Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Ziębice (dawny browar Kirchnera)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojciex Wyświetlenie odpowiedzi
    Wiem, gdzie mieścił się browar Ulbricha (zresztą, żadna to tajemnica dla forumowej braci), natomiast trzeci browar? Chętnie bym się dowiedział ale Kirchner interesuje mnie szczególnie bowiem postanowiłem w kontekście tego browaru pomęczyć naszego burmistrza oraz zainteresować konserwatora zabytków.
    Jest jakiś konkretny cel/plan tego molestowania władz ? Nigdy niestety nie byłem w tym browarze ale z tego co widziałem na zdjęciach sprzed kilku lat stan jego jest faktycznie katastrofalny a jest to na prawdę piękny i autentyczny XIX-wieczny przemysłowy browar w centrum miasta. Planujesz jakieś wydawnictwo w związku z tą "zbiórką" informacji ?
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • wojciex
      Member
      • 02-2006
      • 57

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
      Mogę ci podpowiedzieć że browar w tym miejscu istniał już przed 1824 i nie należał do R. Sterza, nowy browar został wybudowany na tej parceli w 1831 roku, a Stadtbrauerei R. Sterz jest wymieniany w 1865.
      Ślicznie dziękuję za info

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Jest jakiś konkretny cel/plan tego molestowania władz ? Nigdy niestety nie byłem w tym browarze ale z tego co widziałem na zdjęciach sprzed kilku lat stan jego jest faktycznie katastrofalny a jest to na prawdę piękny i autentyczny XIX-wieczny przemysłowy browar w centrum miasta. Planujesz jakieś wydawnictwo w związku z tą "zbiórką" informacji ?
      Wydawnictwo... Hm, w sumie bardzo ciekawa sprawa. Może w przypadku, gdyby znalazła się teczka informacji- bardzo chętnie. Póki co, zależy mi na samym fakcie ocalenia murów browaru bowiem dachy są dziurawe i zupełnie nie zabezpieczone, nawet prowizorycznie. Inna sprawa, że chyba nikt już nie łudzi się, iż w jakiejś tam przyszłości, możliwa będzie produkcja piwa w Ziębicach- wnętrze zostały rozkradzione i zdewastowane.

      Tak a propos, trochę zdjęć obrazujących skalę zniszczenia:
      Zwiedzanie nieczynnego browaru w Ziębicach grozi śmiercią. Spróchniała podłoga na piętrze, gdzie wcześniej był pożar grozi zawaleniem. W rozlewni nie ma śladu po miedzianych kotłach. Nie ma też śladu po właścicielu obiektu.  

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1836

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Wg Leszka Ruma browar zakończył działalność w 1997 (drugie źródło to Tadeusz Kaczmarek).
        Wg mnie w II połowie 1996 roku piwa już tam nie warzono.Być może 1997 to data formalnej likwidacji.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎