Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • longmen
    Member
    • 11-2011
    • 68

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
    Proponuję popatrzeć w archiwalne oceny piwa z lwówka. Nikt niczego nie zmienił ta sama woda ,warzelani, inne butelki inna etykieta.
    Panie Marku trochę zamieszałem się (za dużo lwówka ). Pisząc o starym Lwówku myślałem o tym warzonym do niedawna.
    Sam Pan napisał w poście nr 410 w wątku Lwówek, Lwówek Książęcy:
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
    Już nie długo nowa wersja Książęcego i parę niespodziwanek .Książęce zostało uwarzone zupełnie inaczej w/g mojej oceny jest naprawdę OK.
    link do strony z wypowiedzią:
    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


    Osobiście smakowała mi bardziej stara wersja książęcego, co nie oznacza że obecna jest zła. Pomimo zmiany nadal Lwówek Książęcy jest nr 1. No chyba że nic się nie zmieniło a ja nadaje się do leczenia bo Pana sugestia spowodowała, że inaczej odczuwam smak.

    Pozdrawiam
    Tylko CRACOVIA !!!

    Comment

    • lwowekslaski
      Member
      • 08-2008
      • 88

      Browar Lwówek obok Wedla i Kopernika Toruń: http://www.lwowekslaski.net/2263/bro...pernika-torun/

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        Rozmowa na fejsie:
        Bractwo Piwne: Które piwa z Lwówka są utrwalone?
        Browar Lwówek:‎Skład Piwa, Bractwo Piwne, nieutrwalane są:
        Lwówek Ratuszowy, Lwówek Książęcy oraz Darłowiak.
        Skład Piwa: Jak się nie mylę to jeszcze Belg
        Dlaczego na reszcie piw nie ma ani słowa czy piwo jest utrwalone czy nie?
        Browar Lwówek: Na etykietach są odpowiednie informacje. Jeśli nie ma informacji o utrwalaniu, to ta warka, która znajduje się w butelce była nieutrwalana.
        Belg jest pasteryzowany, a więc utrwalony.

        Z powyższej rozmowy wynika, że Wrocławskie jednak jest nieutrwalone.
        Chyba się w tym wszystkim pogubiłem
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Ja bym bardzo uważał na to, co opowiada fejsbukowy Browar Lwówek.
          Co prawda ostatnio nie zwracam uwagi na lwówecko - ciechanowskie etykiety, ale kojarzę, że zarówno Książęce jak i Wyborne mają informację, że są nieutrwalone. Stąd wynika wniosek odwrotny niż zasugerował Browar Lwówek: etykiety nie zawierające informacji o nieutrwaleniu sugerują piwo utrwalone. Ale z drugiej strony z obserwacji w sklepach zauważyłem, że Wrocławskie z etykietą bez informacji o nieutrwaleniu nietrzymane w lodówce mętnieje wyraźnie jeszcze przed terminem.
          Myślę, że sprawdzonych informacji może udzielić tylko właściciel
          Last edited by chemmobile; 26-07-2012, 08:41.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • longmen
            Member
            • 11-2011
            • 68

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja bym bardzo uważał na to, co opowiada fejsbukowy Browar Lwówek.
            Co prawda ostatnio nie zwracam uwagi na lwówecko - ciechanowskie etykiety, ale kojarzę, że zarówno Książęce jak i Wyborne mają informację, że są nieutrwalone. Stąd wynika wniosek odwrotny niż zasugerował Browar Lwówek: etykiety nie zawierające informacji o nieutrwaleniu sugerują piwo utrwalone. Ale z drugiej strony z obserwacji w sklepach zauważyłem, że Wrocławskie z etykietą bez informacji o nieutrwaleniu nietrzymane w lodówce mętnieje wyraźnie jeszcze przed terminem.
            Myślę, że sprawdzonych informacji może udzielić tylko właściciel
            o mętnieniu wrocławskiego to się zgadza
            dodam jeszcze że wyjeżdżając na urlop wsadziłem na 3 tygodnie 2 butelki wrocławskiego do lodówki i po powrocie 22 lipca wypiłem (data ważności była do 25 lipca) i piwo było już o zmienionym smaku i bardzo delikatnie mętne

            wczoraj nie spojrzałem i kupiłem 2 butelki belga z datą 20 lipca (5 dni przeterminowany) i pomimo że jest podobno pasteryzowany był już innego smaku

            Wniosek moim zdaniem taki, żeby nie kupować piw przed końcową datą spożycia pomimo jeszcze ważnej daty i promocyjnej ceny
            Tylko CRACOVIA !!!

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika longmen Wyświetlenie odpowiedzi

              Wniosek moim zdaniem taki, żeby nie kupować piw przed końcową datą spożycia pomimo jeszcze ważnej daty
              Niestety jeszcze nie wypuszczają piw przed początkową datą spożycia

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika longmen Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)
                wczoraj nie spojrzałem i kupiłem 2 butelki belga z datą 20 lipca (5 dni przeterminowany) i pomimo że jest podobno pasteryzowany był już innego smaku
                (...)
                Co masz napisane na krawatce?

                Belg z datą do 20 sierpnia jest NIEUTRWALONY.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • longmen
                  Member
                  • 11-2011
                  • 68

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co masz napisane na krawatce?

                  Belg z datą do 20 sierpnia jest NIEUTRWALONY.
                  ups, sorry
                  Fakt mój błąd, piwo faktycznie jest nieutrwalone, ale to wynik zbyt dużej ilości piwa (gatunków i wypitego) i zasugerowałem się cytatem z postu nr #1503.
                  Co nie zmienia faktu, że trzeba uważać na piwa niepasteryzowane / nieutrwalone które mają kilka dni do końcowej daty przydatności do spożycia. Zresztą im świeższe piwko tym lepsze.
                  Tylko CRACOVIA !!!

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    Cyt:
                    "Browar Lwówek: Tak jak pisaliśmy, etykiecie, jest ona zgodna z warką. Jeśli jest do 20 sierpnia to oczywiście, że jest nieutrwalone, lecz już niedługo będzie Belg pasteryzowany z terminem 150 dni. Zapraszamy na http://browar-lwowek.com.pl/index.php/produkty"
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      A mnie cieszy, że w ogóle jest dostępny w Białej Podlaskiej i to nie w jednym sklepie. Mam nadzieję, że to pierwsza jaskółka wejścia lwóweckiego piwa na lubelszczyznę i zadomowienia się go na dobre.

                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        Sprawa się troszkę wyjaśniła.
                        Wszędzie tam gdzie nie ma słowa o NIEUTRWALONYM piwie, piwo jest UTRWALONE.
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • lolek08
                          Member
                          • 07-2010
                          • 57

                          Ostatni częsty widok w tesco J.G. i nie tylko w małych sklepach też brakuje,nie tylko ratuszowego ale także książęcego.Nie wiem czy to ja tak trafiam,ale już mnie zaczyna to irytować
                          Attached Files
                          www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            W Auchanie też Lwówki schodzą można powiedzieć na pniu (zakładam, że przyczyną czerwonej karteczki w Tesco jest to samo), Belg w pierwszej kolejności.
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              W "moim" Piotrze i Pawle, też dość szybko znikają (sam się do tego przyczyniam jeśli chodzi o książęce), ale oni nie mają tam za dużych dostaw

                              Cena świetna choć ma duże wahania.

                              Ale jakoś mi inaczej ten książęcy smakuje niż w tamtym roku
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎