Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[browar nieznany] Sowite Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    [browar nieznany] Sowite Ciemne

    [browar nieznany] Sowite Ciemne
    A: 6,0
    E: 14,2
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Po otwarciu butelki w nozdrza uderzył zapach słodów palonych. O i nawet odrobina goryczki. W szkle piwo wydało się bardzo ciemne, w kolorze rubinowym, przepuszczającym refleksy światła. Piana beżowa (jasno-beżowa) złożona była z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko zniknęła. Pozostały na krawędzi duże bąble, które też z czasem zniknęły.
    Aromat silnie słodowy i karmelowy. W smaku bardzo słodkie – wrażenie po pierwszym łyku, a następnie czuć palone słody. Po drugim to samo. Potem było już tylko gorzej. Wyczułem jakąś chemię i lekka kwaskowość, która jeszcze nie była zła. Ogólnie jednak piwo nie zachwyciło mnie.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Dla mnie zdecydowanie zbyt słodkie.
      Tak wygląda :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Jak przechowujesz owijki?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Nie przechowuję... .
          Zaraz się wpiszę do tego działu z samokrytyką...

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak przechowujesz owijki?
            Ja podobnie jak Pancernik też nie przechowuję, ale wpisywać się nigdzie nie zamierzam
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie przechowuję... .
              Zaraz się wpiszę do tego działu z samokrytyką...
              Voila!

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Kolor: ciemno-rubinowy [4]
                Piana: bezowa, szybko opada, nie oblepia szkła [3]
                Zapach: karmelowo-słodowo-owocowy [3,5]
                Smak: dość pełne choć czuć rozwodnienie, w smaku deliakatna, wytrawna, lekko pestkowo-owocowa wytrawność, w tle zbyt słodkie, słodowe akcenty [3,5]
                Wysycenie: za duże [3,5]
                Opakowanie: fajna owijka, dodatkowo na butelce naklejona kontra, za brak faktycznego producenta obniżka [5]
                Uwagi: przeciętne ciemne piwo, jak dla mnie zbyt słodkawe
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...
                  Uwagi: przeciętne ciemne piwo, jak dla mnie zbyt słodkawe
                  Co by potwierdzało, że z Pokrówki... Piana ostatnio w nich też jest ładniejsza, choć nie tak jak na Twoim zdjęciu.

                  Comment

                  • melor
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 364

                    #10
                    kolor: bardzo ciemny rubin, mało przepuszcza światła. klarowne.
                    aromat: ciężko tu cokolwiek wyczuć. może lekkie nuty karmelowe, mleczne i śmietankowe.
                    piana: całkiem spora. pieni się mocno. później opada do drobnej, bardzo ładnej pianki.
                    smak: Słodkie. Mała goryczka. Nasycenie małe, poniżej średniej. Nie ma żadnych palonych nut. Podobne trochę do Noteckiego ciemnego ale bez nut palonych lub do Nałęczowskiego ciemnego. Pijalne. Smakuje jak przesłodzona kawa z mlekiem bez kawy. Pod koniec picia ta słodkość już przeszkadza.

                    opakowanie: kapsel czarny. piwo zawinięte w papier. brak informacji o browarze na etykiecie. Jest tylko "browar kontraktowy, rok założenia 2010" i "wyprodukowano dla D&S" - dużo to mówi :/. Przynajmniej jest informacja o ekstrakcie: 14,2%.
                    informacja z etykiety: "Piwo z gatunku piw ciemnych, warzone z kilku rodzajów słodów [normalnie niesamowite]. Piwo o wyraźnym zapachu palonego słodu [chyba im się piwa pomyliły] oraz karmelu zachwyca kolorem palonej kawy [nie powiedziałbym, że to kolor kawy, raczej czarnej herbaty]. Gęsta kremowa piana [tu się zgodzę - piana w tym piwie jest udana] w odcieniu toffi długo cieszy podniebienie [piana cieszy podniebienie?!].
                    uwagi: warka do 22/11/2014

                    Muszę się jeszcze odnieść do informacji na etykiecie: "Poznaj nasze inne marki www.sowite.pl". Strona bardzo skąpa jeśli chodzi o informacje. Przerost formy nad treścią. Nie ma informacji o innych piwach (chociaż w sklepie widziałem inne). Ostatni news sprzed dwóch lat. Nie wiem po co im ta strona, skoro niczemu nie służy.

                    Ogólnie pijalne piwo. Lubię piwa słodkie. Jednak za tą cenę, to wolę kupić dwa nałęczowskie ciemne za 3 zł, lub jeszcze lepiej, dwa noteckie ciemne za tyleż samo. Raczej nie powtórzę.

                    gatunek: dunkel/tmavý
                    cena: 5,99 zł (Alma)

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎