Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozlewnia M.Lorenc w Warszawie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • xyxy
    Junior
    • 01-2009
    • 5

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin76 Wyświetlenie odpowiedzi
    Skąd informaczja że w 1930 firma nie posiadała telefonu ... jeśli nie było tej informacji w książce telefonicznej lub adresowej to wcale nie oznacza że firma nie posiadała telefonu.
    Bo w Ksiedze adresowej na ten rok istnieje wpis jedynie z adresem. A obok sa firmy, ktore posiadaja adres i telefon. Jaki mialby byc powod, dla ktorego by zamieszczono tylko adres, jesli firma dysponowala telefonem?

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin76 Wyświetlenie odpowiedzi
    Również nie należy sugerować się informacjami że w Księdze Adresowej z 1937 jest jakaś firma i musiała w tym roku działać.
    Powolalem sie w tym przypadku na Ksiege Adresowa z 1937 roku, jako potwierdzenie z drugiego zrodla. Pierwsze, to zalozenie, ze nieistniejace na dwa lata przed wojna firmy nie produkuja butelek z rokiem produkcji 1937 na denku.

    Comment

    • Marcin76
      Senior
      • 11-2005
      • 235

      #17
      Nie miałem tu na myśli konkretnego przypadku, tylko to że informacje w księgach adresowych były odpowiednio spóźnione. Firma Lorenca oczywiście w 1937 roku działała. Co do tego, że w danej księdze nie było podanego telefonu to jeszcze o niczym nie świadczy. Z tego co mi wiadomo jednym ze źródeł pozyskiwania informacji przez wydawnictwa były ankiety wysyłane do firm. Właściciel odpisując na ankietę mogł poprostu nie podać pełnych danych.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        ... wodę stołową Szczawa (nazwa niezbyt zachęcająca do konsumpcji) ...
        Szczawa to geologiczna i techniczna nazwa wody mineralnej leczniczej, o zawartości dwutlenku węgla conajmniej 1000 mg / l (czyli solidnie nagazowana). Tu użyta jako nazwa własna produktu. Nie wiem, co w tym jest zniechęcającego.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #19
          Krzysiu jak zwykle poważny niczym orędzie Kaczyńskiego.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • miclorenc
            Junior
            • 02-2009
            • 1

            #20
            w sprawie Michała Lorenca

            witam,

            nazywam się, nomen omen, Michał Lorenc, moja rodzina ze strony ojca pochodzi z Rymanowa - To nazwisko jest tam dośc popularne. Na ulicy Kolejowej miał tam browar Michał Lorenc. Biznes prowadził wspólnie z rymanowskim Żydem Józefem Halperinem. Wiem, że został wysłany do Oświęcimia i tam zmarł czy zginął. Czy był to jednak ten sam Michał Lorenc z Browaru w Warszawie? Na pewno była to ta sama rodzina. Mam butelkę z napoju Kabeso. Adres Warszawa, Wilanowska 240, telefon 406 63. Pozdrawiam serdecznie!

            Comment

            • mikwit
              Junior
              • 10-2008
              • 12

              #21
              Kołodziński i S-ka

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Po ponownym przestudiowaniu powyższych postów raczej bliższa prawdy jest wersja iż we wspomnianym 1933 roku firma nie została zlikwidowana ale zmieniła profil działalności - z wytwórni napojów przekształciła się w warszawską reprezentację browaru Żywiec. Wynika więc iż firma Kołodzińskiego wprowadziła się tam póżniej. Być może zaraz po wojnie
              Witam,
              czy może Ktos określić rok prowadzenia rozlwu piwa z Browaru w Bojanowie, przez Rozlewnie Kołodziński i S-ka, Warszwa u8l. Krochmalna 85

              Comment

              • Leonpraga
                Senior
                • 02-2005
                • 468

                #22
                . Czy był to jednak ten sam Michał Lorenc z Browaru w Warszawie?
                Nie browaru a reprezentacja browaru w Żywcu 1925/30, telefon do tego składu, rozlewni, w 1930 roku to 405-00, jeżeli chodzi o Rymanów to też reprezentacja a nie browar.
                Właściciel Browaru o podobnym nazwisku Lorentz, Lorenc był w Łodzi na ul. Widzewskiej

                Comment

                • deMiro
                  Junior
                  • 08-2008
                  • 20

                  #23
                  Michał Lorenc

                  Na 100% to ten sam właściciel (rozmawiałem z rodziną). Byłem tam z 15 lat temu i otrzymałem wtedy papiery na sprzedaż piwa Żywieckiego z reprezentacji w Warszawie. Ponadto Michał Lorenc nie miał wspólnej rozlewni w Rymanowie z Halperną, ponieważ ten ostatni miał rozlewnię piwa w Żywcu w Rynku, natomiast Lorenc w Posadzie Dolnej, która została wchłonięta przez Rymanów zaraz przed wojną. W załączeniu dwa zrzuty z Księgi Adresowej Polski z 1930 roku. Choć niewykluczone, że mogli razem kręcić jakieś lody tuż przed wybuchem wojny - przepraszam piwo, nie lody.

                  PS. Kilka szt. butelek Kabeso z Warszawy też tam znalazłem, więc to raczej nie przypadek, że na tak dalekiej prowincji leżały w skrzynce.
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎