Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    22.07.2013...

    Kolor... jasny bursztyn
    Zapach... żołędzie z piwnicy
    Gaz... średni
    Piana... średnia... na dłużej warstewka...
    Smak... słodkie (może faktycznie landrynkowe a może sztuczny miód?) słodowe, jakby łuski zboża, żołędzie... śladowa goryczka...

    Wolę bardziej goryczkowe... reszta butelek będzie dla gości... byle się zmieścili w terminie...

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      Czy piwo "Przaśne" to klon "Świeżego"? Parametry (alkohol, ekstrakt) te same.

      Comment

      • coder
        Senior
        • 10-2006
        • 1347

        Aromat: lekko chmielowy, ciasteczkowy, słodki, DMS i diacetyl. W sumie mało przyjemny koktail.

        Piana: niska, dość gęsta, nietrwała

        Barwa: złota, klarowne

        Smak: słodowy, ciasteczkowy, słodki, brzeczkowy. O wiele za słodki.

        Goryczka: niska, krótka, pusta

        Odczucie w ustach: pełne, klejące

        Ogólne wrażenie: marne piwo, za słabo nachmielone, ale przede wszystkim źle dofermentowane, ta rezydualna słodycz dobija, ciężko dopić kufel.

        Comment

        • Browar-Besko
          Senior
          • 06-2011
          • 317

          Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
          Smak chmielowo-jęczmienny z nutą wiejskiego chleba razowego wyjętego prosto z pieca. Piana średnia, zbyt szybko opada. Kolor piękny, złoto-miodowy, jak widać na zdjęciu.
          Cena 4 zł
          Attached Files

          Comment

          • Browar-Besko
            Senior
            • 06-2011
            • 317

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: piękny, złoto-miodowy [4.5]
            Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
            Zapach: przyjemny. chmielowo-lipowy [4.5]
            Smak: chmielowo-jęczmienny z nutą wiejskiego chleba razowego wyjętego prosto z pieca [4.5]
            Wysycenie: prawidłowe [4.5]
            Opakowanie: ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, brak podanej temperatury spożycia [4]
            Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

            Moja ocena: [4.375]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Jako, że jest to dla mnie piwo prawie codzienne, muszę odnotować lekką zmianę.
              Chodzi o warkę z 06.02.2014, którą piję już gdzieś od 10-ciu dni i tylko utwierdzam się w swoim przekonaniu.
              Pojawił się diacetyl. Delikatny, taki jak w niektórych czeskich piwach, ale jest.
              Może to dlatego, że piwo jest za młode, rzeczywiście świeże, a może to wynik infekcji bakteryjnych. Nie wiem.
              Druga zmiana to aromat, który robi się coraz mniej zbożowy. Tu różnica jest bardziej widoczna, ciekawe, czy to trwały trend.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                Wiem, że to dziwne pisać post po swoim poście, ale trudno.
                Zaciekawiony zmianą Świeżego, postanowiłem pochodzić po mieście i poszukać nowej warki.
                A chodzenie takie nie jest przyjemne, przy takim zimnym wietrze. Na szczęście ociepliło się, jest tylko -9°C , poczułem pierwsze oznaki wiosny.
                No i znalazłem nową warkę. Jest z datą do 24.02.
                Stwierdzam z przekonaniem, że z tamtą warką z 06.02 było coś nie tak.
                Ta nowa świeża partia Świeżego jest podobna do starych warek. Masełka nie ma, a zboże jest znów wyczuwalne.

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  Alkohol zjechał do 6,2 proc. a przynajmniej tak mam na kontrze. Piwo z datą 17.02.
                  Poza tym trunek taki jakim go zapamiętałem. W zapachu słód z akcentami miodowymi i charakterystyczną dla kormoranowych lagerów- tak przeze mnie lubianą - orzechowo-żołędziową nutką. W smaku przyjemna słodowa pełnia lekko ocierająca się o słodkawość, ta słodkawość w granicach przyzwoitości, nie jest nachalna, troszkę taka miodową, rzekłbym. W tle - zdecydowanie na drugim planie - subtelna goryczka nasączona wspomnianą "żołędziowością". Alkoholu nie czuć zupełnie, co przy tych procentach godne uznania. Pije się przyjemnie, miły i - nomen omen - świeży smak

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    Nowa, świeża warka Świeżego z datą do 24.03.2014.
                    Trochę bardziej nagazowane, albo po prostu to odczucie świeżości.
                    Wyraźny słód, nawet spora goryczka chmielowa plus zbożowy aromat, czyli tak jak zawsze.
                    Wysoka pijalność, tym bardziej, że alkohol jest zupełnie niewyczuwalny.

                    Już cieszę się na nadchodzącą wiosnę
                    Nie ma to jak na Mazurach leżeć na łące, gdzie obok las i jezioro a trochę dalej rzeczka i pić Świeże w ciepły dzień. Już niedługo

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Dziś do mego miasta przyjechała nowa warka z datą do 15.04.2014.
                      To jest właśnie moje piwo codzienne.
                      Znów jest za bardzo nagazowane.
                      W aromacie i smaku zwiększyły się nuty zbożowe. Chmiel w zapachu jest prawie niewyczuwalny, natomiast w smaku goryczka jest nikła i jakoś źle zbalansowana ze słodem, którego jest tu za mało.
                      Piwo jest od jakiegoś czasu coraz lżejsze w odbiorze, co może być zdradliwe.
                      Ogólnie to jest zniżka formy.
                      Nie zauważyłem zdjęcia nowej etykiety, dlatego zamieszczam złej jakości, ale u mnie powróciła zima, wszystko jest białe, na szczęście w ciągu dnia śnieg prawie stopniał.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        Nawet z nieukrywaną przyjemnością wypiłem to piwo.

                        Gaz duży, z pianą po chwili słabo, zapach słaby - lekko owocowy.
                        Ogólnie słodowe, słodkawe /czasem wrażenie cukrowych kwiatków/ goryczka mini.

                        Dariusz S. to ja może zaproponuje inne foto
                        Attached Files
                        Last edited by Javox; 08-05-2014, 09:32.

                        Comment

                        • corsano
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 182

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, krystalicznie klarowny [5]
                          Piana: Bardzo obfita, średniopęcherzykowa, ładnie oblepiająca ścianki, niezbyt trwała [4]
                          Zapach: Słabo wyczuwalny, słodowy, chmielowy - kwiatowy [4]
                          Smak: Średnio pełne, trochę bez wyrazu, słodowe, goryczka dość niska [4]
                          Wysycenie: Średnie, dobre [4]
                          Opakowanie: Proste, w barwach drewna, świetny papier, dobry opis na kontrze, kapsel dedykowany [3.5]
                          Uwagi: Warka do 10.06.2014, pite w temperaturze 12°C

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            Dosłownie dziś przyjechała do mojego miasta nowa warka z Olsztyna.
                            Piwo rzeczywiście jest niepasteryzowane, ale z pewnością nie jest mikrofiltrowane.
                            A odzywam się również dlatego, że tak pięknego buchnięcia świeżego chmielu w tym piwie nie pamiętam, a piję je od początku.
                            Oprócz chmielu nie tyle słód, co najprawdziwszy, zerwany z pola jęczmień.
                            W smaku czuć przyjemną słodowość do której dochodzi lekka goryczka, ale trudno to opisać. Te piwo jest po prostu świeże i naturalne.

                            Ta nowa warka jest z datą do 07.07.2014, ale podejrzewam, że za dwa tygodnie będzie już słabsza. Tego typu piwa niepasteryzowane i niemikrofiltrowane trzeba pić jak najszybciej co niniejszym czynię biegnąc w podskokach do sklepu po następne butelki

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty z widoczną zawiesiną. [4]
                              Piana: Słabowita. Od początku niewielka,szybko redukuje się do obrączki z firanką,pozostawia po sobie kilka plamek na szkle,widoczna do końca picia. [1.5]
                              Zapach: Średniawy. Czuć słód i owoce. [2.5]
                              Smak: Słodowy,owocowy (marakuja,jabłko),lekko chlebowy. Piwo było słodkawe i kwaskowate jednocześnie. [4]
                              Wysycenie: Ponad przeciętne,utrzymało się do końca. [3]
                              Opakowanie: Brązowa,kormoranowa butelka z tłoczeniami i nowymi etykietami,które nie są zbyt czytelne (drobniutkie litery na oliwkowym tle),podany skład i ekstrakt,kapsel jak na fotce wyżej. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 22.09.2014,wypite w ostatnim dniu przydatności do spożycia. Dobre piwo niepozbawione mankamentów,na pewno warte spróbowania.

                              Moja ocena: [3.15]

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                                Uwagi: Warka do 22.09.2014,wypite w ostatnim dniu przydatności do spożycia. Dobre piwo niepozbawione mankamentów,na pewno warte spróbowania.

                                Moja ocena: [3.15]
                                Jak już pisałem powyżej, to piwo trzeba pić jak najświeższe. Przy końcu terminu może pojawić się już jakiś kwasek, a i nawet jabłko w zapachu.
                                Ja piję właśnie najnowszą warkę z datą do 20.10.2014 i nie mam się czego przyczepić.

                                Ps. Szkoda, że Rześkiego już nie ma

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎