Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zielona Góra, Dworcowa 26, Kebab Gyros [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Zielona Góra, Dworcowa 26, Kebab Gyros [zamknięte]

    W tytułowym lokalu, którego nazwę być może pokręciłem, w każdym bądź razie wystepuje tam słowo "gyros", położonym między dworcami PKP a PKS, można napić się lanego Bossa jasnego. Niestety właściciel nie był w stanie podać konkretnej nazwy tego piwa, twierdził tylko, że ma ono 5,2%, ale z tego co widzę to BOSS niczego takiego nie produkuje, więc było to albo 4,2% albo 5,4%. Lokal otwierany jest o godz. 13 a zamykany o 22, a czasmi i później jeśli trzeba. W środku ze 4 małe stoliczki i 2 automaty do gier. Jak sama nazwa wskazuje, można tam też coś zjeść, ale nie widziałem by ktoś z tego korzystał. Z właścicielem można pogadać o historii i teraźniejszości lokalnego rynku piwnego oraz... browaru w Namysłowie Trzyma on zbierające się tam w niewielkiej ilości towarzystwo w ryzach i widać, że ma poszanowanie. Małe piwo kosztuje 2.50 a duże 3.50. Gdyby akurat piwo nie chciało lecieć z beczki (co mi się raz zdarzyło), to można się także napić butelkowego Wita Mocnego za 3.90 oraz portera w wersji eksportowej (Black Boss Porter) za 5.50 zł.
    Last edited by Pendragon; 29-01-2008, 21:40.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Rozmawialem z tym facetem wczesna jesienia. Na moja uwage,ze browar konczy dzialalnosc stwierdzil, ze to tylko taki chwyt reklmowy i ze sie tym nie ma co martwic. Facet byl zarliwym wrogiem produkcji koncernowej, czym wzbudzil moja sympatie. Wypada zatem miec nadzieje, ze dalej bedzie rozlewal piwo z jakiegos malego browaru.
    Choc juz ciezko o taki na lubuskiej ziemi...

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      "Chwyt reklamowy" - heh - to raczej jego pobożne życzenia Ale widać, że jest lokalnym patriotą zakochanym w Bossie, drżącym o to, by nie kupił go ktoś w celu zamknięcia. Co nie przeszkadza mu sprzedawać koncerniaków butelkowych

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Jaroslav
        Senior
        • 10-2005
        • 967

        #4
        Akurat trafiłem na braki w beczkowym piwie (piwo minimalnie
        podrożało: 0,5l - 4zł; 0,3l - 3zł). W wersji butelkowej
        dostępne Lubuskie w cenie 4 zł.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          "Chwyt reklamowy" - heh - to raczej jego pobożne życzenia Ale widać, że jest lokalnym patriotą zakochanym w Bossie, drżącym o to, by nie kupił go ktoś w celu zamknięcia. Co nie przeszkadza mu sprzedawać koncerniaków butelkowych
          Jednak wyszło na jego, i dobrze

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Boss wciąż dostępny. Cena to 4 zł. W sumie nie wiadomo który to z nich, ale podejrzewam, że leją teraz Lubuskie. Wszędzie smakował (tu i w 2 miejscach w Kostrzynie) mi identycznie.
            Na Mocnego za słaby, na Premium za mało wodnisty, Wita już chyba nie robią, więc wnioskuję, że to Lubuskie, które to zresztą za tą samą cenę można tam dostać i z butelki.
            Last edited by Pendragon; 13-06-2009, 20:16.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Przed lokalem stoi parasol Primatora. Niestety, nie było mi dane wstąpić.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                To chyba ostatnia okazja by napić się lanego Bossa w tym lokalu. Właściciel strasznie narzekał na browar: że ciągle podnoszą ceny, że nie dają parasoli, że piwo jest nierówne i ogółem chyba z niego zrezygnuje.
                Sam Boss bardzo fajny, zdecydowanie lepszy niż z butelki. Słodowo-kwiatowy zapach, dobrze zbalansowany smak, no i ta cena: 4 pln/0,5l.
                A parasol przed lokalem to Lipton, Primator jest w restauracji obok. Od razu widać, że w Zielonej Górze panuje inny klimat skoro jeszcze ogródki działają...
                Last edited by docent; 12-10-2009, 09:34.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Lokal nazywa się "Giros grill"
                  Witnica w firmowym szkle wciąż dostępna za 4 zł.

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    #10
                    Niemalże rok po wizycie docenta dotarłem do tego lokalu. I właściwie najlepiej oddającym sytuację zdaniem byłoby zdanie, że nic się nie zmieniło od ostatnich wpisów naszych browarbizowiczów: 4 złote, parasol Liptona, ogródek w październiku działa, itd.
                    Zmieniło się natomiast moje podejście do witnickiego Piwa. W tym lokalu Boss smakuje co najmniej tak samo dobrze jak w lokalach witnickich. Zaskoczył mnie smak, szczególnie po ostatnich przeciętnościach różnych butelkowych.

                    Firmowe szkło - jeszcze stare logo browaru - można kupić. Choć - jak mówi szczerze właściciel - są to ostatnie szklanki z tym wzorem, więc za "dychę". Dla zaawansowanych kolekcjonerów zapewne nie jest to cena powalająca, choć na pewno konkretna.

                    Gdyby nie minibrowar Haust, nie otworzyłbym wizyty w Zielonej Górze Piwem witnickim. Teraz, gdyby nie dostępność Piwa witnickiego, nie wróciłbym prędko do Zielonej

                    A! I to co kocham najbardziej: lokal 50m od stacji kolejowej.
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Lubuskie w znakomitej formie, pyszniutkie, dużo lepsze niż butelkowe - masełko jest ale na tyle mało (w przeciwieństwie do ostatnio pitych butelek), że nie przeszkadza..
                      Piwo nadal po 4 zł, ale cena za szklankę ze starym logo spadła do 5 zł, z czego skorzystaliśmy.
                      Last edited by Pendragon; 14-03-2011, 21:08.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Istnieje to miejsce nadal?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • SADUS
                          Junior
                          • 02-2002
                          • 3

                          #13
                          Witam, o ile dobrze pamiętam chyba przed wakacjami 2014 zakończył działalność ten lokal

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎