Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Biniauer
    PremiumUżytkownik
    • 06-2013
    • 123

    #76
    VanPurRz do międzynarodówki powstań

    Ale się chłop nakręcił, masakra.

    Bojkotowanie też śmieszne.
    Last edited by Biniauer; 21-02-2014, 10:57.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeżeli ktoś widzi faszyzm tylko na prawicy, a nie chce go dostrzec po lewej stronie, to jest dla mnie idiotą. Kwestia tylko czy idiotą pożytecznym czy sprzedajnym.
      W sumie masz rację. Z tym, że tu nie chodzi o spotykanie się z działaczami PiS lub SLD tylko z rość radykalną formacją skrajnie prawicową. Ci, którzy bronią Marka zapewne byliby oburzeni gdyby chodziło o spotkanie ze środowiskiem skrajnie komunistycznym...
      Większość milczy i obserwuje, co z tego dalej wyniknie.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • EzEt
        Senior
        • 03-2011
        • 156

        #78
        Te bojkoty to taki pic na wodę ale w sumie nie ma w nich nic dziwnego. W wolnym kraju żyjemy i możemy sobie bojkotować co chcemy. Komuś np. nie podoba się, że Pepsi wspiera Legię, to będzie pił tylko Coca-Colę, jakiś czas temu piwo Harnaś było bojkotowane na podobnych zasadach. Zdaje się, że nikt na tym finansowo nie stracił a w przypadku Harnasia było wręcz przeciwnie.
        https://www.facebook.com/browarbaluty/

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #79
          A ktoś zadał pytanie po co tam p. Marek poszedł? Czy zaraz koniecznie tylko i wyłącznie z sympatii? Może skonfrontować wiedzę o takim ugrupowaniu z propagandą głównych mediów?

          Ja mam na przykład zamiar kiedyś pójść na jakiś pokaz kulinarny czy marketingowy, na który mnie kilka razy w tygodniu ktoś próbuje zaprosić. I tylko po to by zepsuć im trochę krwi.

          A wracając do faszyzmu, to najczęściej samymi faszystami są ci którzy najbardziej wykrzykują "faszyści". To na zasadzie, kiedy złodziej krzyczy "łapać złodzieja!"... Chodzi o odwrócenie uwagi, bezrefleksyjne myślenie i nie zainteresowanie się tematem. Skoro TV mówi, że ci to faszyści, to tak musi być. A skoro faszyści, to od razu skojarzenie z Niemcami, wojną, gestapo itp itd.
          Last edited by Pendragon; 21-02-2014, 11:10.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #80
            Seta,
            Większość milczy, bo ma to w nosie, to po pierwsze. Po drugie nie masz pojęcia na co oburzyliby się "obrońcy" Jakubiaka, więc daruj sobie szufladkowanie wg swoich wąskich podziałów. Na szczęście na świecie jest wystarczająco mało idiotów szufladkujących ludzi wg tego z kim się spotykają, gdzie chodzą i z kim śpią.

            Takie publiczne wskazywanie z kim można się zadawać, a z kim nie, jest domeną intelektualnie miałkich środowisk. Merytoryczne zera nie potrafiące rzeczowo dyskutować stać jedynie na agresywne zachowania w nadziei, że będą zauważone.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • makbeth
              Member
              • 04-2011
              • 80

              #81
              Co mają wspólnego (rzekome lub nie) sympatie polityczne właściciela browaru z jakością piwa i jego ceną, a więc dwoma czynnikami, które co do zasady decydują o zakupie?
              Osoby, które się uważają za "wrażliwe społecznie" powinny pomyśleć zresztą o losie pracowników bojkotowanych firm (w przypadku, kiedy taki protest wywoła zamierzony skutek), bo ich właściciele z pewnością sobie poradzą.
              Ale pewnie jestem "faszystą", bo przykładowo podoba mi się to, że pan Marek inwestuje w branżę piwną w Polsce, a jego browary mają stosunkowo szeroki asortyment i eksperymentują. Zwłaszcza, że nie są to jakieś wirtualne browary kontraktowe.

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                (...) dyskryminacji ludzi o poglądach choćby milimetr odstających od ichniejszych(...)
                Fajnie się ma to do słów niedawno na żywo przez ciebie wypowiedzianych, że pobił byś każdego, kto np. w autobusie powiedział by ci, że nie lubi twojej ukochanej drużyny kopaczy. Podkreśliłeś to twardym "NIENAWIDZĘ".
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale gdybym nie bojkotwał firm które doprowadzają do ruiny Panstwo , przez które nie ma pieniędzy na szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale itp. gdybym nie bojkotował firm wyzyskujących ludzi, gdybym nie bojkotwał firm które popierają chore narodowe, szowinistyczne i groźne idee to po prostu nie mógł bym patrzeć w lustro.
                Mamy rozumieć, że pieniążki z posadki w TP/Orange to już nie śmierdzą? No bo to przecież porządna firma, nie transferująca kasy do centrali i nie stosująca chwytów monopolistycznych.

                Jesteś tak zakichanym hipokrytą, że już po prostu tylko mi ciebie żal... Nic więcej.


                A w temacie - czy bycie na jakimś otwartym spotkaniu z automatu znaczy, że popiera się wszelkie idee organizatorów? Człowiek interesujący się danym tematem (tu może być polityka) powinien uczestniczyć w jak największej ilości spotkań ze wszystkich stron. Choćby po to, by sprawdzić jak się ma rzeczywistość w stosunku do tego, co na dany temat płodzą wszelakie pismaki.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #83
                  Przede wszystkim Konstytucja zabrania propagowania poglądów totalitarnych, ze szczególnym uwzględnieniem "nazizmu" (czyli narodowego socjalizmu) oraz komunizmu. Żadne prawo w Polsce nie zabrania głoszenia poglądów, określanych ogólnie jako narodowe. Porównywanie więc spotkania z komunistami i z narodowcami jest nieuprawnione, bo komuniści głoszą poglądy zabronione przez prawo (pozostaje zagadką, dlaczego wymiar sprawieliwości na to pozwala), a narodowcy nie.

                  W żadnym programie organizacji, uznanej za "narodową" nie ma elementów totalitarnych, które znamy aż za dobrze z ustrojów tzw. socjalistycznych. Mimo licznych donosów żadnej organizacji nie udało się zdelegalizować. Nazywanie przeciwników "faszystami" jest natomiast stałym repertuarem totalistarystów wszelkiej maści, a zaczęło się w latach trzydziestych - wtedy pierwszymi "faszystami", zasługującymi na wyeliminowanie z źycia publicznego, stali się niemiecccy socjaldemokraci, a rozprawili się z nimi narodowi socjaliści Hitlera do spółki z komunistami Thälmanna, przy pełnym poparciu Kominternu i ku ubawowi Stalina.

                  Jak więc ktoś wskazuje totalitarne zapędy narodowców, to wystarczy przypomnieć kilkadziesiąt milionów ludzi wymordowanych przez komunistów, aby porównać skalę zagrożenia.

                  Comment

                  • Kolesław
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1130

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    Idioci bojkotowali niedawno m.in. markę odzieżową Reserved, idioci bojkotowali Sokołów, bo jakiś blogerzyna usmażył ich tatara i nie wyszło mu mięsko mielone, idioci będą bojkotować Ciechana. Będziecie przejmować się każdym idiotycznym komentarzem internetowym zamieszczonym przez anonimowego frustrata ideologicznego?
                    Dwa krótkie zdania: 3 x idioci + blogerzyna + frustrat.
                    Jak to łatwo niektórym przychodzi.
                    Przykład wypowiedzi, które powodują, że browar.biz schodzi na psy. Moim zdaniem.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                      Seta,
                      Większość milczy, bo ma to w nosie, to po pierwsze. Po drugie nie masz pojęcia na co oburzyliby się "obrońcy" Jakubiaka, więc daruj sobie szufladkowanie wg swoich wąskich podziałów.
                      Masz rację nie mam pojęcia. Oczywiście Ty wiesz, dlaczego większość milczy i na co oburzyliby się pozostali obrońcy? Jesteś taki wspaniały! Dziękuję, że mnie poniżyłeś.
                      Skąd w Tobie tyle agresji?
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przykład wypowiedzi, które powodują, że browar.biz schodzi na psy. Moim zdaniem.
                        Bez przesady. Chemmobile nie jest typowym użytkownikiem browar.biz. On jest ponad takie szufladki. On jest Internetem.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi

                          A wracając do faszyzmu, to najczęściej samymi faszystami są ci którzy najbardziej wykrzykują "faszyści". To na zasadzie, kiedy złodziej krzyczy "łapać złodzieja!"... Chodzi o odwrócenie uwagi, bezrefleksyjne myślenie i nie zainteresowanie się tematem. Skoro TV mówi, że ci to faszyści, to tak musi być. A skoro faszyści, to od razu skojarzenie z Niemcami, wojną, gestapo itp itd.
                          A skąd to wiesz? Bo ja np na wybory nie chodzę, GW czytałem ostatnio z 10 lat temu a i to dlatego że znalazłem w kiblu, fakty TVN oglądam dla beki. Bardziej bym powiedział że to Ty masz jakiś obraz "lewaka" z "prawackiej" propagandy. Akurat ja te środowiska znam nie z tv tylko z życia. Wiem do czego są zdolni i z jakich powodów.

                          Comment

                          • Gonzo1
                            Member
                            • 12-2008
                            • 65

                            #88
                            Widzę, że dyskusja się rozkręciła
                            VanPurRZ pisesz:
                            "bojkoty firm typu reserved, tak swoją drogą nad ograniczeniem procederu stosowanego przez takie firmy pracują już w Europie bo jest to proceder przez który państwa nie moga prowadzić racjonalnej polityki podatkowo-budżetowej"
                            Tylko, że takie praktyki prowadzi 80% dużych firm z branży odzieżowej, nawet o tym nie wiesz. A dlaczego akurat rozgłoszono o Reserved. Nadepnęli komuś na odcisk.

                            "Ale gdybym nie bojkotwał firm które doprowadzają do ruiny Panstwo , przez które nie ma pieniędzy na szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale itp. gdybym nie bojkotował firm wyzyskujących ludzi, gdybym nie bojkotwał firm które popierają chore narodowe, szowinistyczne i groźne idee to po prostu nie mógł bym patrzeć w lustro.
                            Bo chcę lepszego świata dla moich dzieci a nie świata podzielonego przez nacjonalizmy i sprowadzonego do zysku jako jedynej wartości kosztem życia ludzi i społeczeństwa"

                            Kasa wypływa w ten sposób z Państwa, ale jest to tylko jeden z naprawdę pomniejszych "wycieków". Problem leży naprawdę gdzie indziej.
                            Na marginesie, kiedy już przyciśnie się międzynarodowe firmy jak to ma miejsce na Węgrzech (z dobrym skutkiem) to co się dzieje? Unia wrzeszczy - Faszyści!

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #89
                              @Krzysiu krótkie spostrzeżenie: Nie znam kraju, w którym do władzy doszli faszyści (czy jak tam chcecie nazywać skrajną prawicę), a ludziom (zwłaszcza mniejszościom) polepszyłyby się warunki. W socjalizmie to też rzadkość, ale Skandynawia pokazuje, że to możliwe.
                              Ode mnie EOD. Nie uprawiam polityki na browar.biz.
                              Last edited by Seta; 21-02-2014, 11:53.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                #90
                                Kolesław,
                                A wiesz, że bogactwo języka polskiego też czasami mnie zadziwia?

                                Seta,
                                to nie agresja, to pogarda dla ideologicznie zrytych totalitarystów. I zejdź ze mnie jak nie masz nic rzeczowego do powiedzenia. Osobistych spraw nie załatwia się publicznie.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎