Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

w poszukiwaniu zaginionych browarów: okolice Jeleniej Góry

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dekant1200
    Senior
    • 01-2013
    • 110

    #31
    cd trasy nr 2

    W obszarze na północ od linii Jeleniej Góry – Marciszów do granic byłego woj. jeleniogórskiego, w pobliżu trasy nr 2, którą zaproponowałem, były jeszcze inne browary w kilku miejscowościach. Prawdopodobnie koledzy na forum znajdą ich fotki, co znacznie zilustrowałoby fragment historii tych miejscowości i podniosłoby również browarne walory poznawcze. A może wywiąże się dyskusja i poznamy nowe fakty, czy ich obecny stan. Niewykluczone, że są jeszcze inne browary w tym obszarze, być może, że nieprawidłowo zweryfikowałem nazwy miejscowości polskich z niemieckimi w sensie położenia geograficznego, ale starałem się by było to trafne. A więc jadąc od Jeleniej Góry poprzednim szlakiem w pobliżu były jeszcze: Dziwiszów /Berbisdorf/ w materiałach jest NIEDER BERBISDORF, Czernica /Langenau/, Podgórki /Thiefhartmannsdorf/, Janówek /Johnsdorf/ w materiałach jest OBER JOHNSDORF, Rząśnik /Schönwaldau/, Lubiechowa / Hohenliebethal/, Nowy Kościół /Neukirchen/, Rzeszówek /Reichwaldau/, Dobków /Klein Helmsdorf/, Lipa /Leipe/, Bolków /Bolkenhain/, Radomierz /Seiffersdorf/, Płonina /Nimmersath/ i Ciechanowice /Rudelstadt/

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎