Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile różnych browarów odwiedziłeś do tej pory ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
    ok 109 tak na szybko, wiekszosc USA i Kanada.
    W tym roku, jak rozumiem?
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
      ok 109 tak na szybko, wiekszosc USA i Kanada.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      W tym roku, jak rozumiem?
      Raczej w ostatnim ...miesiącu
      Przecież Ciebie nikt nie pokona, jesteś w te "klocki" (odwiedzone browary) niesamowity.
      Czy znasz jeszcze jakiegoś goscia, który tak jak Ty "zalicza" browary hurtowo
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)
        Czy znasz jeszcze jakiegoś goscia, który tak jak Ty "zalicza" browary hurtowo
        Tak znam
        Podobnego fioła co my, ma pewne małżeństwo ze słonecznej Californii. Odwiedzili do tej pory 910 browarów.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
          A oni degustują tam piwo czy tylko wchodzą i wychodzą , ewentualnie robią jakieś tam fotki aby zaliczyć i biorą piwo do peta aby późną porą dokładnie się upić i pooglądać te fotki - jak oni to robią?
          Zapytaj się ich: http://www.thebeergeek.com/contactus.php

          Ps. Pety w USA?
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #50
            Przez kilka ostatnich dni skrupulatnie liczyłem wszystkie browary, jakie do tej pory odwiedziłem (browarów zamkniętych nie liczyłem). Browarem 739 jest browar Ustka!
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Jack75g
              Senior
              • 02-2009
              • 555

              #51
              Dla emigrantów oraz odwiedzających stolicę Irlandii - Dublin polecam obowiązkowo browar Guinness. Lokalizacja to ścisłe centrum stolicy - miasto w mieście. Stare obiekty browaru poprzecinane siecią ulic. Sporej wielkości kilkupoziomowe muzeum, na samym szczycie bar-pub w którym zmęczony turysta odpoczywa z pintem Guinnessa w dłoni.
              W sklepie z pamiątkami ilość gadżetów birofilistycznych przyprawia o zawał serca.
              Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

              Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #52
                A co to ma wspólnego z tematem wątku ?
                Żeby tak zgrabnie powrócić do niego z irlandzkiego off-topu napiszę że z obliczeń wynika mi że do tej pory odwiedziłem w sumie 25 irlandzkich browarów (bez Irlandii Północnej). Podobnie jak Abernacka liczę tylko te czynne w chwili odwiedzin
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Podobnie jak Abernacka liczę tylko te czynne w chwili odwiedzin
                  A ile nieczynnych odwiedziłeś?
                  Ja liczę wszystkie browary, czynne jak i historyczne, nie działające już
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ile nieczynnych odwiedziłeś?
                    Ja liczę wszystkie browary, czynne jak i historyczne, nie działające już
                    Liczę tylko te, które w momencie moich odwiedzin funkcjonowały (m.in. Zduńska Wola, Braniewo, Gdańsk, Okuniew, Grudziądz, Bytów.....).

                    Myślę (jest to do przeliczenia), że zwizytowałem około 80 zamkniętych zakładów piwowarskich (głównie w Polsce i Niemczech).
                    Last edited by abernacka; 03-09-2014, 10:03.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      A ile nieczynnych odwiedziłeś?
                      Ja liczę wszystkie browary, czynne jak i historyczne, nie działające już
                      Licząc w ten sposób wychodzi mi na dzień dzisiejszy 31 browarów w tym 25 czynnych w czasie odwiedzin i 6 już nieczynnych. Z tych sześciu po 4 zachowały się jeszcze zabudowania ale pełniły już inną funkcje a w 2 przypadkach były to tylko miejsca gdzie dawniej istniały browary ale już kompletnie nie ma po nich śladu a przynajmniej ja nic nie zaobserwowałem mogącego być pozostałościami bo tychże. Miejsca udokumentowane np starymi mapami z dokładnie wskazaną lokalizacją. Oczywiscie pomijam odwiedzonych kilka miejsc gdzie siedzibę (np pub lub biuro) miały/mają browary kontraktowe.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #56
                        Koniec roku 2014, kolejne odwiedzone browary, zmiany pogrubione

                        1. Polska - 123
                        2. Czechy - 18
                        3. Holandia - 1
                        4. Estonia - 1
                        5. Litwa - 4
                        6. Słowacja - 14
                        7. Słowenia - 4
                        8. Tunezja - 1
                        9. Egipt - 1
                        10. Mołdawia - 9
                        11. Macedonia - 3
                        12. Serbia - 16
                        13. Albania - 10
                        14. Czarnogóra - 1
                        15. Kosowo - 1
                        16. Syria - 2
                        17. Liban - 4
                        18. Malta - 2
                        19. Łotwa - 1
                        20. Rumunia - 3
                        21. Wietnam - 20
                        22. Rosja - 8
                        23. Liechtenstein - 3
                        24. Szwajcaria - 2
                        25. Monako - 1
                        26. Bośnia i Hercegowina - 15
                        27. Gruzja - 11
                        28. Dania - 2


                        z polskich:
                        Restauracyjne
                        Soma, Bierhalle W-wa, Bierhalle Łódź, Spiż Wrocław, Brovarnia, Pivovaria, Browarmia, Brovaria, CK, Marysia, Grill Łódź, Grill Warszawa, Kameralna, Majer, Bielitzer, Zadyma, Grodzka, Czenstochovia, Kujanki, Kalisz, Kowal, Tumski, Hotel Płock, Warzelnia Piwa, Olbracht, Szymbark, Krajcar, Trzy Korony, Zamość, Nowy Sącz Bierhalle, Biała Podlaska Osjann, Lublin Lwów, Szczecin Stara Komenda. Hrubieszów Sulewski, Racibórz Rynek. Rybnik Tragarz, Czechowice-Dziedzice Dziedzice, Siedlce Brofaktura

                        Istniejące: Okocim, Żywiec, Van Pur, Kłodawa, Czarnków, Jabłonowo, Zawiercie, Racibórz, Gościszewo, Olsztyn-Kormoran, Natolin, Pokrówka, Białystok Dojlidy, Ciechanów, Warka, Łomża, Grybów, Tarczyn, Wąsosz, Sierpc, Jędrzejów, Łódź 1, Piotrków Trybunalski – Sulimar, Bojanowo, Miłosław, Bednary, Lublin Nr.1, Piotrków Jan Olbracht, Bielanka

                        Zamknięte: Babin, Podole, Dębowa Góra, Jatutów, Olsztyn, Szczytno, Biskupiec, Barczewo, Antonowo, Kętrzyn, Krasnystaw, Chełm, Chełm Wist, Dąbrowa, Jeżewo, Suwałki, Wyszków, Warszawa Królewskie, Konstancin, Radom, Pisary, Poznań Hugger, Drozdowo Dan-Czer, Okuniew, Szczyrzyc, Tymbark, Ostrowiec Świętokrzyski, Zwierzyniec, Częstochowa Kmicic, Łódź 2, Łódź 3, Zduńska Wola, Męcka Wola, Bielsko Biała, Chomęcice, Starogard Gdański, Nidzica, Janów Lubelski, Trzemeszno, Bytów, Zarszyń, Niechanowo, Trojanów, Tomaszów Mazowiecki, Kielce Belgia, Zamość, Żnin, Ćmielów, Sarnaki, Sitnik, Karlino, Lublin Nr.2, Lublin Jensza (Kijoka), Sierpc Pehlke, Maszewo, Piotrków Brauliński
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #57
                          Podsumowanie mojego 2014 roku.
                          Odwiedziłem łącznie 123 browary, w sześciu krajach.
                          Udało mi się zobaczyć 2 browary na Słowacji, 5 browarów w Panamie, 7 w Kostaryce, 24 w Polsce, 29 w Niemczech oraz 56 browarów w Anglii.

                          Łącznie do tej pory odwiedziłem 781 czynnych browarów.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            #58
                            Imponujące liczby, że też Wam się chce
                            Jesteście też dobrymi logistykami, że w tak krótkim czasie, urlopowym, macie taki rozmach zwiedzania, godne podziwu.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Imponujące liczby, że też Wam się chce
                              Jesteście też dobrymi logistykami, że w tak krótkim czasie, urlopowym, macie taki rozmach zwiedzania, godne podziwu.
                              Hmm, może ciebie zaskoczę, ale w ubiegłym roku nie wykorzystałem całego urlopu przysługującego mi w 2014 roku. Pozostały mi jeszcze 4 dni urlopu
                              Last edited by abernacka; 07-01-2015, 22:27.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                #60
                                Bezsensowne wpisy Belfra usunięte. Pozostałych proszę ignorować tego typu trollowania.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎