Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wsparłem to forum, ponieważ jest to jedyne niezależne miejsce w sieci w Polsce, gdzie mogę dowiedzieć się absolutnie wszystkiego nt. piwa i wszystkich związanych z nim zagadnień. Gdzie jest kupa ludzi, którzy mają niesamowitą wiedzę i dzielą się doświadczeniem z innymi, gdzie jest ogromna baza opinii, testów i recenzji piw.
Mikko
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 16-11-2014, 18:36
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy Hofstetten, Heller Bock Saphir

Koźlak z najstarszego browaru w Austrii. Nachmielony na zimno aromatycznym niemieckim Saphirem. Producent chwali się, że piwo dojrzewa dwa miesiące. Jest niefiltrowane zaś alkoholu ma 7,4%.

Barwa złocista, z lekkim zamgleniem.
Wysoka po nalaniu piana, o niejednorodnej teksturze, ze sporymi bąblami. Po kilku minutach mięsista i dość znaczna trwała pierzynka.
Przyjemny aromat o mocnej trawiasto-kwiatowej nucie na pierwszym planie. W tle słodkie odcienie, nieco jabłkowe klimaty i cień drożdży.
Bogaty jak na koźlaka odchmielowy smak, z dużym udziałem owocowych, jabłkowych akcentów. Ziarniste słodkie, nieco prażone słody oraz wyczuwalne, rozgrzewające, delikatnie gryzące alkoholowe niuanse.
Nagazowanie średnie. Treściwość także umiarkowana.
Butelka typu NRW z mało czytelną etykietą, na której udaje się dostrzec chmielowe szyszki. Kapsel firmowy.

Bardzo interesujące piwo. Chmielenie na zimno Saphirem mało ciekawego przecież z zasady koźlaka przyniosło fajny efekt. Jest przyjemnie, aromatycznie, smacznie. 8,5 w skali 1-10.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg PB160004b.jpg (98,7 KB, liczba wyświetleń: 107 )

wpadzio edytował/a post 16-11-2014 o godz. 18:37.
Odpowiedz cytując

Narzędzia
Sposób wyświetlania
nieliniowo nieliniowo

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie