Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolumna dwukranowa piwna Bitburger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Kolumna dwukranowa piwna Bitburger

    Czy ktoś ma pojęcie z jakich lat pochodzi ta kolumna? Choćby z grubsza - lata 70-te?, 80-te?, poźniejsze?

    https://lh5.googleusercontent.com/-Q...UNSET%255D.jpg
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog
  • ARTHUR
    Senior
    • 07-2004
    • 2338

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy ktoś ma pojęcie z jakich lat pochodzi ta kolumna? Choćby z grubsza - lata 70-te?, 80-te?, poźniejsze?

    https://lh5.googleusercontent.com/-Q...UNSET%255D.jpg
    Moim zdaniem lata 90 .

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Próbowałem wyśledzić to na podstawie rysunku twarzy w emblemacie, ale nie znalazłem strony gdzie mógłbym prześledzić ewolucję znaku graficznego.

      Do 1961 roku rysunek przedstawiał twarz starszego mężczyzny. Od 1995 lub 1996 jest wyraźnie bardziej schematyczny. A w środku czarna dziura.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        To ogolny trend w grafice, historii log. Jeśli jest kontynuowane logo przez dłuższy czas np dziesiątki lat to z czasem staje się ono bardziej proste, schematyczne i pozbawione detali. Dobrym przykładem może być tu np harfa w logo Guinnessa której historycznych i współczesnych wizerunków jest sporo np w necie.
        Sama kolumna nic ciekawego. Ciężko jednoznacznie sprecyzować nawet do jednej dekady. Ja bym ocenił na podstawie grafiki ogólnie na lata 70-90e. Być może dokładniej da się to powiedzieć na podstawie nie grafiki ale detali rozwiązań technicznych, ewentualnych sygnatur, oznaczeń części ale tego nie widać na zdjęciu i też pewnie było by to pomocne tylko fachowcowi technicznemu. Ogólnie chyba nie ma to i tak większego znaczenia w przypadku jej wartości kolekcjonerskiej jeśli to miałeś na mysli pytając. Podejrzewam że bardzo popularny wzór z jednego z największych niemieckich browarów.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Nie kupiłem jej w celach kolekcjonerskich, tylko żeby lać z niej piwo, a pytam z czystej ciekawości.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎