nie zachęca do kupna i nie rzuca się w oczy, na kontrze wszystkie info podane, kapselek firmowy - Cormelius. Ogólnie nieźle, ale szata graficzna powinna być nieco poprawiona. [4]
    Uwagi: Jeden z moich ulubionych polskich pszeniczniaków. Dodatkowo w całkiem przystępnej cenie.

    Moja ocena: [4.575]
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • tollek
      Junior
      • 01-2011
      • 5

      poprawne i tyle - dużo lepsze niż pszeniczny okocim ale dużo gorsze niż pszeniczny ciechan i tyle

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, mocno mętny, trochę jak woda z kałuży. [3.5]
        Piana: początkowo obfita, opada do warstewki, nie oblepia szkła. [4]
        Zapach: bananowy, nieco skiśnięty, te banany jakieś takie przejrzałe. Trochę gumy balonowej. Brak goździka. [3]
        Smak: spora kwaśność, moim zdaniem zdecydowanie za mocna. Bananowe aromaty w porządku. Do tego średnia goryczka i nuty chmielowe. Goździka brak. [3]
        Wysycenie: wysokie, prawidłowe. [5]
        Opakowanie: nowe opakowanie bardzo ładne, dużo lepsze niż stare. Wielkiej urody kapsel. Jedyny minus, to że zamiast klasycznej NRW, mamy jej cienkościenną siostrę. No ale nie będę za to odejmował. [5]
        Uwagi: Zakupiłem aby zweryfikować swoje negatywne wyobrażenie o tym piwie - potwierdziły się, no i dla pięknego kapsla.

        Moja ocena: [3.325]
        blog.kopyra.com

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          Czy nie należałoby być konsekwentnym i założyć dla nowego Corneliusa Pszenicznego nowy wątek? Skoro Miodowy ma oddzielny temat, chyba wypadałoby też rozdzielić Wiezena od Pszenicznego?
          Nie jestem zwolennikiem wiecznego rozdzielania i powielania wątków, ale trzeba się zdecydować - Albo w jedną albo w drugą stronę.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            Wybieramy trzeci wariant, elastyczny.
            Last edited by ART; 07-11-2011, 20:20.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Wybieramy trzeci wariant, elastyczny.
              A można wiedzieć dlaczego? Musi być chyba jakiś powód?
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • gregus
                Junior
                • 11-2011
                • 23

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ładny mleczno złoty kolor; tak jak ja to widzę w pszeniczniaku [5]
                Piana: wystarczająca, gęsta, utrzymuje się wystarczająco długo [4.5]
                Zapach: banany, potem goździki - po prostu to czego oczekiwał bym po przeniczniaku [5]
                Smak: z zamkniętymi oczami można powiedzieć, że "to jest piwo pszeniczne" [5]
                Wysycenie: w zasadzie było dobrze, ale jakby było więcej CO2 to by nie zaszkodziło [4]
                Opakowanie: butelka standard, etykieta przyciąga uwagę prostotą i jednocześnie estetyką, kontra z konkretami [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.9]

                Comment

                • szu29
                  Member
                  • 04-2011
                  • 98

                  Nowe opakowanie skusiło mnie do kupna. I to był błąd Straszny kwas. trefna partia ?
                  http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoto wpadające w pomarańcz, mętne, że hej... [5]
                    Piana: dość intensywna i ladna, ale mało trwała, pozostaje do końca cienka warstwa [3.5]
                    Zapach: ładny, trwały i wyrazisty - wyraźny banan, średnio-mocny goździk, średnie cytrusy [5]
                    Smak: aksamitny, pełny, słodowy, z wyrazistym goździkowym wykończeniem, grejfrutowa, szczątkowa goryczka w tle; misiowate, gęste piwo; brakuje odrobiny cytrusowej kwasowości [4.5]
                    Wysycenie: duże, dość trwałe [4.5]
                    Opakowanie: trochę nijakie, ale schludne, pełne informacje [4]
                    Uwagi: pyszny, treściwy pszeniczniak o rewelacyjnym zapachu

                    Moja ocena: [4.575]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Juzu
                      Junior
                      • 11-2010
                      • 2

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szu29 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nowe opakowanie skusiło mnie do kupna. I to był błąd Straszny kwas. trefna partia ?
                      Całkowicie zgadzam się z Tobą. Pamiętam tego Corneliusa sprzed zmiany butelki, i nie ma do czego porównywać, bardzo się zawiodłem na tym nowym. Zalatuje kwasem i nie da się pić, a był to mój ulubiony pszeniczniak. Mógłby ktoś wyjaśnić czym się ma różnić "weizen" od "pszenicznego" ?

                      Comment

                      • Radekw
                        Junior
                        • 09-2009
                        • 20

                        Ponieważ skończyły mi się moje własne weizeny, zakupiłem Corneliusa z datą ważności 18.11.12, i to był błąd. Zero bananów, może jakieś pół goździka ale powtarzam może. Smakuje jak, jasny lager z dodatkiem słodu pszenicznego, słodki, syropowato-landrynkowy smak. Jednym słowem, okropne. A kiedyś, był to naprawdę dobry weizen.
                        Komu to przeszkadzało.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎