Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O. Glomp, Allenstein - porcelanka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wiktoria
    Senior
    • 07-2003
    • 796

    O. Glomp, Allenstein - porcelanka

    Mam kłopot z identyfikacją porcelanki. Przebrnęłam przez spis browarów olsztyńskich i nic. Może jakieś przedstawicielstwo, skład, hurtownia?
    Według strony http://adressbuecher.genealogy.net/e...name&order=asc z danymi z księgi adresowej z 1899 r. Otto Glomp, mieszkający przy Warschauer Str. 40, był piwowarem. Poza tym (i tu zaczynają się moje problemy z niemieckim) w adnotacjach pojawia się coś takiego: Hausbes. Herrnberg, Ph. Kaufmann. Czy on miał coś wspólnego z Ph. Herrnberg Brauerei? I skąd ta porcelanka? Czy to w ogóle jego, czy raczej zaistniała zbieżność nazwisk? A może w ogóle porcelanka nie jest piwna?
    Attached Files
  • mimons
    Member
    • 12-2002
    • 39

    #2
    Czy Glomp był piwiwarem w Herrnberg Brauerei nie wiem, choć jest to możliwe (lub jakiś inny rodzaj współpracy) bo adres browaru i zamieszkania Glompa są takie same. Natomiast w 1914 wg księgi adresowej Glomp miał rozlewnię wody mineralnej na Liebstadterstr. 13. Porcelanka kształtem wskazuje na piwo więc możliwe, że rozlewał takowe w innym okresie.

    Comment

    • Wiktoria
      Senior
      • 07-2003
      • 796

      #3
      Dziękuję bardzo za pomoc . Ja jakoś nie mogę dotrzeć do innych ksiąg adresowych Olsztyna poza zamieszczonymi na wymienionej stronie, z lat 1899 i 1927 (w tej późniejszej nie ma żadnej informacji o Glompie).
      Last edited by Wiktoria; 26-07-2014, 22:49.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎