Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Reszta kraju - w sensie butelki.

    Tak czy siak, od 19 czerwca mamy 102 browary, no chyba że wieści o śmierci Czarnkowa nie były przedwczesne.
    Last edited by Pendragon; 01-07-2014, 15:02.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi

      Tak czy siak, od 19 czerwca mamy 102 browary, no chyba że wieści o śmierci Czarnkowa nie były przedwczesne.
      Browar.biz pokazuje 103. Jakby co Zarzecze już warzy, za to są informacje o śmierci browaru w Kameralnej.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        O Kameralnej słyszałem. Niech no ktoś to sprawdzi naocznie.
        103, bo jest też dodany Reden Ś.
        Last edited by Pendragon; 01-07-2014, 16:48.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          103, bo jest też dodany Reden Ś.
          W złym miejscu dodany, to nie jest restauracyjny, tylko jako mały. Zarzecza nie widzę.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            A Zarzecza coś już wypłynęło oficjalnie w świat, czy są na etapie leżakowania?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              A Zarzecza coś już wypłynęło oficjalnie w świat, czy są na etapie leżakowania?
              Na mieście słyszałem, że Dobry Wieczór jest z Zarzecza.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                A Zarzecza coś już wypłynęło oficjalnie w świat, czy są na etapie leżakowania?
                20 czerwca jeszcze leżakowało - Birbant RedAIPA.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • zennez
                  Junior
                  • 05-2010
                  • 9

                  Czyli jest miejsce na kolejne browary i czy to wciąż da zarobic? Z drugiej strony slyszalem że multitapy mają reglamentacje więc może i warto kolejny browar uruchomić...hmm

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2768

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zennez Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czyli jest miejsce na kolejne browary i czy to wciąż da zarobic?
                    Widać jest miejsce. Przykładowo we Wrocławiu poza "Browarem Stu Mostów" jeszcze dwa się aktualnie budują.
                    A czy zarobi? Tutaj trzeba przywołać powiedzenie kopyra sprzed kilku lat: "Warz wyśmienite piwo, albo giń".

                    Rynek zweryfikuje.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      Moim zdaniem doszliśmy do punktu, gdzie nawet wyśmienite piwo nie będzie gwarantem przetrwania.

                      Po pierwsze, dla przedsięwzięć hotelowo-gastronomicznych samo piwo pozostaje podrzębne względem kuchnni i pozycji na rynku japiszońskich lub biznesowych wyjść na miasto.

                      Na rynku piw rzemieślniczych robi się tłoczno. Błędy na poziomie dystrybucji, nieudana warka, słaby marketing - zagrożeń jest dużo, a konkurencja będzie tylko wzrastać.

                      Na browarze można więc, przy rozpoczęciu inwestycji dziś, nie zarobić.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • coder
                        Senior
                        • 10-2006
                        • 1347

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na browarze można więc, przy rozpoczęciu inwestycji dziś, nie zarobić.
                        Skąd ten pesymizm, przecież nikt jeszcze nie zbankrutował. Ba, nie słyszałem nawet, żeby został z niesprzedanym piwem. Ja sądzę, że niszę rzemieślników czeka siedem lat tłustych, warto inwestować.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          są informacje o śmierci browaru w Kameralnej.
                          O noł nawet nie zdążyłem tam wypić ich piwa
                          Nie wspomnę że nawet nie upamiętnili się pozostawieniem po sobie jakichś birofiliów za wyjątkiem jednej wg mnie bardzo dyskusyjnej podstawki
                          Jesli to prawda to byłby to chyba najkrócej istniejący browar polski o jakim słyszałem bo był by to mniejwięcej okres jednego roku warzenia własnego piwa.
                          Nieco liczę że jeszcze w polowie lipca będą mieć własne piwo na miejscu
                          Last edited by Cooper; 01-07-2014, 20:13.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                            Skąd ten pesymizm, przecież nikt jeszcze nie zbankrutował. Ba, nie słyszałem nawet, żeby został z niesprzedanym piwem. Ja sądzę, że niszę rzemieślników czeka siedem lat tłustych, warto inwestować.
                            Cieszyński Browar Mieszczański, Browar Antidotum.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Oba beznadziejne i trochę mało rzemieślnicze.

                              Comment

                              • darek99
                                Senior
                                • 04-2002
                                • 2147

                                Cieszyn to akurat zły przykład, małe szanse powodzenia w mieście gdzie spacerkiem można się przejść do Czeskich pijalni piwa, padła warszawska Soma i Brasil w Łodzi.
                                Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                                Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                                skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                                Epikur z Samos.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎