Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Staropolski, Miodowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocnozłoty, klarowny, choć na kontrze informacja, że "zmętnienie naturalne". [4]
    Piana: Trudna do utworzenia. Cienka warstwa błyskawicznie znika do cienkiego pierścienia. [2.5]
    Zapach: Średniointensywny. Słodki, miodowy. W tle lekko czuć słód. Po jakimś czasie zaczyna przypominać mokrą ścierkę. [2.5]
    Smak: Słodki, miodowy początek. Szybko pojawia się dość mocna gorycz. Zostaje goryczkowy posmak z lekką słodyczą w tle. Porównywalny z jasnym miodowym z Witnicy. [3]
    Wysycenie: Dobre. Nie mam zastrzeżeń. [4.5]
    Opakowanie: PET z krachlą. Etykieta podobna do Chmielowego. Oprócz nazwy różni się kolorem tła, a zamiast chmielowych szyszek plastry miodu. Słabizna. [3]
    Uwagi: Kupione w Zduńskiej Woli w przybrowarnianym sklepiku za 2,50.

    Moja ocena: [2.9]
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, delikatnie opalizujący. [3.5]
      Piana: Śnieżnobiała, zaskakująco trwała, zostaje do końca w kuflu pod postacią gęstej pierzynki. [4.5]
      Zapach: Miodowy, wydaje się być naturalny, czuć lekko stęchliznę. [3.5]
      Smak: Słodki, miodowy, w tle typowo piwne nuty, delikatna goryczka. Jednak słodycz wydaje się przytłaczać pozostałe smaki, jakby ktoś dosłodził piwo zwykłym cukrem (oprócz tego miodu). [3]
      Wysycenie: W normie, drobne bąbelki pracują do samego końca. [4.5]
      Opakowanie: PET 1,5 litra z krachlą - symbol rozpoznawczy BS Foliowa etykieta krzywo naklejona, na dodatek uwalona klejem :/ Grafika znośna, brak danych o ekstrakcie. [2]
      Uwagi: Cena 5,90 za butlę, zakupione na imprezę sylwestrową. Wypijalne piwo miodowe, ale ze względu na opakowanie i brak jakichś szczególnych zalet (może poza ceną) raczej bez powtórki.

      Moja ocena: [3.375]
      ♪♫

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, miodowy, dosyć jasny. [4]
        Piana: Pojawiła się tylko przy nalewaniu, następnie ślad po niej całkowicie zaginął [2]
        Zapach: Miód gryczany, dosyć intesnsywny. [4]
        Smak: Również w smaku dominuje miód gryczany, jak na piwo miodowe przystało. Piwo poraża słodyczą i po jednym kuflu człek juz jest tak zalepiony, że musi sięgnąć po wodę mineralną. Przyjemne jak się ma ochotę na coś słodkiego, ale w mniejszej dawce - 0,25-0,33l [3.5]
        Wysycenie: Myślę, że całkiem odpowiednie. [4]
        Opakowanie: Złota pucha z dwoma zderzającymi się kuflami i latającymi pszczółkami na tle plastra miodu. przy dostępie do aparatu zamieszczę zdjęcie. Ogólnie słabo, ale opakowania nie należą do najmocniejszych stron browaru. (O PETach nie wspominając) alk. 5%, info o ekstrakcie się nie doszukałem. [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.175]
        Last edited by wrednyhawran; 11-01-2011, 23:43.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Oto fotka, średnio ładnej puszki.
          Attached Files
          Last edited by wrednyhawran; 15-01-2011, 21:59.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Myszon007
            Senior
            • 02-2007
            • 1208

            #6
            Fotki samych opakowań lepiej wstawiaj do galerii do odpowiedniego działu.
            ♪♫

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Wiem, ale skoro nie było zdjęcia w dziale tego piwa, pomyślałem że warto byłoby dodać skoro takowe posiadam. Wydaje mi się, że dobrze jest kiedy przy dyskusji o danym piwie jest chociaż jedno jego zdjęcie, żeby szybko sprawdzić jak wygląda, zamiast włóczyć się po galeriach w poszukiwaniu.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jaśniutkie, lekko mętnawe, bez większych zastrzeżeń. [4]
                Piana: Prawie jej nie ma. Rośnie niewielka i po chwili nie ma śladu. [2.5]
                Zapach: Miodowy, słodkawy, acz sztuczny. [3.5]
                Smak: Dla mnie niezbyt udane. Niby nie za słodkie, ale jednak mdłe. Posmak miodu jednak sztuczny, niezbyt przyjemny. Wypić więcej niż 0,5 litra jest ciężko. [3]
                Wysycenie: Niskie, ale to także wina opakowania. [3]
                Opakowanie: PET (fuj) z niechlujnie przyklejoną, kiepską etykietą. Nie podano ekstraktu. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.175]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładny bursztyn, minimalna mętność. [5]
                  Piana: Niziutka i krótkotrwała. [2]
                  Zapach: Kwiatowo-miodowo-chmielowy, nawet nie taki zły, ale za słaby. No i miód się dość sztuczny wydaje (w końcu w składzie jest aromat). [3.5]
                  Smak: Nachalna i przesadna goryczka, sztuczna miodowość, lekka słodycz, lekki miodowo-chlebowy posmak. Może nie byłoby tak źle, gdyby nie za wysoka goryczka, nie pasująca do piwa miodowego. [3]
                  Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Brązowy PET z kabłąkiem, tandetna etykieta w na szczęście przyjemnej kolorystyce. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.2]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: nie wiem czy mi się do końca podobne, brudno brązowo-żółto mętnawe, bym porównał do czegoś ale nie wolno [2]
                    Piana: lekkie bąble i kożuszek chwile po nalaniu, no takiej miernoty dawno nie widziałem [1.5]
                    Zapach: czuć tylko miód (przynajmniej naturalny - tak mi się wydaje) i nic więcej [3]
                    Smak: w sumie miód miód i nic więcej, podobnie jak w zapachu, rozrzedzony z woda miód, zero piwnych akcentów [3]
                    Wysycenie: w sumie nasycenie nie jest złe jak reszta ale mogłoby być troszkę większe [4]
                    Opakowanie: Aż trójka bo etykieta mi sie podoba, natomiast plastikowa butelka na krachlę? - Pomyłka [3]
                    Uwagi: Kolejny miodolepek o nazwie piwo miodowe, dziękuję, dobranoc, więcej nie skorzystam

                    Moja ocena: [2.85]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 05-07-2011, 19:33.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      #11
                      Piana z duzymi bablami znika niemal natychmiast jak w Coca-Coli. Wysycenie znika razem z piana. Zapach sztucznego miodu. Smak sztucznego miodu i landrynek; malo goryczki. Polowe wylalem. Wstretny napoj piwopodobny - gorszy nawet od "Krajana Miodowego" i "Mackowego" z Sulimaru. Omijac z daleka!
                      Last edited by CyboRKg; 09-09-2011, 16:26.
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnożółty, nawet momentami jaśniejszy od "Chmielowego" [2.5]
                        Piana: Mimo zamaszystego nalewania - cieniutka warstewka, szybko znikająca [1.5]
                        Zapach: Jedno pociągnięcie nosem - i już wiemy z jakim miodem mamy do czynienia. [2]
                        Smak: Piwo smakuje jak słodka herbata z cytryną z wczoraj. Nawet nuty sztucznomiodowe są niepewne. [2.5]
                        Wysycenie: Znikome. [2]
                        Opakowanie: Bez specjalnego pomysłu, nie wiem czemu przypominało mi stary kapsel z Kętrzyna. [2.5]
                        Uwagi: Zakupione w tyskim TESCO. Zdetronizowało TRYBUNALSKIE MIODOWE w kategorii "Najgorsze piwo miodowe jakie piłem".

                        Moja ocena: [2.2]
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #13
                          Składniki: 1/3 słoika starego miodu, pół litra pierwszego lepszego polskiego jasnego piwa.
                          Wykonanie: Przelać część piwa do słoika, delikatnie zamieszać by nie wytworzyć zbyt dużej piany. Gdy piana opadnie połączyć w naczyniu wraz z resztą piwa.
                          Efekt: Otrzymujemy piwo miodowe staropolskie, można je nazwać nawet sprytnie Staropolskie Miodowe, co zresztą będzie w zgodzie z prawdą.
                          Oczywiście nie musimy się męczyć sami. Można też nabyć w niektórych, wybranych sklepach produkt ze Zduńskiej Woli. Jak kto woli.
                          Plastikowa butelka po umyciu świetnie się przyda do przechowywania płynów biwakowych dla najmłodszych członków rodziny. Posiada gustowne i praktyczne wielokrotne zamknięcie. Znaczy się - wielorazowa...
                          Last edited by wpadzio; 11-12-2011, 19:07.
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • bongobango
                            Junior
                            • 07-2012
                            • 3

                            #14
                            Niestety nie potrafię barwnie opisywać, po krótce powiem tylko, że piłem wersję w puszce, smak miodu sztuczny (taki specyficzny, wyraźnie czuć słodki posmak ale miodu nie za bardzo), piwo wodniste, kiepskie.
                            Last edited by bongobango; 15-07-2012, 10:02.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎