Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kraków - sklep ze sprzętem piwowarskiem , gdzie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Inco
    Member
    • 05-2013
    • 33

    Kraków - sklep ze sprzętem piwowarskiem , gdzie?

    Witam,

    Jeżeli pomyliłem działy, to przepraszam!

    Ale do rzeczy, można gdzieś w Krakowie lub okolicy nabyć sprzęt piwowarski - w tej chwili interesują mnie głównie surowce słody,chmiel,drożdze, opcjonalnie glukoza

    Pozdrawiam
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Niestety chyba dobre czasy się skończyły i Kraków jest pustynią sklepową w tym zakresie.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Trzeba przez internety zamawiać.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • makbeth
        Member
        • 04-2011
        • 80

        #4
        Można zamówić na alepiwo i odebrać za darmo raz na jakiś czas w Nowej Hucie. Za Operą Krakowską jest sklep Alembik (jest też strona internetowa) - właściciel deklaruje, że będzie sprowadzał słody, chmiele itd. Na razie ma trochę sprzętu, puszki z Gozdawy, ekstrakty itd.

        Comment

        • Inco
          Member
          • 05-2013
          • 33

          #5
          Fajna sprawa, dobrze jest mieć taki sklep pod ręką, w razie gdyby czegoś zabrakło w sensie surowców, gdyby była opcja śrutowania słodu to pewnie od czasu do czasu skorzystałbym z ich usług

          Chociaż jak patrze na ceny ( Pojemnik fermentacyjny 30l bez uchwytu - 45,00 zł) to nie jest kolorowo.

          Ps. Ciekawi mnie, ile w Krakowie jest piwowarów. Przydałaby się ogólnie na serwisie taka mapka, na której możnaby podpiąć swój nick do konkretnego miejsca w Polsce, oczywiście dla osób które wyrażą na to zgodę : )

          Comment


          • #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Inco Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale do rzeczy, można gdzieś w Krakowie lub okolicy nabyć sprzęt piwowarski - w tej chwili interesują mnie głównie surowce słody, chmiel, drożdże, opcjonalnie glukoza
            Nie przesadzajmy z tymi sklepami „na miejscu”, zamawianie przez internet jest dużo lepsze i wygodniejsze, trzeba tylko być bardzie przewidującymi i lepiej zaplanować kolejne warki. Gdybym miał sklep stacjonarny, to musiałby on mieć niezłe przebicie cenowe i być naprawdę blisko domu, aby mi się chciało szukać czas i wybierać na zakupy. Jechanie przez pół miasta to taki sam koszt co kurier pod drzwi.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Inco Wyświetlenie odpowiedzi
            Ps. Ciekawi mnie, ile w Krakowie jest piwowarów. Przydałaby się ogólnie na serwisie taka mapka, na której można by podpiąć swój nick do konkretnego miejsca w Polsce, oczywiście dla osób które wyrażą na to zgodę : )
            Na piwo.org jest/była taka mapka.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎