Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Import Piwa - pytania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • osieml
    Junior
    • 05-2014
    • 5

    Import Piwa - pytania

    Witam serdecznie,

    Od dawna myślę o własnym biznesie i tak całkiem przypadkiem rozmawiając z kolegą, który jest obcokrajowcem i pracuje w browarze, który jest najbardziej znany w jego kraju, wpadłem na pomysł importu. Pomyślałem, żeby sprawdzić jaki byłby popyt na takie piwo, aby je importować do Polski, no i wykorzystać sytuację, że kolega tam pracuje.

    Nie wiem kompletnie jakie pieniądze mogą być z tego, ale z czystej ciekawości chciałbym spróbować chociaż się rozeznać w tym.

    Stąd moje pytania, kompletnie nie wiem od czego zacząć, kogo zapytać, gdzie szukać, jak zacząć ?

    - czy lepiej szukać dużych firm-dystrybutorów czy lepiej samemu chodzić po knajpach/barach/pubach i pytać czy byliby zainteresowani nowym piwem ?
    - czy w ogóle jest to warte zachodu ?
    - pomyślałem, że fajnie byłoby kupić 100-200 sztuk i np porozdawać po knajpach po 1-2 sztuki na spróbowanie i zostawić do siebie namiar

    Najpierw kolega musi się zapytać w firmie, czy w ogóle byliby zainteresowani eksportem

    Będę wdzięczny o wskazówki

    Pozdrawiam
    Łukasz
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Najbardziej znane browary w danym kraju to zwykle te które warzą najbardziej gówniane piwo. I ciężko jest z takowym przebić się w macierzystym kraju, w którym gównianego piwa jest cała masa i to za relatywnie nie duże pieniądze.

    Pytanie" czy byłbyś zainteresowany nowym piwem" to jak: "czy byłbyś zainteresowany nową pracą" albo "czy byłbyś zainteresowany nową dziewczyną?" Bez żadnych dodatkowych informacji odpowiedź na tak postawione pytanie jest niemożliwa.

    No i co już koledzy napisali w podobnym, niedawnym wątku - zostanie importerem tylko jednego piwa/browaru to ciężkie zadanie, bo wszelkie koszta rozbijają się o wąski asortyment.

    Comment

    • osieml
      Junior
      • 05-2014
      • 5

      #3
      Dzięki bardzo Pioter za odpowiedź, o to mi właśnie chodzi, żeby dowiedzieć się, czy w ogóle jest sens zainteresowania się tym bardziej.
      A czy zainwestowanie niedużej sumy pieniędzy w piwo i rozdawanie "za free" nie będzie głupim pomysłem ?

      Zaciekawiło mnie to, ponieważ to piwo jest najpopularniejsze u niego w kraju a u nas go nie ma. Może jedynie w jakichś degustatorniach, które mają piwa z całego świata.

      A kogo w ogóle pytać o takie rzeczy ?

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #4
        Zdradź proszę, jakie to piwo, którego nie można dostać w naszym kraju?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • osieml
          Junior
          • 05-2014
          • 5

          #5
          Tak teraz "na szybko" znalazłem w internecie jeden sklep, który posiada to piwo, ale chciałbym spróbować je rozreklamować. Nie chcę zdradzać nazwy, na początku również kolega musi się dowiedzieć, czy w ogóle browar jest zainteresowany eksportem, a ja m.in. poprzez pisanie na tym forum chcę się co nie co dowiedzieć, obeznać.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Bez napisania co to za piwo nic się nie rozeznasz. Po co więc ta tajemnica?

            A czy zainwestowanie niedużej sumy pieniędzy w piwo i rozdawanie "za free" nie będzie głupim pomysłem ?
            Myślę, że głupim. Odjechane, ciekawe piwa i tak znajdą swoich nabywców czasem nawet i po 50 zł a flaszkę, a słabe, popularne gdzieś tam marki przepadną, bo nasi liderzy dają lepsze gifty niż parę piw na spróbowanie.

            Musisz sobie odpoiwedzieć co wyjątkowego to piwo wprowadzi na nasz rynek. Czym się wyróżni od pozostałych?
            Last edited by pioterb4; 06-05-2014, 13:33.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Bez napisania co to za piwo nic się nie rozeznasz. Po co więc ta tajemnica?
              Bo jakiś hurtownik przeczyta i wprowadzi to piwo na rynek

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • osieml
                Junior
                • 05-2014
                • 5

                #8
                Właśnie dlatego nie chce podawać nazwy. Może to nie jest jakieś wyjątkowe piwo i może wszyscy znacie, ale nawet na stronie hurtownika, który miał pełno z całego świata nie znalazłem z tego kraju.

                Może i na tym nie zarobię i nie wejdę w to, ale chciałbym tutaj zasięgnąć informacji jak powinienem zacząć działać. Jak sprawdzić i dowiedzieć się czy na to piwo byłoby jakiekolwiek zapotrzebowanie

                Comment

                • AndrewZG
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 261

                  #9
                  osieml - napisz chociaż jaki jest styl tego piwa - dolna/górna fermentacja, jasne/ciemne, mniej/bardziej gorzkie, jaka półka cenowa ?
                  Można będzie wtedy przynajmniej zdefiniować istniejącą na polskim rynku konkurencję i ew. Twoje szanse w walce z nią.
                  Pzdr

                  Comment

                  • osieml
                    Junior
                    • 05-2014
                    • 5

                    #10
                    nie jestem znawcą, więc nie wiem czy dolna czy górna fermentacja, ale jest to piwo jasne o barwie delikatnie złocistej, przejrzystość bardzo duża, jedno mówią, że za mocno gazowane ale mi odpowiada. Zapach lekki, chmielowy. Cena odpowiednia dla wszystkich

                    Comment

                    • ksy
                      Kur Domowy
                      • 07-2011
                      • 280

                      #11
                      Na sprzedaż piwa wpływają trzy czynniki:
                      - cena
                      - jakość
                      - reklama
                      przy czym słabość jednego z tych czynników możesz zastąpić zwiększeniem siły innego. Gdy średnia mocy tych trzech przekracza pewien poziom mamy sukces, jak nie to zostaje tylko . Ot cała tajemnica handlu czymkolwiek. W tym piwem.

                      Co do "wyjątkowości" - nie ma ona najmniejszego znaczenia przy sprzedaży długofalowej. Przez chwilę będzie bum a potem tylko popiół . Bądźmy szczerzy sklepy specjalistyczne sprzedają kilka-kilkanaście sztuk każdego z "wyjątkowych" piw, a mainstreamowych(jak Piast, Skalak, AleBrowar) od kilkunastu skrzynek do palet miesięcznie, zależnie od punktu.
                      A "ciekawe piwa i tak znajdą swoich nabywców czasem nawet i po 50 zł a flaszkę" możesz między bajki włożyć, bo to że nawet kilkuset (choć raczej kilkudziesięciu) zapaleńców w całym kraju kupi "na spróbę ", to jeszcze nie siła nabywcza dla pojedynczego produktu. (co innego wciąż sprowadzać nowości - niektórzy z tego żyją)
                      --------------------
                      --------------------
                      "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        No sprowadzenie jednego piwa po 50 zł i na ni budowanie rynkowego bytu to nieciekawa sprawa, ale już np polityka smaków piwa i ściaganie całych serii Mikkelerów, To Ol itd ma jakieś podstawy
                        Co do "wyjątkowości" - nie ma ona najmniejszego znaczenia przy sprzedaży długofalowej. Przez chwilę będzie bum a potem tylko popiół . Bądźmy szczerzy sklepy specjalistyczne sprzedają kilka-kilkanaście sztuk każdego z "wyjątkowych" piw, a mainstreamowych(jak Piast, Skalak, AleBrowar
                        Jeżeli będzies zimportował tylko jedno piwo to nie bęzie ono tak tanie jak Skalaki sprowadzane przez Darsa itd. Będzie droższe a wieć będzie musiało czymś zadziwić tych co na piwo przeznaczają nieco większe pieniądze.
                        Może i na tym nie zarobię i nie wejdę w to, ale chciałbym tutaj zasięgnąć informacji jak powinienem zacząć działać. Jak sprawdzić i dowiedzieć się czy na to piwo byłoby jakiekolwiek zapotrzebowanie
                        Ale na jakie piwo? Jak chcesz poznać zapotrzebowanie na produkt którego nie przedstawiasz konsumentowi? Ja mam samochód na sprzedaż - kupisz?

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Bitburger?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎