Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, [Piwoteka] Duch Kraftu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pivovaria, [Piwoteka] Duch Kraftu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwny, złoty, choć lekko mętny. [4.5]
    Piana: Bardzo słabo się pieni, sama piana od razu znika. Jak w dobrym korpo lagerze [2.5]
    Zapach: Przyjemny, chmielowo słodowy. [4]
    Smak: Lekka goryczka, przyjemna słodowość. Nie męczy żadnym smakiem, dosyc płaskie przez co mocno pijalne. [4]
    Wysycenie: nieskie do średniego. ok. [4.5]
    Opakowanie: W końcu są w polsce piwa które zaczynają się bawic konwencja i stanowić ironiczny komentarz. Dla mnie mistrz. [5]
    Uwagi: Cześć, tu Tristan Tzara ze strony blogtzary.com. Bardzo polecam Ducha Kraftu choć myślę że ma go w sobie więcej niż mówi etykieta. Możliwe że w końcu pojawił sie mityczny dobry lager za 3 złote z tym że za 8 złotych

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, klarowne. [5]
      Piana: Piana niska ale o drobnej konsystencji, cienka warstwa pozostaje do końca. [3.5]
      Zapach: Początkowo niewyraźny, z delikatnym akcentem chmielowym. W miarę ogrzewania jest już tylko gorzej, wyczuwalna jest kukurydziana słodkawość typowa dla eurolagera. [2.5]
      Smak: Profil piwa charakteryzowany przez goryczkę. Niestety nie jest ona rześka i przyjemna ale tępa i lekko zalegająca. W dodatku wyczuwalny jest lekki kwasek. Wszystko to wpływa na słabą pijalność. Pełnia na średnim poziomie. [3]
      Wysycenie: Na średnim poziomie. [4]
      Opakowanie: Najlepszy element tego piwa. Świetny motyw z nazwą, dobra stylistyka etykiety. [5]
      Uwagi: Eksperyment zapowiadał się ciekawie ale okazało się, że nieprzyjemna goryczka zadecydowała o słabym efekcie.

      Moja ocena: [3.125]
      Attached Files
      Last edited by docent; 24-02-2014, 10:09.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
        Uwagi: Cześć, tu Tristan Tzara ze strony blogtzary.com. Bardzo polecam Ducha Kraftu choć myślę że ma go w sobie więcej niż mówi etykieta. Możliwe że w końcu pojawił sie mityczny dobry lager za 3 złote z tym że za 8 złotych
        Problem w tym, że to górna fermentacja
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #5
          Wiem, taki żarcik i w sumie jestem pod wrażeniem ze można coś takiego zrobić

          Comment

          • rowdy
            Senior
            • 03-2013
            • 121

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty. [4.5]
            Piana: Drobna ale gęsta (coś jak pianka ze spienionego mleka). Bardzo szybko znika. [3.5]
            Zapach: Głownie słodowy, trochę chlebowy. Generalnie słaby. [3]
            Smak: Wodniste, płaskie. Po kilku sekundach czuć goryczkę, która zaczyna się nasilać. Na finiszu kwaskowatość. [3]
            Wysycenie: Niskie. [3]
            Opakowanie: Rozumiem inspirację, ale stylistyki nie kupuję. Duch kraftu i brak informacji o IBU!? [3]
            Uwagi: Piwo z cyklu wypić i zapomnieć. Cena z kosmosu (10zł za butelkę w sklepie)!

            Moja ocena: [3.125]

            Comment

            • yassmen
              Senior
              • 11-2012
              • 288

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, niebrzydki, lagerowy. [4]
              Piana: Występuje. Przez 30 sekund po nalaniu. Nazwa piwa pochodzi najpewniej od tego zjawiska. [1.5]
              Zapach: Sfermentowane słodkie owoce, alko nuta, gdzieś w tle chleb, raczej czerstwy. [2]
              Smak: Jest goryczka, jest słodyczka, a harmonii brak. Płaski, wodnisty potworek. [2]
              Wysycenie: Bardzo niskie, co akurat w tym przypadku odbieram na plus. [3.5]
              Opakowanie: Etykieta bardzo handmade. Solidnie przyklejona. Równie dobrze prezentowałaby się na szamponie. Stylistyka kompletnie nie kojarzy mi się z piwem. [3]
              Uwagi: Czerwona Warka w butelce z fikuśną naklejką za 10 pln?
              Jeżeli ktoś ma ogromne poczucie misji, lubi jak mu się pałęta w szklance stado drożdżowych farfocli, i wszystko mu jedno, co przełyka, to Druh Haftu jest właściwym wyborem.
              Jeżeli tak ma wyglądać krajowe oblicze kraftu, to zaczynam tęsknić za mainstreamem. Tam przynajmniej nie ukrywają, że dystrybuują obrzydliwe płyny. Czuję się zwyczajnie wyrolowany.

              Moja ocena: [2.175]

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                #8
                Yassmen, nie zrozumiałeś motywu/konwencji

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jeżeli tak ma wyglądać krajowe oblicze kraftu
                  No właśnie nie. Wręcz przeciwnie. To jest próba udowodnienia, że takie coś jak dobre duchy kraftu nie istnieją.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    #10
                    Duch kraftu cierpi widząc to piwo

                    Comment

                    • Ciptongue
                      Junior
                      • 09-2013
                      • 23

                      #11
                      To piwo to bardziej coś jak piwo z dna oceanu czy fake lager z brewdoga...jakiś tam śmiechowy heheszkowy pomysł marketingowy, a nie dobre piwo i nie ma nim być. Szkoda tylko, że to mocno hermetyczny projekt i wymierzony głównie w jednego blogera. Jak ktoś nie śledzi, to nie wie ocb i wyda swoje $ na marne.
                      www.szkoladlapsa.waw.pl szkolenie psów warszawa

                      Comment

                      • Chmielnicki
                        Senior
                        • 07-2012
                        • 324

                        #12
                        Konwencja konwencją, ale czy jest sens wydawać 10 zł na piwo, które zostało celowo uwarzone tak, żeby osobom lubiącym dobre piwo i degustującym je w sposób świadomy po prostu nie smakowało? To trochę tak, jakbym kupił sobie lody gałkowe o smaku czosnkowo-musztardowym albo kiszonej kapusty. Można? Oczywiście, że można. Tylko po co? Na początku też myślałem, że to fajny żart, prowokacyjka taka niewinna, szpila wbita Kopyrowi. Ale mi przeszło. Ja Ducha Kraftu nie kupię. Za 10 zł mogę mieć piwo, które da mi autentyczną frajdę, a nie tylko sprawi, że w nieśmiałym uśmiechu uniesie mi się na moment górna warga.

                        Reasumując: great or hate? Raczej hate.
                        Last edited by Chmielnicki; 25-02-2014, 08:30.

                        Comment

                        • yassmen
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 288

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                          Yassmen, nie zrozumiałeś motywu/konwencji
                          A co tu jest do rozumienia?
                          Wiem, że Kopyr użył tego określenia przy Czarnym Wdowcu. I co?
                          Może zbyt patetycznie to o krafcie zabrzmiało, ale ja wydając dyszkę na piwo oczekuję, że mnie zaskoczy albo dostarczy jakichś emocji. A tu ktoś mi nasikał do butelki i twierdzi, że tak miało być i że żarcik jest przedni...

                          To jest dowcip na poziomie wysmarowania kupą znietrzeźwionego kolegi na imprezie i wrzucenia fotek na FB. Kompletnie mnie to nie śmieszy.
                          Dyszkę kosztował też bączek z Orką z Widawy. Absolutnie nie żałuję. Kupiłbym ponownie.

                          Jak panowie mają takie poczucie humoru i dystans do siebie, to oczekuję, że następne piwo będzie się nazywać Chytre Chłopy z Radomia.

                          Comment

                          • Chmielnicki
                            Senior
                            • 07-2012
                            • 324

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dyszkę kosztował też bączek z Orką z Widawy. Absolutnie nie żałuję. Kupiłbym ponownie.
                            Tak na marginesie: jeszcze nie spotkałem polskiego piwa (a już na pewno o pojemności 330 ml), które byłoby w mojej opinii warte 10 zł. Może poza Imperatorem Bałtyckim, który i tak kosztował mniej. Ale to rzecz indywidualna i temat na zupełnie inną dyskusję.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jak panowie mają takie poczucie humoru i dystans do siebie, to oczekuję, że następne piwo będzie się nazywać Chytre Chłopy z Radomia.
                              To akurat niemożliwe, bo żaden z nas nie jest z Radomia.
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎