Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaltenecker, Chopper IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    Kaltenecker, Chopper IPA

    Ekstrakt : 15%, zawarość alkoholu : 6,6%, chmiele : Amarillo i Citra.
    Piwo, które zwyciężyło w konkursie "Biela Vrana 2012" - zarówno w kategorii IPA, jak i zdobyło tytuł "Špeciál BIELA VRANA 2012" ( najwyższa ilość przyznanych punktów spośród wszystkich piw konkursowych ).
    Jego twórcami są trzej piwowarzy domowi z Koszyc : Maroche Hajduk, Maťo Fek i Peter bobo Bognár. Nagrodą była możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa w browarze Kaltenecker.
    Kolor - ciemnobursztynowy, klarowny.
    Piana - jasnobeżowa, średnio- i grubopęcherzykowa, nietrwała, lekko brudząca szkło.
    Zapach - owoce i karmel - niezbyt intensywny.
    Smak - owocowy, cytrusowy, ciasteczkowy, karmelowy, z lekką goryczką.
    Wysycenie - wysokie.
    Przyjemna, solidna IPA ( bardziej w typie brytyjskim ). Warka z datą przydatności do 31.08.2014.
    Foto :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Parametry bez zmian.

    Aromat - po prostu nijaki, czuć że jakieś piwo i tyle
    Piana - średnia, dość zwarta, umiarkowanie trwała
    Barwa - bursztyn/herbata, tylko bardziej zmętniona jak na zdjęciu Ojca
    Wysycenie - umiarkowanie wysokie, musujące
    Smak - herbatniki i trochę karmelu od słodu (ale bez słodyczy), dość spora goryczka, ale bez mocno wyczuwalnych cytrusów, troszkę taninowa
    Treściwość - wyższa pełnia

    Rzeczywiście taka bardziej brytyjska odmiana ejla. Najlepsze spośród trzech pitych piw z tego browaru, choć też fajerwerków nie ma (choć słodowa podstawa jest całkiem ok):





    Będąc na Słowacji w tym miesiącu czytałem, że browar bankrutuje (z tego co pamiętam to nie jego pierwsze problemy). Być może z tego powodu mam wrażenie, że chmiele zastosowane w ich ostatnich piwach była jakieś wątpliwe.

    Mam nadzieję, że wyjdą z problemów. To bardzo zasłużony browar rzemieślniczy na Słowacji.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Teraz tak:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎