Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kobylepole - Poznań

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • aniolhc
    Junior
    • 04-2012
    • 21

    #16
    Witam,
    Może mi ktoś powiedzieć jak tam dojechać? Chciałbym zobaczyć na własne oczy zanim nie będzie po nim śladu.

    Link z zaznaczeniem na google mapy będzie bezcenny.

    Z góry dziękuję.

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      #17
      Browarna/Majakowskiego
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika aniolhc Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam,
        Może mi ktoś powiedzieć jak tam dojechać? Chciałbym zobaczyć na własne oczy zanim nie będzie po nim śladu.

        Link z zaznaczeniem na google mapy będzie bezcenny.

        Z góry dziękuję.
        Aktualnie żeby zobaczyć na własne oczy to trzeba się uzbroić w konkretny załącznik dla ochrony żeby wpuściła

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #19
          A komunikacją to przystanek Piwna - linie 55, 57 i 66. Z ulicy też widać.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • aniolhc
            Junior
            • 04-2012
            • 21

            #20
            Dzięki za info, no to się trochę spóźniłem No cóż będzie trasa na wyprawę rowerem

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #21
              Tak przypadkiem trafiłem na krótką historię browaru w wersji video: klik

              Comment

              • MariuszNyka
                Junior
                • 01-2020
                • 1

                #22
                Dzień dobry,
                z tą przedwojenną historią Kobylepola , to nie dokońca tak było, że od 1920(inne żródła 1921) był w polskich rękach. Już w 1930 należał bowiem do grrudziądzkiego Browaru Kuntersztyn, ten do Danzinger Aktien Bierbrauerei, a ten, do berlińskiego koncernu browarniczego . Co prawda jego przedstawicielem był jakiś emerytowany polski pułkownik, ale był w rękach kapitału niemieckiego- co zostało wyświetlone w głośnym procesie sądowym, w którym ów pułkownik-działając w imieniu browaru Kobylepole-poczuł się zniesławiony zarzutami zdaje się Pana Jóźwiaka- szefa Związku Restauratorów(do którego -od 1937r- należał Browar Huggerów). Jóźwiak oskarżył bowiem niemieckie browary działające w Polsce o finansowanie rozbudowy armii niemieckiej( podatek taki płaciły wszystkie firmy w ówczesnych Niemczech) Pełnomocnik Kobylepola przekonywał, że za browarem stoi kapitał polski- co okazało się nieprawdą i browar proces przegrał.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎