Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Warka Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6114

    Żywiec, Warka Strong

    Kod L4143616A0742 a zatem to Żywiec.

    Alkohol 6,5% obj.

    Piana - brak /po chwili/.
    Barwa - jaśniejszy bursztyn.
    Aromat - słód, alkohol.
    Gaz - trochę gryzie ale w sumie jest średni.
    Smak - słodkie, słodowe, lekko karmelowe na końcu trochę kwasku zbożowego.

    Mogło być gorzej. Wielu spokojnie wypije je w wiadomym celu
    Attached Files
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6114

    #2
    Kod L4126616F1142 czyli także Żywiec.

    Mam też wersję puszkową.
    Nie opisywałbym ale są różnice

    Głównie chodzi o pianę. Piana jest zdecydowanie trwalsza i pozostawia niezły lacing.
    Gaz też jest łagodniejszy co daje łatwiejsze "spożywanie".

    Pozostałe parametry takie same.
    Attached Files

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnobursztynowy. [5]
      Piana: Niska i nietrwała. [2]
      Zapach: Landrynki i rosół. [2]
      Smak: Słodowe, słodkie, delikatny posmak karmelowy (bez którego to piwo byłoby bez smaku), tyle. [2.5]
      Wysycenie: A nawet nie za wysokie. [5]
      Opakowanie: Korpostandard. [3]
      Uwagi: Meh. Ale nie tak niedobre, jak inne puszkowe strongi.

      Moja ocena: [2.55]

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor bursztynowy, idealnie klarowne [4.5]
        Piana: Obfita, drobna, dosyć trwała, ładny lacing. [4]
        Zapach: Prawie nic poza mokrym kartonem, czymś stęchłym i lekką maggi, warka do stycznia 2018 [1]
        Smak: wodniste, lekko słodkawe, z jakimiś nutami melanoidynowymi, piwo jest w fakturze dosyć gęste, ale nic z tego nie wynika, goryczka nieznaczna, lekki posmak siarkowy i przedziwny aromat jakiejś nalewki owocowej, taniego wina? Trochę jabłkowe. Ono jest jakieś w porównaniu z innymi koncerniakami, ale nie powiedziałbym, że dobre. [2]
        Wysycenie: Za niskie, przez co piwo jest mdłe [2.5]
        Opakowanie: Całkiem ok [4]
        Uwagi: Kiedyś moje ulubione piwo lane w knajpach, bo mające jakiś smak, ale nie piłem go od dekady lub więcej. Żywiec podaje teraz uczciwie skład na etykietach, więc mnie wzięło na spróbowanie piwa, które oprócz słodu pilzneńskiego i ciemnego prażonego zawiera kukurydzę, jęczmień niesłodowany, syrop glukozowy oraz syrop glukozowo-fruktozowy – sporo tego, jak na piwo, które do niedawna zwało się „dwusłowowym” zresztą etykieta kusi tymi dwoma słodami, ale szanuję uczciwe podawanie składników oraz jednego z 4. zakładów produkcyjnych.

        Moja ocena: [2.1]
        Attached Files
        Last edited by nietzschee; 04-09-2017, 23:14.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękny głęboki bursztyn. Odpowiednia barwa dla mocnego lagera. Piwo całkowicie klarowne. [5]
          Piana: Słaba. Mała, biała. Szybko zredukowała się do kożucha, który niedługo zamienił się w niewielkie resztki. Bąbelki średnie, piana jednorodna. [2.5]
          Zapach: Przeciętny. Całkowicie zdominowany przez słód / mokre zboże. Słodki. Nie odrzuca, bardzo ubogi. [3]
          Smak: Smak nużący i nie za bardzo atrakcyjny. Słód, nuty alkoholowe, słodki i praktycznie bez goryczki. Słaby po prostu. [2.5]
          Wysycenie: Początkowo średnie, później trochę słabnie. Trochę za słabe. [3]
          Opakowanie: Przeciętne. Kolory ubogie i (w naszej tradycji) typowe dla strongów (czarny). Grafika przeciętna. Plus za firmowy kapsel i podanie w jakim browarze było warzone, minus za niestaranne naklejenie etykiet, brak ekstraktu i wprowadzanie w błąd (niby z Warki a z Żywca). [2.5]
          Uwagi: W stosunku do zapamiętanego smaku piwo po latach wydaje mi się ciut mniej słodkie i nie ma tego smaku Warki. Jest troszkę inne, ale chyba nie lepsze.

          Moja ocena: [2.825]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • kranu
            Member
            • 03-2012
            • 76

            #6
            Niestety zrobił się z tego zwykły mózgotrzep.
            Pamiętam fajną słodycz, a teraz jest tylko woltaż - w dodatku z syropu cukrowego i kukurydzy zamiast słodów.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6114

              #7
              Kod Z, aktualnie 6,3%

              Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
              Lacing - trochę było.
              Barwa - złoto, jasny bursztyn.
              Gaz - średni.
              Aromat - słodkawa zbożowość jakby z małą dolewką brzeczki i gorzkawa chmielowość.
              Smak - dość słodkawe, lekko żołędziowe, ciut palone z owocowością strongową ale nie najgorszą. Goryczka wypadkowa z tych posmaków powiedzmy większą niż lekka.

              Jednorazowy powrót po latach ale w wersji eksportowej .
              Attached Files
              Last edited by Javox; 16-09-2021, 00:18.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎