Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    A co z tego wyjdzie
    Przecież sprzedawanie Lwówka/Ciechana w np. Tesco to jakieś nieporozumienie
    A możesz rozwinąć?
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #17
      Raz, że drogo.
      Dwa, że w Tesco o piwo nie dbają i te piwa nieutrwalone, po prostu, psują się.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        #18
        W Auchan stoi na półce i w cenach bardzo pozytywnych, zarówno Lwówek, jak i Ciechan. Widzę, że regularnie są nowe dostawy więc piwo schodzi.
        Ostatnio Belg był po 3,28zł, mysłałem, że termin się kończy, ale pić można do połowy lutego. Wiedeński też nie pamiętam, kiedy kosztował tam powyżej 4zł.

        A kwestia nie dbania o piwo? Pokaż mi sklep, który wszystkie piwa trzyma w lodówkach. Piję czasami te kupione w Auchan i uwierz mi, że jeszcze na kwach nie trafiłem.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • walec
          Senior
          • 02-2010
          • 193

          #19
          Ja się raz ciężko przejechałem na Ciechanach i Lwówkach w Tesco, więc Dyczkin ma trochę racji. Kupiłem po dwa, jakoś w połowie okresu przydatności, wszystkie były całkiem skwaśniałe i poszły do zlewu.
          Nie wiem co oni z tym robią, nie wiem na ile to był zbieg okoliczności, ale jak kupuję w sklepie piwnym, też nie z lodówki, to nigdy takiego syfu nie trafiłem.
          Ceny natomiast zbliżone tu i tu.

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika walec Wyświetlenie odpowiedzi
            Ceny natomiast zbliżone tu i tu.
            Być może w przypadku tych dwóch browarów tak, ale ogólnie rzecz biorąc tesco-ceny piw regionalnych, bądź uznawanych za takie są strasznie wywindowane w górę.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • Krotoszyniak
              Senior
              • 08-2002
              • 516

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie pasuje mi idea słupa ogłoszeniowego w postaci:

              [początek wpisu]Napisałem o tym tu LINK. [/koniec wpisu]

              Ok, skomentujemy to sobie tu, a za miesiąc, rok, link będzie nieaktualny czyniąc tym samym całą dyskusję pozbawioną podstawy. Tak, w takim kontekście nie interesuje mnie linkownia. Ale nikt nie powiedział że nie można wymyślić sensowniejszego rozwiązania
              Tak szczerze mowiac browar.biz nie musi sie martwic ostanim wysypem blogow. Tak jak jednostronna milosc do wszyskiego co super nachmielone ten etap w Polsce przeminie, dajcie tylko kilka lat. Podobne zjawisko zaobserwowalem w innych krajach. Blogi same w sobie sa pozytywnym zjawiskiem, z tych kilkunastu pewno przetrwa kilka , pewno sie wykrystalizuja na bardzo wysoki poziom, innym sie znudzi. Krytyka piw na tym poziomie nie jest latwa, jak widzice duzo jest w tym polityki, to nie dla kazdego. Tak na koniec podobne problemy ma swiat krytkow i w Kanadzie i w USA tylko ze tam problem jest bardziej natury pokoleniowej. Starsi strazem krytycy ktorzy osiagneli slawe przed pisanie artykulow w piwnych magazynach bardzo sceptycznie podchodza to tej internetowej piwnej rewolucji. Strony jak ratebeer dla nich to czesto bzdura. Po drugiej stronie "Internetowi" znawcy piwa czesto podchodza do nich jako relikty przeszlosci. Podobnie sie ma BJCP vs nowsze alternatywy. A tu potrzeba dialogu.

              Pozdrawiam

              Radek
              Admin z Ratebeera
              Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
              Poromotor piwnej Polski na swiat :)

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                Tak szczerze mowiac browar.biz nie musi sie martwic ostanim wysypem blogow. Tak jak jednostronna milosc do wszyskiego co super nachmielone ten etap w Polsce przeminie, dajcie tylko kilka lat. Podobne zjawisko zaobserwowalem w innych krajach. Blogi same w sobie sa pozytywnym zjawiskiem, z tych kilkunastu pewno przetrwa kilka , pewno sie wykrystalizuja na bardzo wysoki poziom, innym sie znudzi. Krytyka piw na tym poziomie nie jest latwa, jak widzice duzo jest w tym polityki, to nie dla kazdego. Tak na koniec podobne problemy ma swiat krytkow i w Kanadzie i w USA tylko ze tam problem jest bardziej natury pokoleniowej. Starsi strazem krytycy ktorzy osiagneli slawe przed pisanie artykulow w piwnych magazynach bardzo sceptycznie podchodza to tej internetowej piwnej rewolucji. Strony jak ratebeer dla nich to czesto bzdura. Po drugiej stronie "Internetowi" znawcy piwa czesto podchodza do nich jako relikty przeszlosci. Podobnie sie ma BJCP vs nowsze alternatywy. A tu potrzeba dialogu.

                Pozdrawiam

                Radek
                Sytuacja w Polsce jest o tyle inna, że na dobrą sprawę jest tylko jedna płaszczyzna wymiany doświadczeń i wrażeń czyli internet. To są fora, strony internetowe i od niedawna blogi. Na pierwsze miejsce wysuwa się facebook. Nie ma organizacji, zasłużonych postaci, długiej tradycji, sporów, dialogu, czy nawet rywalizacji między browarami. To wszystko się dopiero teraz tworzy. Niektórzy nazywają to rewolucją, ale na dobrą sprawę to po prostu w miarę dynamiczne zapełnianie totalnie pustego pola.

                Comment

                • Krotoszyniak
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 516

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Sytuacja w Polsce jest o tyle inna, że na dobrą sprawę jest tylko jedna płaszczyzna wymiany doświadczeń i wrażeń czyli internet. To są fora, strony internetowe i od niedawna blogi. Na pierwsze miejsce wysuwa się facebook. Nie ma organizacji, zasłużonych postaci, długiej tradycji, sporów, dialogu, czy nawet rywalizacji między browarami. To wszystko się dopiero teraz tworzy. Niektórzy nazywają to rewolucją, ale na dobrą sprawę to po prostu w miarę dynamiczne zapełnianie totalnie pustego pola.
                  Dokladnie, chialem tylko pokazac ze to nie tylko polski problem. Tak pozatym zmniany w Polsce nie odbily sie bez echa. Wlochy czesta sa wymieniane u nas jako centrum tworczosci w piwnej, przemmian itd ale coraz czesciej tu sie mowi o Polsce.
                  Admin z Ratebeera
                  Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                  Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #24
                    A co tam w Kanadzie piszą o nas?

                    Comment

                    • Krotoszyniak
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 516

                      #25
                      Nie ze pisza ale temat jest podczas rozmow. Jak sie spotykamy temat Polski wyraznie coraz czesciej jest podejmowany. Piwa jak Kruk , Rowing Jack troche zamieszania zrobily. Nie zdziwil bym sie wcale jak w 2013 Polske odwiedzi kilka topowych pismakow.

                      maly przyklad
                      Last edited by Krotoszyniak; 17-01-2013, 18:53.
                      Admin z Ratebeera
                      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #26
                        Spory są, święte wojny też. Jak ktoś nie ma racji, to musi zostać naprostowany.

                        Pismacy jak przyjadą, to się obśmieją, mamy w sumie z 5-6 browarów (wliczając kontraktowe) na tę całą rewolucję.

                        Jak to mawiają w inerneciu, "lolłę, baronesso".
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • Krotoszyniak
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 516

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                          Spory są, święte wojny też. Jak ktoś nie ma racji, to musi zostać naprostowany.

                          Pismacy jak przyjadą, to się obśmieją, mamy w sumie z 5-6 browarów (wliczając kontraktowe) na tę całą rewolucję.

                          Jak to mawiają w inerneciu, "lolłę, baronesso".
                          Nie obsmieja bo tu nie tylko o liczby chodzi. Te Blogi, sam Browar.biz , festiwal piwny we Wroclawiu , dystkusje na tema styli , mocna grupa piwnych browarnikow. Polska ma potezny potencjal, oni to zaczynaja widziec , naprawde nie jest tak zle, troche optymizmu. Pamietacie jak kiedys o Norwegi tyle pisano ?
                          Admin z Ratebeera
                          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #28
                            Jak nie chodzi o liczby, to będzie ok. Mamy jeden browar kontraktowy który zapewnia nam różnorodność i jeden rzemieślniczy, który zapewnia podbudowę piwowarów domowych. All sides covered.

                            Jest super. Zielona wyspa, te sprawy.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #29
                              A możecie założyć nowy wątek dla dyskusji odbiegającej zasadniczo od tematu?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23792

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Tak szczerze mowiac browar.biz nie musi sie martwic ostanim wysypem blogow. Tak jak jednostronna milosc do wszyskiego co super nachmielone ten etap w Polsce przeminie, dajcie tylko kilka lat. Podobne zjawisko zaobserwowalem w innych krajach. Blogi same w sobie sa pozytywnym zjawiskiem, z tych kilkunastu pewno przetrwa kilka , pewno sie wykrystalizuja na bardzo wysoki poziom, innym sie znudzi. Krytyka piw na tym poziomie nie jest latwa, jak widzice duzo jest w tym polityki, to nie dla kazdego. Tak na koniec podobne problemy ma swiat krytkow i w Kanadzie i w USA tylko ze tam problem jest bardziej natury pokoleniowej. Starsi strazem krytycy ktorzy osiagneli slawe przed pisanie artykulow w piwnych magazynach bardzo sceptycznie podchodza to tej internetowej piwnej rewolucji. Strony jak ratebeer dla nich to czesto bzdura. Po drugiej stronie "Internetowi" znawcy piwa czesto podchodza do nich jako relikty przeszlosci. Podobnie sie ma BJCP vs nowsze alternatywy. A tu potrzeba dialogu.

                                Pozdrawiam

                                Radek
                                Ja tam nie mam jakiegoś problemu w kwestii istnienia blogów. Nie chcę tylko żeby dyskusje w BB na temat wpisów blogowych stawały się bezużyteczne po wygaśnięciu linka.

                                Co do Fejsa - to jest fajna sprawa, ale przydatna właściwie tylko osobom śledzącym dany profil i dyskusja żyje właściwie tylko w tym krótkim momencie rozmowy. Po wygaśnięciu aktywności takiej dyskusji, praktycznie nie ma możliwości by ktoś spoza śledzących dany profil mógł zapoznać się z jej treścią i zapoznać się z jej przebiegiem by wyciągnąć coś z tego dla siebie. Wystarczy spojrzeć na okaleczoną z wielu wpisów wymianę komentarzy między Kopyrem a MarkiemJ (tu linkowano ). A do tego za pół roku kto będzie wiedział gdzie się toto toczyło, a jak znajdzie, to o co właściwie w tym chodziło... No i powstaną kolejne legendy i mity
                                Last edited by ART; 17-01-2013, 21:53.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎