Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[browar nieznany] Podlaskie extra full

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    [browar nieznany] Podlaskie extra full

    Ekstrakt: 11.9% wagi
    Alkohol: 6% objętości
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Kiedy piłem po pijaku po raz pierwszy to piwo równocześnie z Mazurskie extra full to myślałem, że jest to te same piwo. Parametry są identyczne. Jednak nie... Wypiłem ze trzy razy już równocześnie te piwa i stwierdzam, że mimo identycznych parametrów piwa różnią się.
    Podlaskie, w przeciwieństwie do Mazurskiego nie ma mokrego kartonu. No dobrze, jest lekki, ale w końcu Podlasie to nie Mazury, tam piwa w kartonie mogą sobie leżakować na jeziorach
    Piwo było do tej pory dostępne tylko w podlaskiej sieci Arhelan. Mają dziesiątki sklepów w województwie podlaskim i tylko w dwóch miejscach w warmińsko-mazurskim ( Ełk i Prostki).
    Dziś zauważyłem te piwa w zwykłych monopolowych.
    Skubańcy, nas Mazurów potraktowali gorzej. Czyżby to kolejna zemsta reformy administracyjnej (1999), kiedy Ełczanie woleli być z Olsztynem, a nie z Białymstokiem ?
    Podlaskie jest przyjemnym słodowym lagerem, z nawet lekkim diacetylem ( Czechy).
    W aromacie jest nawet wyraźny chmiel.
    Piana jest słaba, szybko opadła, ale pozostawiła sporo fajnych osadów na szkle.
    Wyraźnie słodowe, smaczne piwo (niestety karton mokry jest, mniejszy jak na Mazurach)
    Zamieszczam poezję z kontry ( mazurska była lepsza)
    Attached Files

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      To piwo prawdopodobnie jest z Połczyna Zdrój.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎