Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - piwo "Matula"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Edelweiss
    Junior
    • 07-2013
    • 2

    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - piwo "Matula"

    Witam,

    od jakiegoś czasu zdarza mi się zaglądać na forum, piwo jak najbardziej lubię i spożywam, jednak do rejestracji skłoniło mnie przede wszystkim poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż posiadam mgliste wspomnienie z dzieciństwa dotyczące pierwszego w moim życiu piwa bezalkoholowego. Rzecz działa się we wczesnych latach 90. Piwo nazywało się "Matula", było ciemne, karmelowe i obrzydliwie słodkie, podobne do współczesnego Karmi. Na etykiecie, jak łatwo przewidzieć, miało kobietę (chyba w fartuchu i jakimś czepku). Internet milczy na jego temat, zatem moje pytania brzmią: Czy ktoś z Forumowiczów taki napój pamięta i kojarzy? Może posiada zdjęcie etykiety? Albo wie, jaki browar go produkował?

    P.S. Nie wiem, czy piwo było lokalne, czy też miało zasięg ogólnopolski, nadmienię zatem, że kupowane było przeze mnie w rodzinnym mieście Bydgoszczy.
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Nie Matula, a Matuś. Piwo karmelowe warzone przez browar bydgoski od lat 70-tych do mniej więcej połowy 90-tych. Etykiety wszystkie masz w forumowej galerii, posegregowane browarami.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        To piwo z lat 70-90 to nawiazanie do marki piwa z tego samego browaru ale jeszcze z okresu przedwojennego.
        Tutaj kilka przedwojennych etykiet na "piwo dla kobiet karmiących" Matuś.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Edelweiss
          Junior
          • 07-2013
          • 2

          #5
          Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to musi być to. Wydawało mi się co prawda, że etykieta wygląda zupełnie inaczej, ale to było dość dawno temu, więc mogło mi się coś pomylić. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎